Netflix Iron Fist - 1. Sezon Yorumları

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Netflix'in uzun süredir merakla beklenen yeni Marvel ortak yapımı Iron Fist yayına başladı.

Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage’in ardından Marvel ve Netflix’in 4. ortaklığı olan dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor.

Game Of Thrones’da Renly Baratheon’un sevgilisi Ser Loras Tyrell olarak karşımıza çıkan Finn Jones’ın başrolde olduğu yapım, Danny Rand adındaki bir kayıp milyonerin süper güçlerini konu alıyor.

Iron Fist ile ilgili bölüm yorumlarını bu başlık altından yapabilirsiniz...

7686b594ccf444a7b785d6052c31ae54-600x326.png

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. Bölüm

ilk bölüm güzel başladı marvel yapımlarına hep soğuk baksamda son zamanlarda bayağı bir aram ısındı bu türle :)
bölümün ilk on dakikasıyla zaten seyirciyi konuya çekmeyi başarmış bence ..

ilk bölüm yorumuna gelince bölüm başı harikaydı ortalara doğru dövüş sahneleri sıklaşınca sıkıcılaşmasına rağmen, sonlara doğru tekrar toparladı... zaten imdb puanına baktığımızda en düşük puan 8 puanla ilk bölüme verilmiş devamındaki bölümler 9 puan değerinde bundan sonrası için umut var demektir ..

başroldeki finn jones un oynadığı danny karakteri sempatik bir karakter .. ayrıca joy(Jessica Stroup) u da sevdim bayağı :)

@MasacRE- @FaJi @xemrexxx @Çiğdem- @Harunnn60 @cookies @MelankoliK @vadikızı @MEnes @Forumdash )

Son düzenleme:

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Karakteri bilmiyorum. İzlemeden önce de araştırmadım. Marvelde karakter tükenmiyor. :D Konusu güzel ilgi çekici. Kahramanın güçleri hoşuma gitti. İlk bölümden fazla yorum yapmıyorum. O kadar fazla bir şeyde geçmedi zaten.
Bir uçak muhabbeti var. Güçlerini nasıl kazandı onları öğreniriz.Yakında maskeyi de geçirir kafaya. :D
Şirkette ki elemana çok uyuz oldum.Niye böyle adamlar hep rant peşinde oluyor anlamıyorum.
Finn Jones çok değişti arkadaş. GOT'un baştaki sezonlarında böyle değildi bu adam. :D Role tam yakışmış diyemiyorum ilk bölümden. İlerleyen bölümlere bakıcaz.

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Bu tür dizileri pek seven biri değilim, izlerken konsantre olamıyorum. Yine de 13 bölümü birden görünce denemek istedim. :)

Başrol oyuncusunun Game Of Thrones’da rol aması sevindiriciydi tabi...

Bir uçak kazası sonrası öldüğü sanılıyor. On beş yıl sonra ise mistik uzak doğu dövüş sanatları öğrenmiş bir şekilde geri dönüyor. Yine Game Of Thrones’da Nymeria Sand karakterini canlandıran dövüşcü abla ve sarışın Joy'u da beğendim. Danny'yi öldürmek istedikleri sırada Colleen destek için yanına gitti. Ayağına giymesi için ayakkabı da vermişti. İlk bölümden baya sempatik geldi. :) En sonda Joy, Danny'nin kahvesine bir şey kattı galiba? @destere @FaJi
7/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x1

Bu tür dizileri pek seven biri değilim, izlerken konsantre olamıyorum. Yine de 13 bölümü birden görünce denemek istedim. :)

Bir uçak kazası sonrası öldüğü sanılıyor. On beş yıl sonra ise mistik uzak doğu dövüş sanatları öğrenmiş bir şekilde geri dönüyor. Yine Game Of Thrones’da Nymeria Sand karakterini canlandıran dövüşcü abla ve sarışın Joy'u da beğendim. Danny'yi öldürmek istedikleri sırada Colleen destek için yanına gitti. Ayağına giymesi için ayakkabı da vermişti. İlk bölümden baya sempatik geldi. :) En sonda Joy, Danny'yin kahvesine bir şey kattı galiba? @destere @FaJi
7/10
Evet o bayılttı . Bu da Eyşan çıktı. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1

