Gazeteci Hıncal Uluç'tan RTÜK'e Çukur ve Yasak Elma Tepkisi!

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
1582125969211.png

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Show TV'nin Ay Yapım imzalı dizisi "Çukur" ve FOX'un Medyapım imzalı dizisi "Yasak Elma"ya idari para cezası uyguladı. Sabah Gazetesi televizyon ve sanat yazarı Hıncal Uluç da bu durumu sert ifadelerle eleştirdi! İşte Sabah'ta yayınlanan o yazıdan bir bölüm;

RTÜK, Fox TV'yi, Yasak Elma dizisi yüzünden, "Manevi değerlere uymuyor" diye cezalandırmış.
Yahu "Yasak Elma" dediğimiz şey, kutsal kitaplarda, Havva anamızın, Adem babamıza yedirdiği, bu yüzden ikisinin de cennetten kovulmalarına ve yeryüzünde insan neslinin oluşmasına, yani bugün, var olmamıza sebep olan meyve, değil mi?. Yani Havva anamıza şükürler olsun ki, o elmayı yedirdi de, ben bugün bu yazıyı yazıyorum, siz de okuyorsunuz. RTÜK denen kurum da, ona buna cezalar yağdırıyor. "Manevi değerlere aykırı" diye, hukuksal tarifi ve sınırı, herkesin kafasına göre değişen bir suç olur mu?. Anayasamız "Kanunsuz suç ve ceza olmaz" der..
Hadi RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin dostum, bana bir "Manevi değer" tarifi yapsın ve hangi sahnenin bu tarife aykırı olduğunu yazı ile bildirsin de, aynen bu köşede yayınlayayım.
Show TV'de yayınlanan Çukur dizisine ikinci kez ceza vermiş, ayni RTÜK.
Şiddeti özendiriyormuş..
Bu RTÜK üyelerinin "Dizilerde şiddet" lafı etmeleri haram..
Yahu ayni Show TV'nin, her gece "Aile izleme" ikonu ile yayınladığı ana haberlerini seyreden yok mu aranızda Ebubekir Bey?.
Hayali mayali değil, gerçek şiddet ve dehşet görüntüleriyle dolu "Reyting" bülteni bu.. Haber maber değil..
Kanal D farklı mı?. Onun da başında Sıcak Gelişme var.. Canlı, sahici, gerçek şiddet ve dehşet.. Korkunç kazalar.. Tabanca, bıçakla adam vurmalar, doğramalar, tekme sille linç etmeler gırla.. Hem yer ve zaman da belli değil.. Geçen sene Çin'de olmuş olay, bizde mesela bu gece hem de "Sıcak Gelişme" diye yutturuluyor ve RTÜK seyirci..
Sonra polisiye dizide şiddet varmış.. Yapmayın.. Etmeyin, eylemeyin RTÜK'çüler.. Komik olmayın!.

Yazının tamamı sabah.com.tr'de...

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Yasak Elma'da zengin koca bulup onla evlenen bir kadının huzuru bulamaması konu ediliyor. Şu diziyi izlemeyen artık sallamasın bi yerlerinden yeter ya! Kimse zengin koca avcılığını savunmuyor. Yotum yapmak için yorum yapmayın. Bak ben Çukur izlemiyorum bana ters, bir kere Çukur hakkında bir şey demedim. Ama maşallah istisnasız her konunun altında Yasak Elma'ya laf atılıyor. Bir konuda fikrin yoksa susacaksın.

• Harika
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,827
Puanı
1,060
Yasak Elma'da zengin koca bulup onla evlenen bir kadının huzuru bulamaması konu ediliyor. Şu diziyi izlemeyen artık sallamasın bi yerlerinden yeter ya! Kimse zengin koca avcılığını savunmuyor. Yotum yapmak için yorum yapmayın. Bak ben Çukur izlemiyorum bana ters, bir kere Çukur hakkında bir şey demedim. Ama maşallah istisnasız her konunun altında Yasak Elma'ya laf atılıyor. Bir konuda fikrin yoksa susacaksın.
Hay ağzına sağlık. :bhr:

• Harika
Reactions: alperuz

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Medya grupları birleşip protesto etsin diye yazacaktım ama bağımsız medya kanalları mı kaldı. Geçen aylarda da CHP' li Faruk Bildirici'nin üyeliğini 6 oyla düşürmüş bu hükümet organı. :)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
O kadar efsane sahne varken ona mı takıldın. :A Sahne kötü ama her dizinin beğenmediğimiz bir sahnesi vardır illaki bu onu çöp mü yapıyor? :A
Evet. İnsanı aptal yerine koyuyor açık açık. :A Daha nasıl aşağılayıcı bir sahne çekilebilir hayal edemiyorum.

Efsane sahahahaha. Senin espri anlayışını seviyorum. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
İzlemiyorum ki doğru düzgün, evde bakılıyor bende içerde olursam gözüm takılıyor. :A Ben hiçbir Türk dizisine bağlanamam. O kadar kaliteli ve övülecek iş yok çünkü hepsi ucuz. Mesela forumda çok büyük fanlar falan var, bağlılık duyuyorlar. Saygım da var tabi ki sevilebilir ama benim yok öyle fanı olup savunabileceğim bir dizi. Çukur'u ekranda olan diziler içinde değerlendirirsem diğerlerine göre iyi diyorum haliyle. Oyuncuları, rejisi, müzikleri, senaryosu, diyalogları ve karakter derinlikleri diğer Türk dizilerinin yanında iyi. :A
Sus, gittikçe küçülüyorsun gözümde. :A

• Güldürdün
Reactions: blacklion