2018 If Beale Street Could Talk - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
4320830.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

If Beale Street Could Talk

Türü: Tarihi
Yönetmen:
Barry Jenkins
Senaryo: Barry Jenkins

Oyuncular:

Stephan James
KiKi Layne
Teyonah Parris

Filmin Özeti:

19 yaşındaki Tish ve 22 yaşındaki Fonny birbirlerine çok aşık olan genç bir çifttir. Bu tutkulu aşk ikiliyi zorlu ailelerinden ve dış dünyanın acımasız yüzünden korumaktadır. İkili nişanlanır ve kısa süre sonra Tish hamile kalır. Çiftin önünde ailelerini planlamak ve huzurlu yıllar geçirmek için güzel bir fırsat vardır. Ancak günün birinde dünyaları tepetaklak olur. Fonny haksız yere Porto Rikolu kadın olan Victoria Rogers'a tecavüz etmekle suçlanmıştır. Şimdi Tish, ailesi ve avukatı, Tish'in karnındaki bebek doğmadan önce Fonny'i serbest bıraktıracak kanıtı bulmak için zamana karşı yarışmak zorundadır.

Filmin Fragmanı:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Filmin konusu ilgimi çekmişti, haliyle merak ettiğim bir filmdi. Film beklentimi karşıladı sayılır. Yine siyahilere yapılan ırkçılığıda içinde barındıran filmin görüntüleri karanlık ve işleyişi ağır olsada kendini izlettirdi. Filmin sonunu farklı bekliyordum.
Filmin sonunda mutlu son olup, bebek doğmadan hapisten çıkılır sandım ama çocuk büyüdü ve son sahnede hâla hapisdeydi. Kızın hamileliğini anlattığı sahneler ve özelllikle oğlanın ailesine anlatıldığı sahneleri beğendim. Ablası baya fenaydı :D
Genel olarak hüzünlü bir hikayeydi.
7.5/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Sherlock bu hesaplanmaya alınmayacak demi tek yorum diye? @bazinga sen izlediğini belirtmiştin ama yorumun yok.
Never Look Away konusunda da yorum yapmadın galiba?

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Moonlight'tan Oscar kazandığı için nefret etsek de kötü film değildi. Sadece iyi değildi. :) Bu ise net kötü film.

Müzikleri iyi, kaliteli film izliyorsun izlenimi yaratmış başka da övülesi bir yanı yok. Her şey çok masalsı, yapmacık. Dış ses bunda temel etken. Regina King tarihin en basit Oscarlarından birini kazandı...

Tam yorum:

4/10

• İlginç
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and Dosi