GoT Son Sezonu Yeniden Çekilsin Kampanyası Rekor Kırdı!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin gelmiş geçmiş en rezil, en berbat sezonu olan son sezonu ve son bölümlerinin, izleyicilerinin çok çok büyük kısmı üzerinde yarattığı korkunç hayal kırıklığı sonrası, sekizinci sezonun yeniden çekilmesi için internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı.

Dizinin yapımcısı olan HBO'ya yapılan çağrıya, 500 binden fazla izleyici imza verdi.

George RR Martin'in kitabından uyarlanan ve yaklaşık 10 yıldır süren dizinin son sezonu, geniş bir hayran kitlesinin tepkisini topladı.

game-of-thrones-cup.jpg

Change.org sitesi üzerinden, dizinin sondan bir önceki bölümü sonrası başlatılan imza kampanyası ile son sezonun "becerikli yazarlar tarafından" yeniden senaryoya dökülmesi ve çekilmesi isteniyor.

Kampanyaya imza verenler, dizinin senaristleri David Benioff and DB Weiss'ın da "acı verici bir şekilde yeteneksiz olduklarını kanıtladıklarını" görüşünü paylaşıyor.

_106987154_gameofthronespetitionremake.jpg

Son sezon her şeyi darmadağın etti.'
İmzacılardan biri, "Son sezon, seri boyunca geliştirilen her şeyi, aceleye getirilmiş anlatım ve özensizlikle darmadağın etti." diyor.

Ancak imza sayısı, her ne kadar bir milyona doğru ilerliyor olsa da, her bölümü yaklaşık 15 milyon dolara mal olan dizinin, HBO tarafından yeniden çekilmesi ihtimal dahilinde görülmüyor.

Tüm eleştirilere karşın, HBO'nun son açıkladığı rakama göre, 18.4 milyon kişi, dizinin son bölümünü bu platform aracılığı ile izledi.

Dizinin son bölümü, Amerika'da Pazar gecesi, Avrupa'da ise Pazartesi sabaha karşı yayınlanacak.

_106994445_danytargaryen.jpg

BBC​

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Böyle bir ihtimal yok tabi maalesef. Daha iyi bir finalin kitap serisinde olacağını umuyorum. Bir de acaba ileride film serisi yapılır mı diye düşünüyorum. Bence bütün kitaplar bittikten sonra birileri öyle bir şeye de girişebilir ama önce dizinin etkisinin bitmesi lazım.

Bu arada starbucks fotosunu görünce aklıma geldi. Son bölümde yine buna benzer bir hata olmuş.
Jamie'nin kesik sağ eli tekrar sapasağlam çıkmış karşımıza :A
SEI_67149753.jpg

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Böyle bir ihtimal yok tabi maalesef. Daha iyi bir finalin kitap serisinde olacağını umuyorum. Bir de acaba ileride film serisi yapılır mı diye düşünüyorum. Bence bütün kitaplar bittikten sonra birileri öyle bir şeye de girişebilir ama önce dizinin etkisinin bitmesi lazım.

Bu arada starbucks fotosunu görünce aklıma geldi. Son bölümde yine buna benzer bir hata olmuş.
Jamie'nin kesik sağ eli tekrar sapasağlam çıkmış karşımıza :A
SEI_67149753.jpg

Bu fotoğraf sadece ya, bölüm içerisinde yok böyle bir hatanın yaşandığı sahne. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yeniden çekilme ihtimali tabii ki yok, ben ileride filminin yapılacağını da düşünmüyorum zaten.

Şöyle bir ihtimal geliyor aklıma:

Belki biraz hızlı geçtikleri konuları spin-off dizileri ile derinlemesine açıklayacaklardır. Mesela Night King ve Kuzey’in geçmişini derinlemesine anlatan bir dizi yapabilirler ki GoT evreninde geçecek birçok spin-off dizisinin düşünüldüğünü biliyoruz.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Geçti artık o iş. Bu rezaleti canlı canlı izledik ve bu Pazar bitireceğiz. Onlar da biz de kurtulacağız, yapacak bir şey yok...

Kitapların böyle bitmemesini umuyorum yoldaşımın da dediği gibi. Martin'in kitaplarına da en kısa sürede başlayacağım. Martin'e güvenim tam, kitaplarda hikayeyi bitirirken destan yazacağına eminim...

• Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu fotoğraf sadece ya, bölüm içerisinde yok böyle bir hatanın yaşandığı sahne. :A
Tekrar bakmamıştım bölüme. Neyse iyi bari en azından o kadarını yapmamışlar :A
Yeniden çekilme ihtimali tabii ki yok, ben ileride filminin yapılacağını da düşünmüyorum zaten.

