Hukuk Bölümünü Hedefleyenlere Müjde!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hukuk-Fakultesi

ÖSYM'nin son yaptığı değişiklerle Hukuk Bölümü TM 2'den TM 3'e alındı. Kararı duyan yüz binlerce öğrenci sosyal medyada bu gelişmeyi olumlu karşıladı. Bunun nedeni Matematiğin etki oranı azalması Edebiyatın artmasıydı.

TM 2 Ve TM 3 Puan Türü Arasındaki Farklar
tm_puan_turleri-tile.jpg

Anlaşılacağı üzere Hukuk isteyen daha fazla edebiyat sorusu çözmek zorunda

En Kolay İş Bulunan Bölümler TM 3'te
Psikoloji , Rehberlik ve Danışmanlık (PDR) , Sosyal Hizmet , Sosyoloji gibi bölümleri bulundurmasıyla tanınan TM 3 Puan türü artık listesine Hukuk Bölümünü de transfer etti.

@OzaN @mrt-06 @xdragxx @beyazsoy @Tzira @xemrexxx @Yakamoz-Asi @papuleoo @Çiğdem- @destere

Son düzenleme:

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Dogru adim hukuk icin daha az matamatige ihtiyac var Bu durum psikokji ve rehbeeligin puanını düşürecek . matematik sevmeyenler için güzel bir durum

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Baktım konuyada hiç bir zaman Hukuk hedefleyen bir TM'ci olmadım o nedenle kötü örnek olabilirim.:F Hukuk bence amelelik o kadar çalışıp daha fazla para kazanabileceğin ve daha garanti işler var.:X

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kötü olmuş. Matematiğin etkisinin azaldığı yerde mantıklı ve analitik düşünmenin de etkisi azalır. Hele hele Lys Edebiyatı gibi nerdeyse full ezbere dayanan, düşünme ve sorgulamaktan çok ezberlemenin gerektiği bir dersin etkisinin artırılması... İlerleyen yıllarda hukuk bilimi için sorun olabilir.

Tabi Mat 2 dersleriyle hukuk kazanmak da saçmalık. En doğrusu Mat 1 gibi mantığa dayanan konularla hukuk öğrencisi seçmek. Umarım ilerleyen yıllarda TM bölümlerinde sadece Mat 1 geçerli olur. :)

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Kötü olmuş. Matematiğin etkisinin azaldığı yerde mantıklı ve analitik düşünmenin de etkisi azalır. Hele hele Lys Edebiyatı gibi nerdeyse full ezbere dayanan, düşünme ve sorgulamaktan çok ezberlemenin gerektiği bir dersin etkisinin artırılması... İlerleyen yıllarda hukuk bilimi için sorun olabilir.

Tabi Mat 2 dersleriyle hukuk kazanmak da saçmalık. En doğrusu Mat 1 gibi mantığa dayanan konularla hukuk öğrencisi seçmek. Umarım ilerleyen yıllarda TM bölümlerinde sadece Mat 1 geçerli olur. :)
Mat1 geçerli olsa ben de hukuk okurum. :D Övünmek gibi olmasın Mat1 32'de 29-30 gelir. :D

Hukuk istemiyordum Kamu falan değişseydi keşke.