Bir uçak kazası sonrası öldüğü sanılıyor. On beş yıl sonra ise mistik uzak doğu dövüş sanatları öğrenmiş bir şekilde geri dönüyor. Yine Game Of Thrones’da Nymeria Sand karakterini canlandıran dövüşcü abla ve sarışın Joy'u da beğendim. Danny'yi öldürmek istedikleri sırada Colleen destek için yanına gitti. Ayağına giymesi için ayakkabı da vermişti. İlk bölümden baya sempatik geldi. :) En sonda Joy, Danny'yin kahvesine bir şey kattı galiba? @destere @FaJi
7/10
joy aslında masum biri kötü değil yanındaki ward denen kazmaya ayak uydurdu sanırım ward joy un abisi falandı :)
evet joy ilaç atmış olabilir ama yapana değil yaptırana bakmak lazım her şey ward denen pis herifin kabahati :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
joy aslında masum biri kötü değil yanındaki ward denen kazmaya ayak uydurdu sanırım ward joy un abisi falandı :)
evet joy ilaç atmış olabilir ama yapana değil yatırana bakmak lazım her şey ward denen pis herifin kabahati :)
Ward ile babasının ismi Harold idi galiba, aralarında pek bir yaş farkı yok gibi. Bunlar nasıl baba oğul olmuşlar. :) Bu arada hikaye Finn Jones'un aile şirketini geri alma üzerine devam edecek öyle ya, başka bir konu var mıydı? Fash-backlerle de K’un-Lun’da aldığı eğitimi falan görürüz heralde. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2. Bölüm

ilk bölüme göre daha güzel bir bölümdü hele o son sahne muhteşemdi :)
ward salağın biri gidip coollen e rüşvet teklif etmese kıllandırmayacaktı kadını:) baba harold da karanlık odasını ayda yılda bir terkediyor ordada gidip danny nin gerçek danny olduğunu öğrendi ? herşeye özür dileyen asistanı kyle la sohbetleri güzeldi :)
joy için ilk bölümde demiştim kızın kalbi temiz çünkü yüzü temiz , kalbinin güzelliği yüzüne yansımış istemeden kötülük yapmıştı geçen bölüm :) bu bölüm kahverengi boncukların ayıklandığını görünce danny nin gerçek olduğunu keşfetti kız :)
doktor danny nin gerçek danny olduğuna inandıda iron fist hikayesini duyunca iş bozuldu yine :)
son sahne yine ward ın aptallığıyla ortaya çıktı? atılan dayaklar arasında penceredeki ışığı keşfeden danny ondan sonra koptu artık tutana aşkolsun :) hele bir duvarı tek yumrukla aşağı indirişi vardı muhteşemdi :)
bu arada harold un bahsettiği el kimdir neyin nesidir o kısmı çözemedim harold neden el i yoketmek için danny e ihtiyaç duyuyor ?

Ward ile babasının ismi Harold idi galiba, aralarında pek bir yaş farkı yok gibi. Bunlar nasıl baba oğul olmuşlar. :) Bu arada hikaye Finn Jones'un aile şirketini geri alma üzerine devam edecek öyle ya, başka bir konu var mıydı? Fash-backlerle de K’un-Lun’da aldığı eğitimi falan görürüz heralde. :)

eminim bir çok sahne ilave edilecektir ama asıl konu dediğin gibi şirketi almak üzerine olacak gibi , harold karanlıklarda devamlı? aynı goliath daki donald cooperman gibi odasını terketmiyor belki o yüzden genç kalmıştır :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

baştan sona güzel bir bölümdü, joy o kadar melek değilmiş @sürgünüm , kötülüğe kafası iyi çalışıyor :)
danny avukatını buldu, jeri adlı avukat kadın, bir afet her anlamda hemde :) porselenden delil buldu işe yararsa danny şirketi geri alabilir:)
joy babasının öldüğünü biliyor ama baba harold da kendi başına hareket edemiyor onunda ipleri bilinmeyen güçlerin elinde adamı yatırıp şeetmedikleri kaldı :)
joy un rakibi satışa ikna etme yöntemi bayağı etkiliydi karaciğer teklifinde bulundu :)
coollen adlı japon kırması bölümün yıldızıydı, para için kendi doğrularına ters bir kararla arenaya çıktı? karşısındaki izbandutu yere serdiği sahneler harikaydı :)
son sahne yine gerilim yüksekti , ward ı bina tepesine kadar takip eden danny en üst kata örümcek adam misali çıkmak istedi ama o nerden geldiği belli olmayan darbeyle boşluğa uçtu, bakalım düştümü yoksa bir yerleremi takıldı? devamı diğer bölüme :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

