Geniş Aile: Komşu Kızı'nda Sürpriz Değişiklik!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
images

Fenomen dizinin beyazperde macerasının 3. halkası olan Geniş Aile: Komşu Kızı'nda sürpriz değişiklik!

Başrollerini Ufuk Özkan, Bülent Çolak, Rojda Demirer, Emre Altuğ, Mine Teber, Tolga Canbeyli ve Tuğçe Karabayır'ın paylaştığı filmin yapımcıları, cinsellik, şiddet ve küfür içeren sahnelerinin olmamasına rağmen filme Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yaş Kurulu tarafından 13+ yaş sınırlaması verilmesine tepki gösterdi.

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'a açıklama yapan Mahmut Kayımtu ile ortağı Ertuğrul Fındık konuyla ilgili şunları söyledi:
"Benim 12 yaşında kızım var. Kızımla birlikte filmi rahat rahat izledik. Filmimiz bir aile filmidir. Tüm aile bireyleri birlikte izleyebilsinler diye gösterim tarihini Kurban Bayramı'na denk getirdik. Sanıyorum yaş kurulu filmi izlemeden 'Bunda küfür vardır' diye düşünerek bir değerlendirme yaptı. Veya başka bir kaza oldu. Bilemiyorum. İtirazımızı yaptık, biz yaş sınırlamasını 7+ çekilmesini istiyoruz. Açıkçası 13+ alması gişemizi etkilemez ama hak etmediğimiz bir yaş sınırlaması almamız kanıma dokundu. Yaş kurulu bir değerlendirme daha yapacak. Yeni kararı bekliyoruz.
Biliyorsunuz yapımcılarla sinema salonu işletmecileri arasında izleyici sayısı ve hasılatın şeffaf olarak görülmediği yönünde tartışma yaşanmış, bu nedenle birçok Türk filminin gösterimi ertelenmişti. Yeni sinema kanunda yer alan bir madde gereği Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yeni geliştirdiği bir yazılımla izleyici sayısı ve hasılat yapımcılar tarafından şeffaf olarak görülecek. Bu yöndeki madde yürürlüğe 1 Temmuz'da girdi. Bizim filmimiz, 1 Temmuz'dan sonra geniş kitlelere ulaşması ön görülen ilk Türk filmi. Bir anlamda 'Geniş Aile', yeni sezonda izleyicinin Türk filmlerine olan ilgisini test edecek. Bu da sektör için önemli bir durumdur."

Yapılan itirazın ardından ikinci kez toplanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yaş Kurulu ise filmin 13+ yaş sınırlamasını 7+ ve 13A (13 yaş altı ebeveyn ile izlemelidir) olarak değiştirdi.

Geniş Aile: Komşu Kızı, Türkiye genelinde 390 salonda gösterimde.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
images

Fenomen dizinin beyazperde macerasının 3. halkası olan Geniş Aile: Komşu Kızı'nda sürpriz değişiklik!

Başrollerini Ufuk Özkan, Bülent Çolak, Rojda Demirer, Emre Altuğ, Mine Teber, Tolga Canbeyli ve Tuğçe Karabayır'ın paylaştığı filmin yapımcıları, cinsellik, şiddet ve küfür içeren sahnelerinin olmamasına rağmen filme Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yaş Kurulu tarafından 13+ yaş sınırlaması verilmesine tepki gösterdi.

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'a açıklama yapan Mahmut Kayımtu ile ortağı Ertuğrul Fındık konuyla ilgili şunları söyledi:

Yapılan itirazın ardından ikinci kez toplanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yaş Kurulu ise filmin 13+ yaş sınırlamasını 7+ ve 13A (13 yaş altı ebeveyn ile izlenmelidir) olarak değiştirdi.

Geniş Aile: Komşu Kızı, Türkiye genelinde 390 salonda gösterimde.
Sinemada kısıtlama, televizyonda sansür, şimdi internete de geldiler. :(
Aaa bu konuda rtük çokta haksız değil :F Diğer serilerine bakmadım ama Geniş Aile 1 tamamen cinselliğe kurulu bir filmdi espiriler hep o yöndeydi biz Geniş Aileyi diğerleri gibi cinsel espiriler değilde kendilerine öz laflarıyla bel altısı değil yaratıcı espirielriyle sevmiştik film tam bir rezaletti ben çocuğumu götürmem o adam 12 yasında kızıyla izliyorsa zaten böyle babalar yüzünden ecünnüler türüyor veya zibidiler :A :A :A @xemrexxx @MasacRE @Harunnn60 @DarkLegenD @mrt-06 @serhatt @kerem

• Güldürdün
Reactions: MasacRE