Haremde Aşk Olmaz...

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Haremde aşk olmaz! Peki neden olmaz!
Muhteşem Yüzyıl dizisindeki bir söz Osmanlı'nın devlet stratejisine kadar gitti.

muhtesemyuzyilkanuni.jpg

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, bu sorunun yanıtını verdi.

Dizide Valide Sultan'ın "Haremde aşk olmaz. Aşk gözleri kör eder, bu da sonumuz olur..." ifadeleri tartışma yaratmıştı.

Aytuğ diyor ki: Valide'nin hesabınca, Kanuni'nin tek bir kadına âşık olması, ona odaklanması, devletin menfaatleriyle çelişir. 'Assslanının' aşk konusundaki dikkati ne kadar dağılırsa, Osmanlı'nın fetihleri o kadar çok, geleceği o denli parlak olur. İlginç bir devlet stratejisi değil mi?

Son düzenleme:

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Furkan seni anlamıyorum 1-2 konu yanlış açtım diye azarlıyorsun beni özür dilerim bir daha konu açmam. Maalesef biraz dikkatsizim sen de beni azarlıyorsun.

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Ben seni azarlamiyorum ki! Sadece biraz dikkatli olur musun diye yazdim, tabii ki yanlis yapmis olabilirsin! Her insan yanlis yapiyor.. ama ben seni kesinlikle azarlamadim ne haddime !

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Cümlelerin sonuna ünlem işareti koymak azarlamak demektir bence ünlem işaretinin işlevini farkına varmalısın. Burada değil ama diğer konuda sürekli ünlem koyuyorsun. Bir de kilitli konuda ben cevap veremiyorum, diye orada sürekli yazman çok yanlış bence.

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Tamam öyle anlamis olabilirsin, seni kirdigim icin ozaman özür dilerim! Ama amacim seni azarlamak degildi, sadece bundan sonra birazcik daha dikkatli olursan ve konulari dogru yerde acarsan memnun olurum dedim... Neyse büyütmeyelim konuyu bence..