Hayao Miyazaki Filmleri Netflix’e Geliyor

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Netflix’ten Anime Şöleni!

images

Netflix; Komşum Totoro, Ruhların Kaçışı, Yürüyen Şato gibi kült haline gelen animelerin yaratıcısı usta yönetmen Hayao Miyazaki’nin kurmuş olduğu Studio Ghibli filmlerinin yayın haklarını satın aldı.

Böylece 1 Şubat - 1 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde kademeli olarak başta Hayao Miyazaki olmak üzere Takahata, Tomomi Mochizuki, Yoshifumi Kondo, Hiroyuki Morita gibi yönetmenlerin çektiği Ghibli filmleri Netflix Platformunda yer alacak.

images

Animelerin yayınlanma tarihleri ise şöyle:

Şubat 1:
  • Castle in the Sky (1986)
  • My Neighbor Totoro (1988)
  • Kiki’s Delivery Service (1989)
  • Only Yesterday (1991)
  • Porco Rosso (1992)
  • Ocean Waves (1993)
  • Tales From Earthsea (2006)

Mart 1:
  • Nausicaä of the Valley of the Wind (1984)
  • Princess Mononoke (1997)
  • My Neighbors the Yamadas (1999)
  • Spirited Away / Ruhların Kaçışı (2001)
  • The Cat Returns (2002)
  • Arrietty (2010)
  • The Tale of the Princess Kaguya (2013)

Nisan 1:
  • Pom Poko (1994)
  • Whisper of the Heart (1995)
  • Howl’s Moving Castle (2004)
  • Ponyo on the Cliff By The Sea (2008)
  • From Up on Poppy Hill (2011)
  • The Wind Rises (2013)
  • When Marnie Was There (2014)

• Beğendim
Reactions: Dosi and bazinga

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Pekii bu olayla benim alakam ne? :A

Senin gibi genel kültürlü birisinin anime kültürü konusunda da kızlarla muhabbet ederken iki çift laf edebilmek için yardımcı olur diye şey etmiştim :A Hayao Miyazaki filmlerini izlememiş olman şaşırttı. :A

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Senin gibi genel kültürlü birisinin anime kültürü konusunda da kızlarla muhabbet ederken iki çift laf edebilmek için yardımcı olur diye şey etmiştim :A Hayao Miyazaki filmlerini izlememiş olman şaşırttı. :A
Kızlarla muhabbet edebilsem animenin a'sını bile ağzıma almam. :A O yazdığın şeyi söyleyemem bile, ne izlemesi? :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güzel haber. İzlemediklerimden izlememe vesile olabilir. İnşallah anlaşma yeni filmleri de kapsıyordur. Seneye üstadın yeni filmi çıkacak. Tüm dünyada aynı anda Netflix'te gösterime girmesi şahane olur. :Z

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Netflix çıldırmış olmalı, animelere de musallat oldular zaten haberleri geliyor... Aman diyim Shingeki no Kyojin gibi klasik yapımları almasınlar. Veya ileride bunları filme, diziye falan dönüştürmesinler. Mikasa'nın zenci olduğunu düşündüm kör oldum... :A :A Üstadın ise listeme alıp izlemediğim filmleri vardı ve ben bir Netflix düşmanı olarak bu filmlerin veya yukarıdaki filmlerin hiçbirini Netflix'ten izleyeceğim... :A Yılların malum ortamlar'cısı olarak sonuna kadar buna devam edeceğim... :A Netflix'ten neden nefret ettiğimi burada zamanı gelince açıklarım ama adaşım iyi bilir... :A @Sherlock

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Netflix çıldırmış olmalı, animelere de musallat oldular zaten haberleri geliyor... Aman diyim Shingeki no Kyojin gibi klasik yapımları almasınlar. Veya ileride bunları filme, diziye falan dönüştürmesinler. Mikasa'nın zenci olduğunu düşündüm kör oldum... :A :A Üstadın ise listeme alıp izlemediğim filmleri vardı ve ben bir Netflix düşmanı olarak bu filmlerin veya yukarıdaki filmlerin hiçbirini Netflix'ten izleyeceğim... :A Yılların malum ortamlar'cısı olarak sonuna kadar buna devam edeceğim... :A Netflix'ten neden nefret ettiğimi burada zamanı gelince açıklarım ama adaşım iyi bilir... :A @Sherlock

Tam aksine bütün animelerin yayın haklarını Netflix alsa keşke, sırf bu yüzden SNK’nin son sezonunu izleyebilmem çok vakit aldı halbuki Netflix’te olsa birkaç günde biterdi :A

Netflix kolaylıktır, tembelliktir, hangi dakikada kaldım derdi olmamaktır, takılma donma derdi olmamaktır. Birkaç arayüz eksikliği olmasına ve içeriği dar olmasına rağmen bu ekonomik kura rağmen Türkiye’de fazlasıyla iş gören bir nimettir bence :A (Bu kadar yağladık bari birkaç aylık hediye üyelik hediye etseler :A )

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tam aksine bütün animelerin yayın haklarını Netflix alsa keşke, sırf bu yüzden SNK’nin son sezonunu izleyebilmem çok vakit aldı halbuki Netflix’te olsa birkaç günde biterdi :A

Netflix kolaylıktır, tembelliktir, hangi dakikada kaldım derdi olmamaktır, takılma donma derdi olmamaktır. Birkaç arayüz eksikliği olmasına ve içeriği dar olmasına rağmen bu ekonomik kura rağmen Türkiye’de fazlasıyla iş gören bir nimettir bence :A (Bu kadar yağladık bari birkaç aylık hediye üyelik hediye etseler :A )
Usta malum ortam kullanıcılarının (yani benim gibi) Netflix'e ihtiyaçları yoktur... :A SNK'nın tüm sezonları altyazılarıyla birlikte 1080p şeklinde mevcut olduğu için istediğim zaman açıp izleyebiliyorum. Hatta üstüne mangaları bile indirdim canım sıkıldı mı açıp okuyorum. :A O yüzden Netflix'e ihtiyacım yok ve olmayacak... Her daim büyük ekran sinemayı ve malum ortamları savunacağım... :A

İşte o tembellik beni geriyor ve canımı sıkıyor. :A Hafızama güvendiğim için ve iyi bir arşivci olduğum için istediğim her film her dizi çıktığı vakitte elimde oluyor. Ya da sinemada izlemem gerekiyorsa büyük ekranda izliyorum. Ama Netflix o büyük ekran doğallığını elimizden almak istiyor. Malum lobileriyle sanatın doğallığına etki ediyor... Nereye kadar gidecek bu durum sorarım. Zenci Mikasa görene kadar mı yoksa... :A

• Güldürdün