Huawei Yeni Katlanılabilir Telefonunu Tanıttı! ''Mate X ''

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
65199

Huawei Mate X, katlandığında ya da açık olarak kullandığında hiçbir çentik ya da deliği ekran içerisinde bulundurmuyor. Samsung ise Galaxy Fold'un tablet ekranında sağ üst köşede bir çentiğe yer vermişti. Galaxy Fold'un tablet ekranı cihazın kapandığında içinde kalıyor, işlemler ikincil ve dikey olan dış ekrandan sürüyordu. Huawei ise yekpare bir ekranla karşımıza çıktı.

Ayrıca Samsung Galaxy Fold'un katlanabilir ekranı kesin bir şekilde ortadan ikiye ayrılırken, Huawei Mate X'in ekranı "yekpare" sıfatının tam olarak içini dolduruyor. Mate X, tam ortadan esneyen ekran paneliyle kesintisiz bir deneyim sunuyor.

4,500 mAh gücündeki bataryaya sahip olan Mate X, 30 dakikada %85'lik enerjiyi depolayabiliyor. Hauwei, cihazla birlikte kutu içerisinden çıkacak 55 W değerindeki adaptörle, MateBook dizüstülerini de şarj edebileceğimizi söylüyor. Açıkçası şarj cihazı konusunda Apple'a karşı ciddi bir avantaj sunduğu kesin.

Performans:
Dünyanın en hızlı 5G akıllı telefonu olduğu söylenen Mate X, Kirin 980 işlemci yongasına ve 8 GB RAM’e sahip. Galaxy Fold ise Exynos 9820 işlemci yongasına ve 12 GB RAM'e sahipti. Huawei, performans konusunda Samsung kadar yeni olmayan donanımlar kullanıyor.

Huawei Mate X teknik özellikleri:
  • Ekran: 2480 × 2200 çözünürlüğünde 8 inç
  • Yonga seti: Kirin 980
  • Arka kamera: Açıklanmadı
  • Ön kamera: Açıklanmadı
  • RAM: 8 GB
  • Dahili depolama: 512 GB
  • Bağlantı: 5G
  • Batarya: 4500 mAh
  • Suya ve toza dayanıklılık: Açıklanmadı
  • Ses: Açıklanmadı
  • Sensörler: Açıklanmadı
Huawei, 8 GB RAM ve 512 GB dahili depolamaya sahip Mate X'i 2299 euroluk bir fiyata satışa çıkaracak.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Kesinlikle Samsung'dan daha iyi iş çıkarmışlar. Telefon küçülürken tamamen normal telefon şeklini alıyor, Samsung'da bu böyle değildi. İkisinden birini alırsam Huawei'ınkini alırım ama kapitalizme uyup yeni şeylere atlayan dünya kadar para verecek tiplerden değilim. :A

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Diğer konuda bahsettiğim gibi kesinlikle Samsung'dan daha başarılı bir tasarıma sahip. Huawei son yıllarda baya iyi işler yapıyor, ayrıca geleceğin tasarım trendi de bu olacak belli oldu.

• Harika

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Diğer konuda bahsettiğim gibi kesinlikle Samsung'dan daha başarılı bir tasarıma sahip. Huawei son yıllarda baya iyi işler yapıyor, ayrıca geleceğin tasarım trendi de bu olacak belli oldu.
Samsung'ta bir olmamışlık var bence de kapandığı zaman telefon değişik bir hal alıyor, açılırken gayet güzel ama Huawei tam yapmış, kapandığında telefon gibi duruyor böyle. :A

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Oha direk o fiyattan TL'ye çevirince bile 13. 800 lira çıkıyor. Türkiye fiyatını düşünemiyorum bile :A

Daha vergisi var kdv si var. :F :F

Mate 2 Lite uygun ama bak herkes ondan alıyor şuan. :D Xaomi 'nin fiyatları da TR için uygun. Samsung ve Aplle iyice çoşunca bunlar ucuz gelmeye başladı gözüme. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Samsung'unkinden çok daha iyi gözüküyor valla. Apple'ın bu trende cevabını bekliyoruz. :A

Gerçi alacağımızdan değil de işte videolarını falan izlemesi güzel. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Daha vergisi var kdv si var. :F:F

Mate 2 Lite uygun ama bak herkes ondan alıyor şuan. :D Xaomi 'nin fiyatları da TR için uygun. Samsung ve Aplle iyice çoşunca bunlar ucuz gelmeye başladı gözüme. :A
Vergisiz bile yeterince yüksek olduğundan gerçek fiyatı hayal edemedim :A

Aynen Samsung, Apple uçurdukça fiyatları diğer markalar iyi bir alternatif oluşturuyor, özellikle Türkiye'ye sonradan girenler :D

• Güldürdün

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Vergisiz bile yeterince yüksek olduğundan gerçek fiyatı hayal edemedim :A

Aynen Samsung, Apple uçurdukça fiyatları diğer markalar iyi bir alternatif oluşturuyor, özellikle Türkiye'ye sonradan girenler :D
Huawei mi alsam diye düşünüyorum şuan ıphone 5s' kullanıyorum kasması donması yok ama eskidi artık kararsız kaldım. :A Gözümde Galaxy S9'ta. :A UTC'de full reklamı yapınca aşık olmuştum :A Gereksiz pahalı hala ama :( @kerem @Sherlock

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Huawei mi alsam diye düşünüyorum şuan ıphone 5s' kullanıyorum kasması donması yok ama eskidi artık kararsız kaldım. :A Gözümde Galaxy S9'ta. :A UTC'de full reklamı yapınca aşık olmuştum :A Gereksiz pahalı hala ama :( @kerem @Sherlock
Telefon alacağım zaman dışında detaylı araştırma yapmadığımdan fikir sahibi değilim. O yüzden bir şey diyemeyeceğim, senin bileceğin iş, bütçene göre kararını verirsin :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Tamamen bütçene bağlı bir durum. Android bir telefon düşünüyorsan alternatif çok. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Arkasını beğenmedim. Neden dışa katlanıyor? İçe katlansa iyimiş çünkü ekranın çizilmesini istmem.Cam koruyucu alsan bile bu sefer o çizilcek. Kamera çıkıklığını beğenmedim.