Galatasaray'da "5.Fatih" Dönemi!

Tolstoyevski

Süper Mod.
♫ MusicSurvivor Şampiyonu ♫
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

DUj8GgnW0AIb4Ih.jpg

Galatasaray Spor Kulübü geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği 38.Başkanlık seçimi sonrasında camiadaki belirsiz ve kaotik ortama son verdi. Kıran kırana gerçekleşen başkanlık seçimini en yakın rakibi Eşref Hamamcıoğlu'nun 41 oy önünde tamamlayan Burak Elmas kulübün 38.Başkanı seçildi.

İcraatlarına daha henüz başkanlık mazbatasını dahi almadan başlayacağının sinyallerini veren Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas'ın ilk icraatı Fatih Terim'i yeniden teknik direktör olarak takıma başına getirtmek oldu ve bunu attığı tweetle duyurdu. Fatih Terim'le 20 seneyi aşkın süredir yakın dostluğu bulunan Burak Elmas'ın, başkan adayları içerisinde Fatih Terim'e en yakın ve ılımlı isim olduğu biliniyor.

Galatasaray ile 5.kez söz kesecek olan Fatih Terim'in ilk 4 döneminin özeti şu şekilde:​

1.Fatih Terim Dönemi:

60ccec5d66a97c30786e5f59.jpg

1996-2000 dönemlerinde 4 sezon boyunca gerçekleşen Galatasaray'daki 1.Fatih Terim döneminde Fatih Terim 4 sene üst üste şampiyonluk yaşadı ve finalinde UEFA Kupası'nı da kulübe kazandırarak namını kulüp tarihinin en efsane hocası aşamasına getirdi.

Fatih Terim bu dönemde, yeni seçilen başkan Burak Elmas'ın da kayınpederi olan Faruk Süren başkanlığı yönetiminde Galatasaray'da çalıştı.​

2.Fatih Terim Dönemi:

TU-AC962_0924te_H_20130924202036.jpg

2002-2004 döneminde gerçekleşen 2.Fatih devri, Fatih Terim'in Galatasaray'daki en başarısız devri olarak geride kaldı. Avrupa macerasının ardından tekrardan Fatih Terim'in yönetimindeki Galatasaray sezon sonunda ligi 2.sırada tamamlayan takım oldu. 2003-04 sezonu Fatih Terim adına daha da kötü gitti ve ligin 2.yarısının başlamasından birkaç hafta sonra teknik direktörlük görevini bıraktı. Galatasaray 2003-04 sezonunda ligi 6.sırada tamamladı.

Fatih Terim'in nispeten başarısız geçen 2.döneminin başkanlığında Özhan Canaydın bulunmaktaydı.​

3.Fatih Terim Dönemi:

84f88bf33f5a4addac107650012dcfc5.jpg

2011-2013 döneminde gerçekleşen 3.Fatih Terim dönemi Fatih Terim'in efsaneliğine efsane kattı. Galatasaray tarihinin en kötü sezonlarından biri olarak görülen 2010-11 sezonunun bitmesiyle Florya'nın başına geçen İmparator, 2 sene üst üste Galatasaray'la şampiyonluk yaşadı. İlk sezonunun son final maçında Kadıköy'de şampiyonluk sevinci yaşayan Fatih Terim, ikinci sezonunda ise lig şampiyonluğunun yanı sıra Galatasaray'la Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final heyecanı da yaşadı.

Fatih Terim'in 3.dönemi, takımdaki 3.sezonunda 3.dönemin kulüp başkanı Ünal Aysal ile yaşadığı polemikler nedeniyle sona erdi.​

4.Fatih Terim Dönemi:

ET0ayV9XYAELlT9.jpg
koreografi-gs-fener-2018.jpeg

2017-2021 döneminde 4.Fatih döneminde, üçüncü dönemin buruk bir sonla bitmesi neticesiyle taraftarın uzun zamandır takımın başında görmek istediği Fatih Terim, 21 Aralık 2017 akşam saatlerinde attığı "Nerede kalmıştık" tweetiyle birlikte 4.Fatih döneminin başladığını resmen ilan etmiş oldu. Attığı "Nerede kalmıştık" tweeti kısa sürede fenomen haline gelirken, Fatih Terim 4 sezon boyunca teknik direktörlük görevinde yaşadığı birçok soruna, yönetimle olan anlaşmazlıklarına rağmen görevine devam etti.

