'Hekimoğlu' Oyuncuları Yeni Sezonu Anlattı!

Aserat

Co-Admin
Konu Sahibi
Katılım
24 Ağustos 2014
Mesajlar
63,454
Reaksiyon puanı
44,144
Puanı
1,061
Konum
İstanbul
20200901_115150.jpg


Kanal D'nin sevilen dizisi Hekimoğlu bu akşam yeni sezonu açıyor.

Yapımcılığını Karga Seven Pictures'ın üstlendiği, başrollerini Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan Saban, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz ve Damla Colbay'ın paylaştığı yapımın oyuncuları, yeni sezonla ilgili tüyolar verirken dizinin başarısına dair yorumlarda da bulundu.

Hekimoğlu, yeni sezon ilk bölümüyle bu akşam 20.00'de Kanal D'de!

İşte o röpörtaj:
-Yeni yayın döneminde Hekimoğlu izleyicilerini neler bekliyor?

TİMUÇİN ESEN:
Yeni sezonda ekip birbirinden zor vakaları çözmeye çalışırken tüm ekibin bilinmeyen yönleri, geçmişleri ve özel hayatları biraz daha açığa çıkacak.

OKAN YALABIK: Birbirinden ilginç vakalar bekliyor.

EBRU ÖZKAN: Dizimiz kaldığı yerden tüm heyecanı ve yeni sürprizleriyle devam ediyor.

KAAN YILDIRIM: Bu projenin en güçlü taraflarından birinin, seyirciye ve oyunculara birçok yeni bilgi öğretmesi olduğunu düşünüyorum. Bu sezon da seyirci ile birlikte bizim de birçok yeni bilgi edindiğimiz bir sezon olacak. Onun dışında eğlenceli sahneler zaten projenin olmazsa olmaz bir parçası. Yavaş yavaş her karakterin hikayesine ve iç dünyasına yolculuk yapacağımız bir sezon olacak.

DAMLA COLBAY: Bu sezon kaldığımız yerden, yine çok heyecan verici vakalarla ve hikayelerle ekran karşısında olacağız. Kendi adıma seyircilerimizle birlikte olmayı çok özledim. Her hafta yeniden onlarla paylaşımda bulunabiliyor olduğum için çok mutluyum.

-Dizi kısa sürede çok sevildi, sadık izleyici kitlesi yarattı. Yerelleşen Dr. House’u, dizinin orijinal versiyonunun fanları bile artık severek izliyor. Bu başarı nasıl sağlandı?

T.E:
Orijinal senaryonun dramatik yapısına sıkı bir şekilde bağlı kalmak ve dramanın özünü ve karakterleri abartıya kaçmadan titiz bir şekilde ülkemiz kültürüne uyarlamak... Ve tabi ki kast uyumu.

O.Y: Karakterlerinin ve bölüm hikayelerinin TV’de alıştığımızın dışında hikayeler ve kahramanlar olmasından kaynaklanıyor olabilir... Çünkü her bölümde bilim insanları bir sorun çözmeye çalışıyor Hekimoğlu’nda...

K.Y: Uyarlama işlerin hemen hemen hepsinde, orijinal projenin takipçileri ilk önce reaksiyon gösterir. Bu çok normal bir durum. Bazı House fanları, Hekimoğlu’nu izledikten sonra, bizi de çok severek takip etmeye başladı. Mutlaka kabul etmeyenler de vardır. Biz bu ülkenin kültürüne ve burada ki televizyon koşullarına göre en uygun şekilde projeyi uyarlamaya gayret ettik. Tabii ki her şey bire bir olamaz. Zaten olmamalı da. O zaman taklit olur zaten. Herkes kendine göre projenin dünyasına bir şeyler katmaya çalıştı. Sonuç olarak sevilen bir proje oldu. Biz büyük bir heyecanla çalışmaya başladık bu sezon. Özellikle pandemi sürecinden sonra çalışmak hepimize çok iyi geldi.

E.Ö: İzleyici ve proje arasındaki karşılıklı samimiyetten dolayı olduğunu düşünüyorum.

A.Ş: Uyarlama bir iş olduğunu unutmamak lazım. Herkes karakterle bütünleşti ve bizim kültürümüze göre uyarlandı. Bu başarı herkesi bir çark gibi birleşmesi ve bütünleşmesi ile ortaya çıktı bence.

D.C: Başarılı bir senaryo, uyum içinde ve keyifle çalışan bir ekip var ekranda. Seyircinin izlediği her şeyde, ruhumuzdan bir parça var. Onlar da bunu hissediyor bence. Bu sezon da bizi yalnız bırakmayacaklarına ve heyecanımıza ortak olacaklarına eminim.
 
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24

Aserat

Co-Admin
Konu Sahibi
Katılım
24 Ağustos 2014
Mesajlar
63,454
Reaksiyon puanı
44,144
Puanı
1,061
Konum
İstanbul
Bu akşam Menajerimi Ara izleyeceğim ama bu güzel ekip için yine harika bir sezon olması dileğiyle. :Z
 
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24

slhttnmtl

Favori Üye
Katılım
5 Eylül 2019
Mesajlar
4,943
Reaksiyon puanı
2,920
Puanı
300
Konum
Denizli
Diziyi Tv'de izlemeyi çok isterdim ama nasip değilmiş. Hekimoğlu'na da başarılar. :bhr: