Klasik Game of Thrones - Dizi Yorumları (Geçmiş Sezonlar: 1-2)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x7

Kral aptalca bir domuz avı nedeniyle öldü ve daha da aptalca bir hareketle ölmeden önce Ned’i naib ilan etti. Ancak herkesin içinde etmek yerine oradakileri çıkartarak tek başına etmesi çok aptalcaydı. Haliyle yazılı mühür Ned Stark’in işine yaramadı ve olan oldu son sahnede.

Son sahnede Serçeparmak’ı o kadar da haksız bulmadım bu kez. Evet ihanet etmiş gibi gözüktü ama o esnada yapacağı hiçbir şey yoktu. Ned Stark’ı önceden uyardı ve Ned onun sözünü dinleseydi durumlar çok daha ferah olurdu, koltuğa kendi geçerdi. Stannis uğruna yaşananlara bak.

Bakalım Ned nasıl kurtulacak bu komplodan. Kralın da ölmesi kötü oldu, Joffrey’in koltuğa oturması hepsinden kötü oldu. Ned’i bence şu kel hadım eleman kurtarır kurtarsa kurtarsa. Bir kaçış planı illa ki olur.

Daenerys’in son anda ölümden dönmesi, şarap zehrinin keşfedilmesi üzerine Khal Dhago’nun gaza geldiği ve demir tahtı alacağım diye yemin ettiği sahneler çok iyiydi.

8.6

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x8

Dizi birden manyak bir kaos ortamına büründü, dört bir taraftan manyak şeyler oluyor... Ned Stark’ı zindana atıp adamlarını katlettiler. Neyse ki Arya kaçmayı başardı. Acaba dans ustasına ne oldu çok merak ediyorum.

Jon Snow’a saldıran ölü adam tüyler ürpertti. Demek ki şu ak gezenler denilen yaratıklar ölülere temas edince onları kendi safına katıyor 😱

Khal Dhago’nun kendisine isyan eden adamı kılıç bile kullanmadan parçalaması dehşetti...

Son sahne ilginç bitti. Sansa babasına merhamet istedi ve ancak özür dilemesi vb koşulunda. Bakalım Ned Stark’ın hamlesi ne olacak.

8.8

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x9

Tüylen diken diken...

Halen inanamıyorum halen şokun etkisindeyim. Son sahne... Ciddi ciddi Ned Stark öldü mü :eek: Dizinin başrolü.... Öyle bir sahneydi ki bölümün geri kalanı uçtu gitti akıldan. Çok büyük bir şokun etkisindeyim. Ciddi ciddi dizinin başrolünü öldürdüler daha 9.bölümde :eek:

Ben af dilemez, gurur ayaklarına yatar sanıyordum Ned'i ama akıllı davranıp söylenmesi gerekeni söyledi. Buna rağmen Joffrey denen allahın belası ergen.... Cersei bile sempatimizi kazanırken onun bu yaptığı.... İçim soğumuyor. Bir an önce Rob Stark kralın şehrini almalı ve Joffrey'in kellesini meydanda sergilemeli. Ancak böyle içim soğuyacak...

Ned Stark nasıl ölür bu kadar erken şaka gibi yahu... Allah kahretsin. Adamda moral motivasyon bırakmadılar. Allah kahretsin.

9.7

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x10 (Sezon Fİnali)

İlk sahnede resmen gözlerim doldu...

Şaka gibi ama gerçekten Ned Stark öldü. Halen inanamıyorum, kabullenemiyorum dizi tarihinin en büyük şoklarından birisi kesinlikle. Adamı dizinin başrolü sanıyorduk, 10.bölümden... Bir de kellesini kelle meydanında sergilediler... Joffrey'e karşı öylesine yüksek nefretim var ki...

Bölümün son sahnesi, Daenerys resmen ateşin içine dalıp saatlerce kalmasına rağmen, üstündekiler kül olmasına rağmen kendisine hiçbir şey olmadı. Ve o yumurtalardan bebek ejdarhalar çıktı :eek: O yumurtalar süs sanıyordum, dizide bir de şimdi ejdarjalar göreceğiz anlaşılan.

Jon Snow'un babası için kaçmaya çalışırken onu durdurmaları ve sonrasında kendisini ak gezenlere karşı çıkılan seferde önde gelenlerden bulması da Jon'un ilerleyen bölümlerde Güney'den çok Kuzey'de kalacağına delalet gibi.

Ve Kuzeyin Kralı Rob Stark... Umarım bir an önce demir tahta oturur. Öncelikle Jaime'i öldürecekler mi onu merak ediyorum. Kellesini kesip göndermeliler ama Sansa ve Arya var... Arya gerçi kendini kurtardı gibi ama Sansa'ya yazık oldu...

8.7

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x1

Ulan adamlar ne dizi yapmış ama... Bir daha kolay kolay böylesine çapta bir dizi hiç sanmıyorum ki gelmez bu tür bir türe, temaya ait...

Geniş bir dünya, kuzeyi, güneyi, doğusu, batısı... Dört bir yandan savaş hazırlıkları, çeşit çeşit baskın karakter... Tüm bunların ötesinde gelmekte olan kış ve garip garip yaratıklar... Muhteşem bir evren ve hikaye anlatımı kesinlikle.

Joffrey’in Jaime ve Cersei kardeşlerin çocuğu olduğu bilgisi dört bir yana yayıldı ve etkisini gösterecektir kesinlikle. Bunun üzerine Ex King Robert’in gayrimeşru çocuklarının katledildiği sahneler tüyler ürpertti.

Stannis dedikleri adam nihayet bu bölümde gözüktü. Kızıl saçlı kadının etkisinde olacak biri gibi gözüküyor, kızıl saçlı kadın şimdilik daha da dikkatimi çekti tabii. Işığın Tanrısı olayı nedir acaba.

Bu bölümde gökyüzünde bir cisim vardı tüm dünyadan görülen, acaba onun olayı neydi o da meçhul gibi...

Cersei’nin “bilgi, güçtür” diye racon kesen serçeparmağa verdiği “güç, güçtür” dersi de çok iyi bir sahneydi...

9.0

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x2, 2x3

Savaş hazırlarının yapıldığı oldukça kaliteli bölümlerdi. Arya’nın düştüğü durum, yaşadığı macera ilgi çekiyor.

Joffrey bildiğin sosyopat ve nefret edilesi bir karakter...

Tyron’un 2x3’te yaptığı akıl oyunu çok iyiydi. Yaşlı adam, serçeparmak ve hadım elemanın her birine farklı bir isim verdi ve hangi ismin kraliçenin kulağına geleceğini test etti, böylece haini bulmuş oldu...

8.7

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x4

Daanerys’in “Ejdarhalarım büyüdüğü zaman, benden çalınanı geri alacağız.. Ve bana yanlış yapanları yok edeceğiz... Orduları harap edip, şehirleri yakıp yıkacağız!” diye tehdit etmesi güldürdü. :A Yok daha neler yani iyi salladı şu Quarth mıdır nedir şehrininin kapısının önünde. Değişik bir Şehir ve değişik bir tarikat anlaşılan. 13’ler filan. İsimleri de değişik adamların... Bir tane kel kaşsız herif dikkat çekti, bakalım neci çıkacak.

Arya’ya nihayet şans güldü ve hiç değilse kahya oluverdi ama Tywin Lannister’in kahyası... Güzel bir sahneydi.

Son sahnede kızıl kadın doğum mu yaptı o mahzendeki kilitleri mi çözdü pek anlamadım. Ama koekunç bir sahneydi...

8.5