Half-Life 3 Yazarı, Hikayenin Sonunu Paylaştı!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,761
Puanı
1,061

10 yıldır beklenen serinin 3.oyunu için her geçen yıl daha kötü haberler gelmeye devam ediyor. 1998-2007 arasında 4 tane serisi yayınlanan Half Life en son 2007'de sessizliğe gömülmüştü. O tarihten itibaren ne haber açıklama yapılmıştı. Steam'ın gelişmesi ve popüler olması ve başka oyunlar derken bugün Half Life 3 serisinden haber yok. Üstelik oyunun yazar kadrosu dahil herkes ayrıldı.

Valve'den ayrılan Half-Life 2: Episode 3 yazarı, hikayenin sonunu paylaştı. Sosyal medyada hikaye olay oldu.

İşte Merak Edilen O Senaryo!

Half-Life 3 ya da Half-Life 2 Episode 3.
İnternette görmüştüm, ama okumaya yeltenmedim hiç
http://www.marclaidlaw.com/epistle-3/
Şimdi okudum. Daha çok Episode 3 havası var Half-Life 3'tense.
Yalnız hikaye muazzam ya, tüylerim diken diken oldu okurken. Bu oyun çıksaydı gerçekten harika olurdu eminim
Portal 2'deki Borealis'le bağlantısı ve sonrasında olanlar. Aperture Science tesisi ve Kuzey kutbu arasında gidip gelmesi, zaman ve mekanda ileri geri gitmesi... Harika bir bilim kurgu hikayesi yazılmış, bu oyunu geniş geniş oynamayı o kadar isterdim ki.
Ve G-Man'in Alyx'i kontrol altında alması. 2. oyunda zaten Eli ile konuşurken G-Man'in ağzından konuşmuştu Alyx, şimdi tamamen yanına almış. Gerçekten çok merak ettirici. Episode 3 çıksaydı, Half-Life 3 de çıkacakmış demek ki. Alyx'i bilinmeze doğru yalnız bırakacak değiliz ya?

Bende en çok Alyx'in G-Man ile gitmes yani kontrol altına alınması birde Alyx'in Judiht Mossman'ın öldürmesine şaşırdım. 😱

Evet zaten ilk Episode 3 gelecekti ama iptal ettiler onu Half-Life 3 gelecek diye bekliyorduk. Yazık oldu cidden.

Bu Episode 3 çıkınca da harıl harıl Half-Life 3 çıksın diye bekleyecektik, her halükarda HL3 beklenecek

Muhtemelen en iyi son bu şu ana kadar ki.
Judith'yi öldürmesi çok ilginç değil, sevmezdi zaten. Ama G-Man'in planlarının işlemeye devam etmesi merağı iyice arttırıyor. Ep3'ün üstüne Half-Life 3 olmadan yine çok şey havada kalıyor hala. G-Man havada kalıyor. Kim o, ırkı ne, amacı ne, Freeman'ı ne için kullanıyor?

Ben seviyordum o kadını.
Gıcıkta olsa.

Episode 2'de hatırlarsan Alyx yaralanmıştı ve G-Man bizimle konuşurken bakıyordu. Aslında mantıklı düşününce şaşırtıcı gibi durmuyor çünkü G-Man geçmişte sadece Gordon'a görev vermedi bir askere de görev verdi.

Evet hikaye de açık var dediğin gibi. g-man olayı en büyük açık ama onun haricinden direniş hala devam ediyor.benim anlamadığı o geçit kapandı mı combine'nin dünyaya girmesini sağlayan? Sanırım ep2'de kapanmıştı galiba. Ep3'de ne oluyor o geçit ? o ksıımları anlayamadım hikayede?

Ep1'in sonunda patlamamış mıydı Citadel Alyx'le trende kaçarken? O zaman yok olmuştur, ya da yok olmadı mı tam olarak hatırlayamadım şimdi
Ama daha yazılacak epey hikaye var, dolu dolu bir oyun yapılır aslında bundan

Olur mu oğlum ep2'de portal hala çaık oluyor sadece bina yıkılıyor. Ep2 sonunda füze gönderip combine'nin iletişimini kesiyorlar. böylece dünyada sadece combineler kalıyor dışardan destek gelmiyor.

Bu senaryoyu bir daha okumam lazım en iyisi.

Unutmuşum sanırım, bi daha oynamam lazım benim de

Keşke yeni oyun çıkacak olsa da senaryoyu hatırlamak için yeniden oynuyor olsaydım

Şimdi fark ettim, Marc LaidLaw'ın yazdığı yazıda hiçbir isim yok teliften kaçmak için
@Harunnn60

Epistle 3
Gertie Fremont
Elly Vaunt
Alex
Jerry Maas - Mossman
Hyperborea - Borealis
Certain Sinister Figure - G-Man
Mrs. X - G-Man
G-Man'i güzel tanımlamış

Aynen öyle yapmış.
Aaa dünden beri içime öküz oturdu resmen oyun çıkmayacak gibi baksana.

Aynen öyle yapmış.
Aaa dünden beri içime öküz oturdu resmen oyun çıkmayacak gibi baksana.
İçinde umut var mıydı ki? Çıkma ihtimali zaten 0 gibi bi şeydi, en azından hikayeyi öğrenmiş olduk, karlı bile sayılırız