Hangi Antivirüs Ne Kadar BeLLek Harcıyor PC'i ne kadar kasıyor >>

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,841
34,615
1,060
Hangi Antivirüs Ne Kadar BeLLek Harcıyor PC'i ne kadar kasıyor >>

Panda ------------------->>> 91 Mb
F-Secure -------------->>> 82 Mb
Computer Accosiates--->>>78 Mb
Trend Micro---------->>>73 Mb
McAfee------------>>>64 Mb
Steganos--------->>>53 Mb
G Data----------->>>52 Mb
Symantec------->>>50 Mb
ZoneLabs------->>>48 Mb
Bitdefender----->>>47 Mb
Data Becker---->>>47 Mb
Kaspersky---->>>41 Mb

A

Anti_Virus

O rakamlar sadece RAM kullanımını gösteriyor, 512 MB ve üstü RAM'ler için çok fark olmaz. Ancak RAM'iniz ne kadar yüksek olursa olsun, asıl kasıntıya neden olan ise işlemciye bindirilen yüktür. Norton ve Kaspersky kullanıcıları ne demek istediğimi gayet iyi bilirler. ;)

avcomparatives sitesini belki duymuşsunuzdur, sonuçları aşağıda bulabilirsiniz:

Bilinmeyen, yeni çıkan virüslere karşı koruma oranları:
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2006_11.php

Tara sonucunda virüslere karşı koruma:
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2006_08.php

Kasmadan koruma sağlayan programlar var:
NOD32 (sistemimde yüklü), AntiVir (alternatifim, tavsiye ederim), AVG ve Avast örnek verilebilir.

Kasperksy efsanesi yayılmış gidiyor, bir zamanların Norton'u gibi. Kısa kesmektense bu başlık altında özelliklerini tartışabilir karşılaştırma yababiliriz. Aralıklı olarak 1,5 yıl bu yazılımı kullandım, pek bir üstünlüğü yok diğerlerine göre.

Tümünü kullanmış biri olarak koruma/performans bakımından NOD32'yi tek geçerim. Ücretsiz bir program arayanlar için AntiVir mükemmel bir seçim olur. Avast ve AVG'nin tanıma skorları düşük, PC'yi zerre kadar kasmıyorlar, ancak kendilerine güvenemiyorum.

A

Anti_Virus

Bu arada tabloda Trend Micro'yu 73 MB harcıyor göstermişler, komple yalan. Geçen ay son sürümünü denemek için yükledim, tam 125 MB RAM yiyor, haberiniz ola.

Panda yine liderliği kimelere kaptırmamış, sevimli ayıcık. :D

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,841
34,615
1,060
NOD 32'de son derece iyi bit program uzun bir dönem kullandım ama sanki kasper biraz daha güvenilir gibi geliyor bana...
avast ise çok kasıyor bilgisyaarı ve virüs olmayanlarıda virüs olarak görüyor..

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,841
34,615
1,060
Bu arada tabloda Trend Micro'yu 73 MB harcıyor göstermişler, komple yalan. Geçen ay son sürümünü denemek için yükledim, tam 125 MB RAM yiyor, haberiniz ola.

Panda yine liderliği kimelere kaptırmamış, sevimli ayıcık. :D
panda öledir:D
çok kasar ve hiçbir işe yaramaz:D:D

Son düzenleme:
A

Anti_Virus

OrG!N@L,
İşin aptalca tarafı o zaten. İşkenceyi çektiğine değmiyor... Kasmaya rağmen korusa, Kaspersky gibi, can kurban! :D