Bu 4 sezonun ilk 2 sezonunda 2 Galatasaray'a 2 şampiyonluk kazandıran Fatih Terim, 3.sezonunda Galatasaray'la lig sonunda dünyada meydana gelen Covid19 pandemisinin de futbola darbe vurmasıyla birlikte 6.sırada yer bulabildi. Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray son sezonda ise lig şampiyonu Beşiktaş'la aynı puanda fakat gol averajı nedeniyle ligi 2.sırada bitirdi.

4.Fatih Terim dönemi, dönemin başkanı Mustafa Cengiz'in, son sezonun bitmesiyle birlikte 28 Mayıs 2021 tarihinde yaptığı açıklamalar sonucu "Fatih Terim'le artık çalışmayacağız" şeklinde kulüp kanalına yaptığı açıklama ile birlikte son bulmuş oldu ve sözleşmesi yenilenmedi.​

5.Fatih Terim Dönemi:

650x344-1624189184904.jpg

Mustafa Cengiz yönetiminin devamı olarak görülen Yiğit Şardan'ın seçimlerde kaybetmesi, Fatih Terim'le yakın ilişkisi bulunan ve seçim öncesi Fatih Terim'i tekrardan takımın başına getireceği vaadini veren Burak Elmas'ın seçimleri kazanmasıyla birlikte 1 aylık fetret devrinin ardından 5.Fatih Terim dönemi, seçimlerden hemen ertesi gün yapılan resmi Twitter açıklamalarıyla birlikte 20 Haziran 2021 tarihi itibariyle resmen başlamış oldu.

Fatih Terim 21 Haziran 2021 tarihinde tekrardan Florya'da antrenmanlara çıkacağı attığı "Her zamanki gibi heyecanla, ilk günkü gibi" tweetiyle duyurdu ve 5.Fatih Terim dönemi resmen başladı.

Tolstoyevski

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu da 4 sayılmaz mı daha ayrılmadı sonuçta
Mayıs sonunda sözleşmesi bittiği için resmi olarak ayrılmış oldu. 1 ay boyunca takımın başında yer almadı. Üstelik yönetim değişikliği de gerçekleştiği için haliyle yeni sözleşmeyle birlikte 5.döneme girilmiş olacak...

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Tolstoyevski

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hedefimiz 5.Fatih Terim dönemiyle birlikte en geç 2025 civarında 5.yıldızın geri kalan 3 köşesini de tamamlamak ve 5.yıldızı takmak... Fatih Terim'in 2023-24 sezonunun sonunda Galatasaray'a kazandırdığı 5.yıldızla birlikte efsanevi bir şekilde emekliliğe ayrılmasını temenni ediyor ve diliyorum.

fetih-suresi.jpg

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,587
Puanı
910
Mart ayında GS gelen geçenden üçer dörder yerken en sert eleştirileri alıyordu taraftardan. Emekli ol, Bodrum'da yaşa gibisinden. Noldu da rüzgar bu kadar tersine döndü anlamadım şampiyon da olamadı. Vasatlaşma var GS'de de, iki yıldır kötü teknik adamlık yapan adamı bu kadar el üstünde tutmanın tek mantıklı cevabı bu. :D

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
Mart ayında GS gelen geçenden üç.er dörder yerken en sert eleştirileri alıyordu taraftardan. Emekli ol, Bodrum'da yaşa gibisinden. Noldu da rüzgar bu kadar tersine döndü anlamadım şampiyon da olamadı. Vasatlaşma var GS'de de, iki yıldır kötü teknik adamlık yapan adamı bu kadar el üstünde tutmanın tek mantıklı cevabı bu. :D
Yeri gelir camia içinde eleştiririz yeri gelir sesler yükselir ama bu adam bu kulüp tarihinin en efsanevi isimlerinin başında geliyor. Yaşayan efsanemiz ve en kötü formsuz haliyle bile şampiyonluk yarışından kopmayan bir yapıya sahip. Bu son dönem Cengiz ile olan problemlerden dolayı yine iyi yönetti. Her daim yalnız bırakıldı ve bizzat GS taraftarı olan bunu hissettik, zaten Cengiz yönetiminin ne kadar pasifize kaldığını söylemeye gerek yok TFF'ye karşı..

