Klasik How I Met Your Mother - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçtiğimiz yıllarda final yapan unutulmaz komedi dizisi How I Met Your Mother'ın yorumlarını bu konu altında paylaşabilirsiniz.

Başrollerini Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Alyson Hannigan gibi isimlerin yer aldığı dizi yayınlandığı dönem aldığı yüksek reytinglerle tanınıyor ve hemen hemen tüm ülkelerde sevilerek hala da izleniyor.

Önemli Not:

Mesajlarda bölüm numarası belirtmek zorunludur. Spoiler butonu dışında spoiler vermek kesinlikle yasaktır. "İyi bölümdü", "yine çok güldürdü" gibisinden ana senaryoyla ilgili hiçbir bilgi vermeyen şeyler spoiler butonu dışında yazılabilir. Fakat "Robin'in Adam ile ayrılmasına üzüldüm :(" gibisinden şeyleri spoiler butonu dışında yazmak kesinlikle yasaktır ve spoiler kullanılacağı zaman da hangi sezon ve bölümle ilgili olduğu mutlaka belirtilmelidir.

435c7c5697db4e48ceccf6644d43b631.png

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Dosi

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
6.sezon 13.bölüm

Dizide bu bölümün ilk saniyesinden beri 50 den geri sayım yapılıyor.Örneğin (50) masadaki takvim gibi şeyde başlıyor ve Lily'nin indiği taksininin numarası olan (1) de bitiyor arada Marshall'ın babasının okuduğu kitap numarası (26) vs. gibi sahnelerde arka planda sayım yapmışlar gayet güzelce düşünülmüş bi şey bence. :)

Bölüme gelirsek ise hem güldürdü hem ağlattı gerçekten süper bir bölümdü ama sonunda Marshall'ın babasının ölmesi ayrı bi üzdü. :(

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
2x5

Komedi dizileri içinde izlediğim şuana kadar ki en iyi bölüm. :D

Barney, Lily'nin aynı evi paylaşması ve o olaylar sırasında gerçekleşen olaylar sanattı bildiğin. :D

Marshall ve Brad olayısa klişe bir hikaye olmasına ragman marshall'ın yüz ifadeleri ve arka planda Robin ve Ted'in destekleriyle günün 2/2 başarıya ulaşmasını sağladı.

9.5/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
2x22 (Sezon Finali)

Firesiz şekilde dolu dolu 20 dakikaların olduğu bir sezondu.

Komedi dizilerinin babalarından biridir zaten, geç başlamdık ama olsun güç olmasın :D

2 sezon onayı daha koydum, hemen indirim yaz tatili için. :)

Sezona Puanım: 9.0

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şaka maka baya oldu dizi biteli, özlemeye başladım. 1-2 sene sonraya baştan alabilirim izlemek istediğim dizileri izleyince. :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
8.Sezon 11-12.Bölümler

Vayy be dizide artık yavaş yavaş her şey netleşiyor. :)

Barney sonunda Robin'e evlenme teklif etti böylece Ted yalnız kaldı bakalım artık Ted'de birini bulsa da tam olsa. :) Çok güzel bir bölümdü özellikle 12.bölüm.

9/10

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Final Bölümü
Bayadırlı izlemiyordum diziyi daha doğrusu izlemeye kıyamıyordum başlayınca da 9.sezonu komple izledim son 2-3 günde Tracy'nin ölmesi Ted'in yeniden Robin'e dönmesi ilginç olmuş Tracy daha iyiydi sanki Robin ile olmuyordu çünkü Robin-Barney'in de ayrılmasını beklmiyordum aslında biri ağır başlı diğeri yırtık uyuşmaları zordu ama iyi gidiyor gibiydiler. Marshall ve Lily zaten bildiğimiz gibi Marshall kendi ailesi gibi bol çocuk düşünüyordu sanırım ona da ulaşmaya çalışıyor sanırım. :D

Daha iyi bir son ile bitebilirdi ama kötü de değildi. Friends'ten sonra HIMYM'da bitti bakalım böyle bir dizi bulabilecek miyiz daha. :(

Puanım: 10/10

Moderatörün son düzenlenenleri:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1x1

Fena bir başlangıç değildi, Ted'in tanıştığı muhabir kızla mutlu bir son olmadı ama ilk bölümden göstereceklerini düşünmüyordum zaten, sonunda "hayır o çocuklar o joly teyzenizdi" demesi güldürdü.

Zeytin denklemi olayı da iyiydi. :)

Fekat izleyince fark ettim gerçekten Friends ile benzerlikler var, şöyle bir denklem kurdum. :D

Marshall = Joey
Barney = Chandler
Ted = Ross

Puanım; 7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Fena bir başlangıç değildi, Ted'in tanıştığı muhabir kızla mutlu bir son olmadı ama ilk bölümden göstereceklerini düşünmüyordum zaten, sonunda "hayır o çocuklar o joly teyzenizdi" demesi güldürdü.