Şöyle bir ihtimal geliyor aklıma:

Belki biraz hızlı geçtikleri konuları spin-off dizileri ile derinlemesine açıklayacaklardır. Mesela Night King ve Kuzey’in geçmişini derinlemesine anlatan bir dizi yapabilirler ki GoT evreninde geçecek birçok spin-off dizisinin düşünüldüğünü biliyoruz.
Film olabilir bence ya niye olmasın ki? Yönetmeninden, senaristine, oyuncularına hepsi farklı olacak. Hem kitaplarıyla, hem dizisiyle adından bu kadar söz ettirmiş bir işin bir de film serisi olacaktır diye düşünüyorum ben. Sadece spin-off dizileriyle de kalmaz bu iş.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Geçti artık o iş. Bu rezaleti canlı canlı izledik ve bu Pazar bitireceğiz. Onlar da biz de kurtulacağız, yapacak bir şey yok...

Kitapların böyle bitmemesini umuyorum yoldaşımın da dediği gibi. Martin'in kitaplarına da en kısa sürede başlayacağım. Martin'e güvenim tam, kitaplarda hikayeyi bitirirken destan yazacağına eminim...
Ben bu 7. sezon ile 8. sezon arası sırasında ilk üç kitabı okumuştum. Diğerlerini de okuyacağım. Dizinin çöküşünden sonra kitaplara olan merakım daha da arttı özellikle :D

• Beğendim
Reactions: MEnes

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Film olabilir bence ya niye olmasın ki? Yönetmeninden, senaristine, oyuncularına hepsi farklı olacak. Hem kitaplarıyla, hem dizisiyle adından bu kadar söz ettirmiş bir işin bir de film serisi olacaktır diye düşünüyorum ben. Sadece spin-off dizileriyle de kalmaz bu iş.

LOTR gibi önce filmi yapılsa daha sonra o filmde anlatılan evrenin bir bölümünde dizi anlatılmış olsa olabilir derdim ama dizide bildiğim kadarıyla evrenin her bölümünü ele aldılar, son sezonu çok beğenilmemiş olmasına rağmen büyük sükse de yaptı dizi. Şimdi filmini yapmaya kalksalar yine aynı etkiyi yapabilir mi çok emin olamadım. Ben şu an için konuşuyorum tabii, son kitap çıkmış olur, dizinin üzerinden 10 yıl falan geçmiş olursa her türlü olabilir o dediğin.

Tabii bunların olabilmesi için Göbek reisin üşenmeyip önce son kitabı yazması lazım tabii. :A

• Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
LOTR gibi önce filmi yapılsa daha sonra o filmde anlatılan evrenin bir bölümünde dizi anlatılmış olsa olabilir derdim ama dizide bildiğim kadarıyla evrenin her bölümünü ele aldılar, son sezonu çok beğenilmemiş olmasına rağmen büyük sükse de yaptı dizi. Şimdi filmini yapmaya kalksalar yine aynı etkiyi yapabilir mi çok emin olamadım. Ben şu an için konuşuyorum tabii, son kitap çıkmış olur, dizinin üzerinden 10 yıl falan geçmiş olursa her türlü olabilir o dediğin.

Tabii bunların olabilmesi için Göbek reisin üşenmeyip önce son kitabı yazması lazım tabii. :A
Genelde filmden diziye uyarlamalar oluyor zaten ama diziden filme uyarlamanın da örnekleri var. Ben de zaten uzun süre sonra olur diye düşünüyorum böyle bir şey, yakın zamanda değil.

İşte Göbek reis kitabı yazacak da film uyarlanmasına karar verilecek de, cast oluşturulacak da, çekimler yapılacak da en az 10 yıl olur zaten o süreç :A

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Kesin ben başladım diye diziye bir haller oldu :A Ben izlemeden önce en popüler olan dizi benden sonra eleştirilen, yerden yere vurulan bir şeye dönüştü..

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Kesin ben başladım diye diziye bir haller oldu :A Ben izlemeden önce en popüler olan dizi benden sonra eleştirilen, yerden yere vurulan bir şeye dönüştü..

Sayın Gs’li dostum ve bitmek tükenmek bilmeyen zehirli okları... Salın artık bizi be kardeşim. :A

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,883
Puanı
360
Böyle kötü sezona böyle rekor. Berbat ettiler canım diziyi. Ayrıca böyle bir sahne var evet. Sadece sonradan kaldırdılar ve biz de internetten kaldırılmış halini izşedik. Yoksa twitter’da millet deli mi bu hatayı sürekli gündeme getirip dursun.