Ayrıca Ersun Yanal 1 kez şampiyon yapmasına rağmen o kadar efsaneleşti, ikinci kez takımın başına geçtiği oldu, yakın gelecekte 3.dönem Ersun Yanal gelirse şaşırmayız. Düşünün bu adam 1 şampiyonlukla o kadar efsaneleşmişken taraftar içinde, bunu 8 ile çarp ve Avrupa başarılarını da ekle o zaman ne boyutta olurdu FB camiası için efsaneliği var gel sen söyle. :A

Ben en çok da rakip takım taraftalarının Fatih Terim faktörünü küçümsemesini ve GS camiası ile olan bağının uyumunu görmezden gelmelerine şaşırıyorum. Aynı zamanda bir yandan hocayı küçümseyen, öte yandan GS'nin başında olmasını istemeyen bir kesim de var onlardaki çelişkiyi anlayabilmek de ayrı güç ama her bu tarz başarılı kişilere karşı olan nefretin arkasında gizli hayranlık gerçeği vardır. :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,587
Puanı
910
Yeri gelir camia içinde eleştiririz yeri gelir sesler yükselir ama bu adam bu kulüp tarihinin en efsanevi isimlerinin başında geliyor. Yaşayan efsanemiz ve en kötü formsuz haliyle bile şampiyonluk yarışından kopmayan bir yapıya sahip. Bu son dönem Cengiz ile olan problemlerden dolayı yine iyi yönetti. Her daim yalnız bırakıldı ve bizzat GS taraftarı olan bunu hissettik, zaten Cengiz yönetiminin ne kadar pasifize kaldığını söylemeye gerek yok TFF'ye karşı..

Ayrıca Ersun Yanal 1 kez şampiyon yapmasına rağmen o kadar efsaneleşti, ikinci kez takımın başına geçtiği oldu, yakın gelecekte 3.dönem Ersun Yanal gelirse şaşırmayız. Düşünün bu adam 1 şampiyonlukla o kadar efsaneleşmişken taraftar içinde, bunu 8 ile çarp ve Avrupa başarılarını da ekle o zaman ne boyutta olurdu FB camiası için efsaneliği var gel sen söyle. :A

Ben en çok da rakip takım taraftalarının Fatih Terim faktörünü küçümsemesini ve GS camiası ile olan bağının uyumunu görmezden gelmelerine şaşırıyorum. Aynı zamanda bir yandan hocayı küçümseyen, öte yandan GS'nin başında olmasını istemeyen bir kesim de var onlardaki çelişkiyi anlayabilmek de ayrı güç ama her bu tarz başarılı kişilere karşı olan nefretin arkasında gizli hayranlık gerçeği vardır. :A
Ben kalmasını istiyordum başkanlık konusunda da umarım Burak Elmas seçilir dedim zaten. Ligin en pahalı kadrolarından birini 6. yapmış, CL'yi neredeyse 0 golle kapatmış, bu sezonun son kısmını forvetsiz ve daha düşük kaliteli bir takımla oynayan Sergen'e şampiyonluk vermiş adamın GS'nin başında olmasında sıkıntı görmüyorum ben. :A

Bir zahmet şampiyonluk yarışından da kopmasın o kadroyla. :D BJK forvet bulamayıp, Töre'yi oynatıyorken elinde Mohamed, Falcao, Halil, Babel vardı. :D Ocak ayında istediği hemen hemen her adam alındı ona rağmen Mart ayındaki rezil performansla ligi verdi.

Tolstoyevski

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben kalmasını istiyordum başkanlık konusunda da umarım Burak Elmas seçilir dedim zaten. Ligin en pahalı kadrolarından birini 6. yapmış, CL'yi neredeyse 0 golle kapatmış, bu sezonun son kısmını forvetsiz ve daha düşük kaliteli bir takımla oynayan Sergen'e şampiyonluk vermiş adamın GS'nin başında olmasında sıkıntı görmüyorum ben. :A

Bir zahmet şampiyonluk yarışından da kopmasın o kadroyla. :D BJK forvet bulamayıp, Töre'yi oynatıyorken elinde Mohamed, Falcao, Halil, Babel vardı. :D Ocak ayında istediği hemen hemen her adam alındı ona rağmen Mart ayındaki rezil performansla ligi verdi.
Zaten takımda kaldığı 10 sezonun 10'unda da şampiyon yapacak olsa haksız rekabet olurdu, arada illa ki bir zahmet formsuz dönemleri de olsun ve fazlasıyla kredisi var o konuda 11'de 8 şampiyon yapmak da çok iyidir. :A

