HBO His Dark Materials - Dizi Yorumları

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
images

Sezonun merakla beklenen dizilerinden His Dark Materials geçen ay yayın hayatına başladı.

Philip Pulman’ın fantastik kitap serisinden HBO ve BBC ortaklığında uyarlanan dizinin kadrosunu Dafne Keen, James McAvoy, Ruth Wilson, Clarke Peters, Ariyon Bakare, Georgina Campbell, Andrew Scott ve Lin-Manuel Miranda gibi isimler oluşturuyor.

Büyü, teknoloji ve bilimin iç içe geçtiği paralel bir evrende geçen dizi, yetim bir çocuk olan Lyra’yı merkezine alıyor. Ana karakterimiz, kaçırılan çocukları ve esrarengiz güçleri içeren şeytani bir komployu gün yüzüne çıkarıyor.

Dizi hakkındaki yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Listemde izlenmeyi bekleyen 32 diziden biri. (Şaka yapmıyorum)

Son 1-2 haftada çıkmış, eklemeyi unuttuğum diziler hariç. Tabii devam eden, yeni sezonlarını izleyemediğim diziler de hariç.

Nasıl izleyeceğiz bu kadar diziyi? Ey Netflix, ey HBO, ey diğer irili ufaklı onlarca yayın platformu? :(

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben güncel izliyorum diziyi. Bu kitap serisiyle ile ilgili The Golden Compass adlı düşük bütçeli düşük puanlı bir film çekilmiş daha önce. Filmi izlememiştim ama izlemediğim için memnunum. 2 saatlik bir film yerine bu hikayenin dizide işlenmesi gerçekten de daha uygunmuş. Onun dışında HBO kalitesi ve çekimleri kendini belli ediyor zaten. Harry Potter vari bir dünya var. Kendine özgü özellikleri var. Karakterler desen iyi yazılmış. Bakalım nasıl devam edecek. Spoilerlı yorumlara 5. bölümü izledikten sonra girerim. :D

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Çiğdem and dreamy

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Ben güncel izliyorum diziyi. Bu kitap serisiyle ile ilgili The Golden Compass adlı düşük bütçeli düşük puanlı bir film çekilmiş daha önce. Filmi izlememiştim ama izlemediğim için memnunum. 2 saatlik bir film yerine bu hikayenin dizide işlenmesi gerçekten de daha uygunmuş. Onun dışında HBO kalitesi ve çekimleri kendini belli ediyor zaten. Harry Potter vari bir dünya var. Kendine özgü özellikleri var. Karakterler desen iyi yazılmış. Bakalım nasıl devam edecek. Spoilerlı yorumlara 5. bölümü izledikten sonra girerim. :D
Ben de 3. bölümdeyim inşallah en yakın zamanda devam edeceğim. Oyunculuklar, görüntüler gerçekten muazzam izlerken çok zevk alıyorum. :D

Filmden benim de sonradan haberim oldu, dizinin gizem yönü de güçlü olduğu için izlememek en iyisi olmuş kendi adıma. :Z

• Beğendim
Reactions: MEnes

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Ben de haftaya kadar başlamayı düşünüyorum. Watchmen bitsin öyle :A @dreamy
Senin için konusunu açtım dedecim. :bhr: Ben senden sonra bitiririm büyük ihtimal çünkü hâlâ 5. bölümdeyim sen de bu konuya yapabilirsin yorumlarını boş durmasın. :A

• İlginç
Reactions: Forumdash

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aynen ben şu an resmen 3 4 yabancı dizi izliyorum anlık. O yüzden kesinlikle beni dizi izliyorken bulmuşsunuz, bunu kaçırmayın ve güncele yetişin. :A Bu dizi de dediğim gibi gayet izlenebilirliği olan bir dizi. :A
@dreamy İlk paylaştında sevmiştim fantastik bir diziye benziyor izleme listemize almıştık :A Sanada geçenlerde birlikte izlesek bir dizi diyordu denk gelmiş evet :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: dreamy and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@dreamy İlk paylaştında sevmiştim fantastik bir diziye benziyor izleme listemize almıştık :A Sanada geçenlerde birlikte izlesek bir dizi diyordu denk gelmiş evet :A :A :A
Ben fragmanlarını falan yaz aylarında gördüm bunun. İzleme listeme almıştım yani bekliyordum diziyi. Çıkınca da direk izlemeye başladım. 3 bölümü kaldı tabi 8 bölüm mini dizi gibi olmuş. 2. sezonu gelecek gibi duruyor tabi ama göreceğiz. :A

• Harika

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben fragmanlarını falan yaz aylarında gördüm bunun. İzleme listeme almıştım yani bekliyordum diziyi. Çıkınca da direk izlemeye başladım. 3 bölümü kaldı tabi 8 bölüm mini dizi gibi olmuş. 2. sezonu gelecek gibi duruyor tabi ama göreceğiz. :A
Ooo sen bitirmiş gibisin daha bizi bekle desekte beklemezsin :A İkinci sezonu izleriz bizde :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ooo sen bitirmiş gibisin daha bizi bekle desekte beklemezsin :A İkinci sezonu izleriz bizde :A
Ben güncel izliyorum zaten diziyi. 3 haftaya bitmiş olacak işte. Her çıktığı hafta direk o hafta içi bölümü izliyorum. Dün de yeni bölüm çıktı onu izleyeceğim işte bu hafta içi. :A İkinci sezonu güncel birlikte izleriz aynen. :A

• İlginç

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben güncel izliyorum zaten diziyi. 3 haftaya bitmiş olacak işte. Her çıktığı hafta direk o hafta içi bölümü izliyorum. Dün de yeni bölüm çıktı onu izleyeceğim işte bu hafta içi. :A İkinci sezonu güncel birlikte izleriz aynen. :A
Aaa ben toğlu yayınlandı sanıyorum haftalıksa sorun değil diğer yeni bölüme kadar yetişiriz en kötü finale garanti :A :A :A

• Beğendim

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Fantastik zaten senin sevebileceğin bir konusu var. Ama direkt de hayal ürünü değil değişik bir evrende geçiyor izleyince anlayacaksın :A

• Harika

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
  • Harika

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Benim listemde zaten bu dizi. Sırasını bekliyor şu an :A
Şu yukarda dediğim baska bi dizi var onu cıkarıyorum. Haftaya bircekmiş o. Bu dizi bitmeden yetişirim son haftasına:X Titans da bitmiş bu arada. Sezonu topluca izlicem netflixe düşmeden:F
Fantastik zaten senin sevebileceğin bir konusu var. Ama direkt de hayal ürünü değil değişik bir evrende geçiyor izleyince anlayacaksın :A
@dreamy anlattığın tarif @MasacRE beyin yakan dizilerini anımsattı :A :A :A @Maskeli Fedai @Harunnn60 @MEnes

Sizle izleriz ozaman sizi bekliyim zaten 2-3 bölümü kalmıs toplu bölüme düşmeye az kalmıs :A :A :A

Ama şöyle tüm bölümleri düşen bir dizi şey edin @Forumdash a görev :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
  • Güldürdün