Zeytin denklemi olayı da iyiydi. :)

Fekat izleyince fark ettim gerçekten Friends ile benzerlikler var, şöyle bir denklem kurdum. :D

Marshall = Joey
Barney = Chandler
Ted = Ross

Puanım; 7/10
Marshall ve Joey'nin hiç alakaları yok. Diğerleri çok uzaktan alaka kurulabilir. :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Marshall ve Joey'nin hiç alakaları yok. Diğerleri çok uzaktan alaka kurulabilir. :D
Sevgilisi Marshall'ın üzerine atlayınca bir diyalog geçti, kız buzdolabının altında çörek var dedi Marshall da onu ben yerim gibi bir şey söyledi. Böyle absürd aborluklar Joey'e aittir. :A

Nesi uzak yahu takım elbise akımını Chandler başlattı. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sevgilisi Marshall'ın üzerine atlayınca bir diyalog geçti, kız buzdolabının altında çörek var dedi Marshall da onu ben yerim gibi bir şey söyledi. Böyle absürd aborluklar Joey'e aittir. :A

Nesi uzak yahu takım elbise akımını Chandler başlattı. :D
Chandler ne zaman takım elbise giydi ya hiç alakası yok. :A

O diyalog Joey gibi duruyor cidden ama normalde benzerlikleri yok denecek kadar azdır. :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Chandler ne zaman takım elbise giydi ya hiç alakası yok. :A

O diyalog Joey gibi duruyor cidden ama normalde benzerlikleri yok denecek kadar azdır. :D
İlk sezonlarda hep takımlıydı sonradan çıkardı. :A Hadi takımı geçtim her anında geyiğe vurup espri yapması da Chandler'a benziyor mesela. :D Ted'in saf hareketleri hep Ross'u hatırlatıyor.

Eğer dizinin hepsini izlersem baştan sona benzerlik aramakla uğraşıcam, kendimi biliyorum takıntılı bir insanım. :tearsofjoy:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk sezonlarda hep takımlıydı sonradan çıkardı. :A Hadi takımı geçtim her anında geyiğe vurup espri yapması da Chandler'a benziyor mesela. :D Ted'in saf hareketleri hep Ross'u hatırlatıyor.

Eğer dizinin hepsini izlersem baştan sona benzerlik aramakla uğraşıcam, kendimi biliyorum takıntılı bir insanım. :tearsofjoy:
Benzerliklerini boşver farklılıklara bak, farklı olduğu çok fazla nokta var. İzledikçe görürsün. :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1x2, 1x3, 1x4

Barney'in hava alanında kız tavlamak için gösterdiği çabalar komikti Marshall da gaza gelip Plip'e gelmeye çalıştı ama sevgilisinin barda erkeklerle olduğunu düşünüp dönmesi ve aslında adamın gay olduğunu öğrendiği ve adamın sevgilisinden dayak yediği sahne iyiydi.

Ted'in gömlek olayı iyiydi kızı ikinci defa yüzüstü bıraktı ve yine doğumgününde, kızın söylediği kelimeyi bir çeşit yoga sanması sonrasında aslında İsrail dövüş tekniği olduğu ortaya çıkması ve kızdan dayak yediği kısımlar çok iyiydi.

Muhabir kızın at arabasına düştüğü sahne de komikti. :A

Dizi genel olarak fazla komik olmasa da eğlenceli ilerliyor diyebilirim. :)

1x2; 8/10
1x3; 9.2/10
1x4 8.2/10

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1x5, 1x6, 1x7

Dizi çok güzel açıldı özellikle cadılar Bayram'ı bölümünü çok beğendim, Ted ile Barbey'in katıldığı parti bayağı komikti Barney kılıktan kılığa girdi.

Marshall ve sevgilisi de kostüm partisinde 1. oldu, o kısımlar da güzeldi.

Keza diğer bölümde Ted'in uygun çift programına üye olması kadının sana uygun birisi yok yalnız öleceksin demesi güldürdü, keşke doktor kız olaydı. Çok güzeldi. :(

Hamam böceği ile fare karışımı hayvanın olayı da eğlenceliydi. :D

1x5; 9/10
1x6; 9.1/10
1x7; 8.3/10

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1x8, 1x9, 1x10

Ted ve Marshall'ın evi paylaşamaması ve kavga ederken dayağı Lily'nin yiyip hastaneye düşmesi komikti.

9. bölüm harikaydı Lily'nin Marshall'ın ailesi ile tanışması ve ailedeki herkesin aşırı büyük olması kızın arada cüce kadar kalıp ezilmesi bayağı komikti.

Ted, gazeteci kız ve Barney'in yardım amacıyla yemek dağıtım yerine gelmesi ve Barney'in ayın elemanı seçilmiş olması, o kısımlar da eğlenceliydi.

10. bölüm en beğendiğim bölümlerden biri oldu, 9. bölümle yarışır hatta bir tık iyiydi. Ted'in sarhoş olup saçmalaması çok komikti. Fakat sondaki ananas kimindi cidden merak ettim acaba o ananası kim odaya koydu, keşke ucu açık bitmeseydi. :D

Dizi beni şaşırtıyor. :A

1x8; 6/10
1x9; 9.9/10
1x10; 10/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
@mrt-06 iğrenç bir yorum yapmışsın.:( Ted ile gıcık Ross hiç alakalı değil. Benzetmek bile absürt.s.s Kınıyorum.

Pasham

Favori Üye
Reaksiyon puanı
225
Puanı
164
Geçen gün özlediğimi farkedip finalini tekrar izlediğim iki diziden birisi.