Şimdi 2019-20 döneminin son düzlüğünde neden 6.sırada kalındığı ya da bu sezon neden gol averajıyla şampiyon olunamadığı vb. bunların uzun uzun neden sonuçları var. Ama genele baktığımızda başarıları ve gücü çok ama çok daha ağır basıyor. Bu yüzden son 2 sezondaki başarısızlıkları olağanüstü durumların, problemlerin ve kaotik yönetim sürecinin de eklenmesiyle birlikte gayet olabilecek bir durum. Zaten sürekli söylenilmiyor mu çorap değiştirir gibi teknik direktör değiştirmenin Türk futbolunun en büyük problemi olduğunu? Arsen Wenger Arsenal'la kaç şampiyonluk yaşadı ya da Avrupa'da senelerce aynı takımda teknik direktörlük yapan birçok hoca yok mu? Terim sürekli şampiyon yapamayan birisi olsa amenna, ama 8 şampiyonluk varken 2 senedir şampiyonluk yarışında kaldığımız için böylesine bir hocayı gönderip yerine kumar oynamak çok büyük saçmalık ve mantıksızlıktır.

Fatih Terim'in başarısı ve nefret edilme sebebi sadece kazandığı kupalar, şampiyonluklar değil bu arada. O heyecanlı yapısı, takımı koruyan-kollayan ve uğruna kavga eden yapısı da bir başarıdır. Mustafa Denizliler, Riekerinkler, Tudorlar, Prandelliler... Hangisi Terim kadar mücadele edebilir ve baskın kalabilir ki bu ortamda? Bu yüzden Fatih Terim taraftarın her daim o kulübede görmek istediği bir efsane...

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,587
Puanı
910
Zaten takımda kaldığı 10 sezonun 10'unda da şampiyon yapacak olsa haksız rekabet olurdu, arada illa ki bir zahmet formsuz dönemleri de olsun ve fazlasıyla kredisi var o konuda 11'de 8 şampiyon yapmak da çok iyidir. :A

Şimdi 2019-20 döneminin son düzlüğünde neden 6.sırada kalındığı ya da bu sezon neden gol averajıyla şampiyon olunamadığı vb. bunların uzun uzun neden sonuçları var. Ama genele baktığımızda başarıları ve gücü çok ama çok daha ağır basıyor. Bu yüzden son 2 sezondaki başarısızlıkları olağanüstü durumların, problemlerin ve kaotik yönetim sürecinin de eklenmesiyle birlikte gayet olabilecek bir durum. Zaten sürekli söylenilmiyor mu çorap değiştirir gibi teknik direktör değiştirmenin Türk futbolunun en büyük problemi olduğunu? Arsen Wenger Arsenal'la kaç şampiyonluk yaşadı ya da Avrupa'da senelerce aynı takımda teknik direktörlük yapan birçok hoca yok mu? Terim sürekli şampiyon yapamayan birisi olsa amenna, ama 8 şampiyonluk varken 2 senedir şampiyonluk yarışında kaldığımız için böylesine bir hocayı gönderip yerine kumar oynamak çok büyük saçmalık ve mantıksızlıktır.

Fatih Terim'in başarısı ve nefret edilme sebebi sadece kazandığı kupalar, şampiyonluklar değil bu arada. O heyecanlı yapısı, takımı koruyan-kollayan ve uğruna kavga eden yapısı da bir başarıdır. Mustafa Denizliler, Riekerinkler, Tudorlar, Prandelliler... Hangisi Terim kadar mücadele edebilir ve baskın kalabilir ki bu ortamda? Bu yüzden Fatih Terim taraftarın her daim o kulübede görmek istediği bir efsane...
11'de 8 değil 12'de 8. 03-04'de şampiyon olamayacağını anlayıp gittiği sezonu eklemiyorsunuz nedense bu hesaba. :A

Terim de dahil Türk teknik adamların özellikle de yaşlı olanların artık çağ dışı kaldığını düşünüyorum. Terim ve Şenol Güneş sadece 2021 yılında bunu kanıtladı. Terim'in makas açıldı lafındaki açılan makas Türk ve yabancı teknik direktörler arasında. Yoksa Türk takımlarından düşük bütçeli olduğu halde iyi iş başaran takımlar var. Ahmet, Mehmet değil de Trpisovsky, Rebrov olunca teknik direktörlerin Avrupa'da 40 maçta 3-4 galibiyet türü durumlar yaşanmıyor işte.