baştan sona güzel bir bölümdü, joy o kadar melek değilmiş @sürgünüm , kötülüğe kafası iyi çalışıyor :)
danny avukatını buldu, jeri adlı avukat kadın, bir afet her anlamda hemde :) porselenden delil buldu işe yararsa danny şirketi geri alabilir:)
joy babasının öldüğünü biliyor ama baba harold da kendi başına hareket edemiyor onunda ipleri bilinmeyen güçlerin elinde adamı yatırıp şeetmedikleri kaldı :)
joy un rakibi satışa ikna etme yöntemi bayağı etkiliydi karaciğer teklifinde bulundu :)
coollen adlı japon kırması bölümün yıldızıydı, para için kendi doğrularına ters bir kararla arenaya çıktı? karşısındaki izbandutu yere serdiği sahneler harikaydı :)
son sahne yine gerilim yüksekti , ward ı bina tepesine kadar takip eden danny en üst kata örümcek adam misali çıkmak istedi ama o nerden geldiği belli olmayan darbeyle boşluğa uçtu, bakalım düştümü yoksa bir yerleremi takıldı? devamı diğer bölüme :)
Melek olan Colleen. :) Gece 1 bölüm daha izlerim, şimdi İçerde izliyorum. Tam tamına 2 saat. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x1. Bölüm

ilk bölüm güzel başladı marvel yapımlarına hep soğuk baksamda son zamanlarda bayağı bir aram ısındı bu türle :)
bölümün ilk on dakikasıyla zaten seyirciyi konuya çekmeyi başarmış bence ..

ilk bölüm yorumuna gelince bölüm başı harikaydı ortalara doğru dövüş sahneleri sıklaşınca sıkıcılaşmasına rağmen, sonlara doğru tekrar toparladı... zaten imdb puanına baktığımızda en düşük puan 8 puanla ilk bölüme verilmiş devamındaki bölümler 9 puan değerinde bundan sonrası için umut var demektir ..

başroldeki finn jones un oynadığı danny karakteri sempatik bir karakter .. ayrıca joy(Jessica Stroup) u da sevdim bayağı :)

@MasacRE- @FaJi @xemrexxx @Çiğdem- @Harunnn60 @cookies @MelankoliK @vadikızı @MEnes @Forumdash )
hhahaha aa bende diyorum bu ıron man diyor ne bu diye ıron fıstmış :A

@Harunnn60 @destere ne izliyor bak ayoll :A bu ortak dizi için deredevil, jessica jones izledim ama luce cade izlemedim bu ıron fistede bakacam kesinlikle ve sonrada şu ortak dizi gelsin ayoll :Z:Z:Z

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

@Harunnn60 @destere ne izliyor bak ayoll :A bu ortak dizi için deredevil, jessica jones izledim ama luce cade izlemedim bu ıron fistede bakacam kesinlikle ve sonrada şu ortak dizi gelsin ayoll :Z:Z:Z

Çiğdem bu başroldeki parlak oğlan Game of Thrones'da eşcinsel birini oynuyordu ona göre haberin olsun :A Gerçekte de eşcinsel mi bilmem ama gay dergisine falan da çıkmış yani uyarayım ben seni sonra hayal kırıklığına uğrama :A

latest

@destere @xemrexxx @Harunnn60

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,537
Puanı
1,061

Çiğdem bu başroldeki parlak oğlan Game of Thrones'da eşcinsel birini oynuyordu ona göre haberin olsun :A Gerçekte de eşcinsel mi bilmem ama gay dergisine falan da çıkmış yani uyarayım ben seni sonra hayal kırıklığına uğrama :A

