Teknoloji Instagram'da Gizli Hesapları Görmek Mümkün Mü?

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
instagram-gonderi-planlama.jpg

Günümüzün şüphesiz en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri Instagram. Kullanıcıların fotoğraf ve video paylaştıkları, paylaşılanları beğenip yorum yaptığı uygulamada kullanıclar "gizli hesaplarda" paylaşılan gönderileri nasıl göreceğini merak ediyor. İnternette para karşılığında bazı siteler sayesinde görüntülenebileceği, söyleyen siteler, böyle bir şeyin imkansız olduğunu söyleyen sayfalar da ola bir yolu var.

Uygulama mağazası Play Store'da bulunan "Postegro" uygulaması sayesinde profilini gizli yapan kullanıcların (%70'i) paylaştıkları fotoğraf ve videoları, hikayeleri, takip ettiği kişiler ve takipçilerini görebiliyoruz.

Günlük görüntülüme limiti bulunan uygulamada bazı hesaplar gözükürken, bazı hesaplar gözükmüyor.​

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Baktığım hesapların %75'i gözüktü, "stalk" meraklısı olan varsa tavsiye ederim. :)
Başlık direk Postegro olarakta yapılabilirmiş ama tabi bu daha merak uyandıracaktir :A
Evet bu programdan söz edenler olmuştu bana. İsveç'te bu program indirilmiyor, çokta iyi yapıyorlar.
Benim aklıma takilan neden %75? neden %100 değil?

Instagram sevmediğim bir uygulama oyüzden benim ilgi alanım değil program😊

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Başlık direk Postegro olarakta yapılabilirmiş ama tabi bu daha merak uyandıracaktir :A
Evet bu programdan söz edenler olmuştu bana. İsveç'te bu program indirilmiyor, çokta iyi yapıyorlar.
Benim aklıma takilan neden %75? neden %100 değil?

Instagram sevmediğim bir uygulama oyüzden benim ilgi alanım değil program😊

Bir kaç kişinin "priv" hesaplarına baktım gözükmedi. :F

Postegro yazsam merak etmezdi kimse. :F

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Bir kaç kişinin "priv" hesaplarına baktım gözükmedi. :F

Postegro yazsam merak etmezdi kimse. :F
Böyle bir uygulama gizlilik ihlali oluyor ve bence yakında profillerin çok gizli olmasi için paralı bile yapabilirler.

Neyseki ben sosyal medyada paylaşım yapan biri değilim. Stalklanma derdim yok :A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Böyle bir uygulama gizlilik ihlali oluyor ve bence yakında profillerin çok gizli olmasi için paralı bile yapabilirler.

Neyseki ben sosyal medyada paylaşım yapan biri değilim. Stalklanma derdim yok :A

Benim merak ettiğim bir kaç kişi vardı onlar için baktım. :F Evet, dediğin gibi gizlilik ihlali.

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Yorumları okudum da indirip hesabından giriş yapanların ki görünüyormuş sadece. İndirmeyin, bir ara da kim seni ne olarak kaydetti gibi saçma sapan bir şey çıkmıştı. Bunun da ondan farklı kalır yanı yok. Şahsen hesabı gizli olup da merak ettiğim kimse yok. Zaten göstermek istese takipleşirdin veya gizli olmazdı hesabı. Ne gerek var böyle saçma sapan uygulamalara?

Kişisel hesabım ile girmediğim için bir sorun olacağını zannetmiyorum ben. :F İstek atıp kabul etmediğin, ama ne paylaşmış diye merak eden kişiler illa ki vardır bence. :F

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Yorumları okudum da indirip hesabından giriş yapanların ki görünüyormuş sadece. İndirmeyin, bir ara da kim seni ne olarak kaydetti gibi saçma sapan bir şey çıkmıştı. Bunun da ondan farklı kalır yanı yok. Şahsen hesabı gizli olup da merak ettiğim kimse yok. Zaten göstermek istese takipleşirdin veya gizli olmazdı hesabı. Ne gerek var böyle saçma sapan uygulamalara?
Getcontact diye uygulama evet.

Böyle uygulamalar sadece o uygulamayı indiren kişilerin bilgilerine ulaşabiliyor.
Ama instagramda bence hala ciddi güvenlik açıkları var ki, böyle uygulamalar hala gündemde.
Sırf bu yüzden kendi fotolarımı tamamen kaldırdım hesabımdan. En güzeli bu, kafam rahat.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Kendi fotoğraflarının görünmesi de ciddi bir açık ama mesaj kutun ve storylerinde görünüyorsa gerçekten kullanmamak gerek. En azından ben artık instagramdan dm olayını kaldıracağım goygoy haricinde ciddi meseleleri konuşmaya gerek yok. Ama nerden konuşacağız, wp'ta aynı kişiye ait... Mesajlaşacak yer yok şaka maka...
Mark'cığımız üç büyük sosyal medya şeysini ele geçirmiş. Bir de sonradan almasına rağmen, şu an heç wp hem instada From Facebook diye yazıyor. :D
Gözümüze gözümüze sokuyor. :A

• Güldürdün
Reactions: blacklion