Yaşam Hayata Karşı Geç Kalmışlık Hissi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hayat akıp giderken zaman gelip geçerken insanlar yaşıtlarımız ev bark iş güç meslek sahibi olurken tüm bunların gerisinde kalma ve ulaşama hissiyatidir. Özellikle geceleri bunalmaya neden olur.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,395
Puanı
710
Benim henüz bunu hissetmeye müsait bir yaşım yok ama bizim ülkemizde insanlar evlenip çocuk sahibi ol araba ev al diye hedeflerle yaşam hedefleri koydurmaya alışıldı. Açıkçası başka şey olabilir ama bunlarla ilgili ilerde geç kaldım diyeceğimi sanmıyorum çünkü çok önemsemiyorum. Yine de büyük konuşmak istemem hiçbir konuda.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,210
Puanı
1,060
Yıllardır içerisinde bulunduğum durum. Çevremde herkesin hayatı gerçek anlamda akıp giderken ben kapana kısılmış gibiyim ve hareket edemiyorum...

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,440
Puanı
1,060
Belki başkaları da bizim yaşadığımız hayata ulaşmaya çalışıyordur. Meseleye bu yönden de bakmak gerekir.
Fun Bravo GIF by TRT

• Güldürdün
Reactions: Maskeli Fedai

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Şükürcülük. Bu durumda olmamızın en büyük sebelerinden biri. Hacklendiysen 3 kere forum kapısına vur, biz anlarız. @Tolstoyevski
O an mutluymuşum demek ki bunu yazmışım :A Aslında her şeyin sebebi yine maddiyata çıkıyor bir şekilde. Maddiyat olmadı mı hayat tepetaklak aşağı doğru gidiyor :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
O an mutluymuşum demek ki bunu yazmışım :A Aslında her şeyin sebebi yine maddiyata çıkıyor bir şekilde. Maddiyat olmadı mı hayat tepetaklak aşağı doğru gidiyor :A
Mutluluktan saçma sapan işlere girişen İsveçliler, Norveçliler bile şükretmiyordur. :A Umarım dediğin gibidir, yoksa derneğimize olan üyeliğini gözden geçirmek zorunda kalacağız... @Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Belki başkaları da bizim yaşadığımız hayata ulaşmaya çalışıyordur. Meseleye bu yönden de bakmak gerekir.
Elbette bizde n daha kötü hayat şartlarına sahip insanlar var dünyada, çok daha zorlu şartlara sahip coğrafyalar. Ama bunları örnek alıp yerimizde saymak yerine neden bizden çok daha iyi şartlara sahip insanların ve coğrafyaların olanakları bizlerde yok diye sorgulamak kesinlikle insanlık ve gelecek nesiller adına daha faydalı olacaktır...

Hayata geç kalmışlık gerçi bundan bağımsız bir şey. Dünyanın en zengin ülkelerinde bile yaşayanların dahi hissedebileceği bir durum ama yoğunluğu bizler kadar yoğun olmayacaktır.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Elbette bizde n daha kötü hayat şartlarına sahip insanlar var dünyada, çok daha zorlu şartlara sahip coğrafyalar. Ama bunları örnek alıp yerimizde saymak yerine neden bizden çok daha iyi şartlara sahip insanların ve coğrafyaların olanakları bizlerde yok diye sorgulamak kesinlikle insanlık ve gelecek nesiller adına daha faydalı olacaktır...

Hayata geç kalmışlık gerçi bundan bağımsız bir şey. Dünyanın en zengin ülkelerinde bile yaşayanların dahi hissedebileceği bir durum ama yoğunluğu bizler kadar yoğun olmayacaktır.
Yav dünya olarak bakarsak olaya durumumuz zaten çok kötü. Adamların yaşadığı hayat standartlarına hiçbir zaman ulaşamayacağız. Bizde tatile gitmek bile çok büyük bir lüks olarak görülürken adamlar için ülke değiştirmek, semt değiştirmek kadar kolay. Avrupa'daki insanlar bizim yaşadığımız hayatı görse depresyona girer, hayattaki amacını sorgular. @DarkLegenD

Benim kastetiğim daha çok çevresel yapı ile alakalı. Ülkedeki hangi insanın hayatı çok iyi sanki, herkes bitik..

• Sinir Bozucu
Reactions: DarkLegenD

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Hayat akıp giderken öylece bakakalmaktır sadece seyretmekle yetinirsin debelensen de bazı şeyleri değiştiremezsin en sonunda kader kısmet deyip kabullenirsiniz herşeyi ama boğazınızda bir yumru vardır herşey içiniz de ukte kalır ama artık istemekten de savşmaktan da vazgeçersiniz