latest

hemen de kabarmış oğlana çiğdem çikinellası :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

latest

bende diyorum başrolu niye sevdim diye :) demekki sapa dişilik katmışlar tek başına sap olsa çekilmiyor bu dopoş halinden memnunum oğlanın :) yoklukta gideri var ama yinede hogatha duymasın tabi dediklerimi :)

başladınmı diziye sen onu söyle:) heyecan son dorukta dün 5 bölüm birden izleyecektim erken biter diye vazgeçtim :)

dardevil i sevmemiştim @Harunnn60 bayağı bir ısrar etmişti ama gitmedi dizi buda aynı tür hatta daradevill in yancısı gibi bişeymiş aynı hayalin kahramanları? ama burda başroldeki daha bir yakışmış diziye sanki :)

Melek olan Colleen. :) Gece 1 bölüm daha izlerim, şimdi İçerde izliyorum. Tam tamına 2 saat. :)
sakın bırakma diziyi güzel gidiyor yalnız coolen melek falan değil gibi :) melek güzel olur japon çekirdeğini sevmedim :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
bende diyorum başrolu niye sevdim diye :) demekki sapa dişilik katmışlar tek başına sap olsa çekilmiyor bu dopoş halinden memnunum oğlanın :) yoklukta gideri var ama yinede hogatha duymasın tabi dediklerimi :)

başladınmı diziye sen onu söyle:) heyecan son dorukta dün 5 bölüm birden izleyecektim erken biter diye vazgeçtim :)

dardevil i sevmemiştim @Harunnn60 bayağı bir ısrar etmişti ama gitmedi dizi buda aynı tür hatta daradevill in yancısı gibi bişeymiş aynı hayalin kahramanları? ama burda başroldeki daha bir yakışmış diziye sanki :)

sakın bırakma diziyi güzel gidiyor yalnız coolen melek falan değil gibi :) melek güzel olur japon çekirdeğini sevmedim :)

latest

hahaha ayy alıstım ben sevdiklerimin şey çıkmasına :F ama @destere itiraf ediyor oyüzden başlamıs bu diziye ayoll yoksa öyle diziler bakmıyordu oğlanı sevmiş :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x4. Bölüm

yine güzel bölümdü @sürgünüm @FaJi siz nerde kaldınız ses çıkmıyor sizden :)
harold el den kurtulmak için danny e hisselerini verdi , şu porselendeki delili meğersem joy jeri ye iletmiş kadın hala danny seviyor sanırsam :)
danny ile joy u kaçırmaya gelenler arasındaki dövüş sahneleri güzeldi
coleen in iki kişiyle arenaya çıktığı sahne muhteşemdi
harold un kızı joy a tokat atanın kafasına indirdiği balta yine iyiydi
son sahnede danny e gelen zarf sanırım el hakkında bilgi içeriyordu o kısmı tam anlamadım :)

@Çiğdem- @xemrexxx buda sizin bukle totolu danny nin dövmeleri, oğlanın reklamını yapalım anca böyle başlarsınız diziye :)

ccb1ffc881db120e27da0df62606ebf4.jpg

@xemrexxx ¶

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4. Bölüm

yine güzel bölümdü @sürgünüm @FaJi siz nerde kaldınız ses çıkmıyor sizden :)
harold el den kurtulmak için danny e hisselerini verdi , şu porselendeki delili meğersem joy jeri ye iletmiş kadın hala danny seviyor sanırsam :)
danny ile joy u kaçırmaya gelenler arasındaki dövüş sahneleri güzeldi
coleen in iki kişiyle arenaya çıktığı sahne muhteşemdi
harold un kızı joy a tokat atanın kafasına indirdiği balta yine iyiydi
son sahnede danny e gelen zarf sanırım el hakkında bilgi içeriyordu o kısmı tam anlamadım :)

@Çiğdem- @xemrexxx buda sizin bukle totolu danny nin dövmeleri, oğlanın reklamını yapalım anca böyle başlarsınız diziye :)

ccb1ffc881db120e27da0df62606ebf4.jpg

@xemrexxx ¶
Puan kaybettik havamda değilim, keyfim yerine gelsin diye stoktan Shameless izliyorum. :)