Tolstoyevski

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
11'de 8 değil 12'de 8. 03-04'de şampiyon olamayacağını anlayıp gittiği sezonu eklemiyorsunuz nedense bu hesaba. :A

Terim de dahil Türk teknik adamların özellikle de yaşlı olanların artık çağ dışı kaldığını düşünüyorum. Terim ve Şenol Güneş sadece 2021 yılında bunu kanıtladı. Terim'in makas açıldı lafındaki açılan makas Türk ve yabancı teknik direktörler arasında. Yoksa Türk takımlarından düşük bütçeli olduğu halde iyi iş başaran takımlar var. Ahmet, Mehmet değil de Trpisovsky, Rebrov olunca teknik direktörlerin Avrupa'da 40 maçta 3-4 galibiyet türü durumlar yaşanmıyor işte.
11 değil de 12 olsun yine olumlu yüzdeliğe vurduğumuzda :A

Şimdi bir de şu var, Fatih Terim'in 4.döneminde cidden eli kolu bağlıydı. 2 sene üst üste şampiyonluk yaşatmasına rağmen yönetimsel bakımından çok zorluklar yaşandı. Bir türlü transfer bitiremediler, hep son dakika kiralık transferler, aylarca forvet alamayıp en son mecburen Diagne'ye 10 küsür milyon vermeler ve daha niceleri. Sadece transfer bakımından değil, yönetimsel olarak da çok yalnız bırakıldı TFF'ye karşı, bu Ünal Aysal döneminde bile böyle değildi. Ünal Aysal hiç değilse TFF'ye karşı Cengiz yönetimi gibi sinmiyordu.

Zaten son sezon Cengiz yönetimiyle olan kaos malum. Futbolcuların şereflerine hakaret eden, Donk'un bilmem ne partilerinden bıktık diyen, Belhanda'yı sırf bir cümle eleştirdi diye şampiyonluk yarışındayken takımdan kovan ve 10 numarasız bırakan bir yönetim..

Bu sebeple Mustafa Cengiz döneminin kapanması ve Burak Elmas döneminin başlamasıyla birlikte bir dönem kapanıp başka bir dönem açıldı. Artık Terim'in kafası oldukça rahat, bu şartlar altında bu sezon genelinde kaliteli futbol oynatamazsa, şampiyon yapamazsa yine o zaman sanıyorum ki taraftarın söylemlerine gerek kalmadan kendisi görevi bırakacaktır zaten. Ama bu şartlar ve bu ortam dahilinde, takımın başında olabilecek en iyi ve en uygun hoca Terim'dir. Fenerbahçe bile aylardır kalburüstü bir hocayla anlaşamadı, bulamadı.

Şimdi durum buyken neden Fatih Terim gibi bir ekol, takıma hükmeden bir otorite dururken yeni hoca arayışıyla kumar oynansın ki? Bu yüzden Terim, Galatasaray'ın en doğru seçimidir ve değişen dönem, ortam gereği şampiyonluğun da en yüksek adayı haline getirecektir takımı eğer bu yaz dönemi iyi değerlendirilirse...

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,401
Puanı
600
Mayıs sonunda sözleşmesi bittiği için resmi olarak ayrılmış oldu. 1 ay boyunca takımın başında yer almadı. Üstelik yönetim değişikliği de gerçekleştiği için haliyle yeni sözleşmeyle birlikte 5.döneme girilmiş olacak...
Benim için aynı. Çünkü bu 1 ayda ne maç oldu ne hoca geldi başka. O zaman bizim de ikinci Sergen dememiz lazım imza atılınca :A
------

Mart ayında GS gelen geçenden üçer dörder yerken en sert eleştirileri alıyordu taraftardan. Emekli ol, Bodrum'da yaşa gibisinden. Noldu da rüzgar bu kadar tersine döndü anlamadım şampiyon da olamadı. Vasatlaşma var GS'de de, iki yıldır kötü teknik adamlık yapan adamı bu kadar el üstünde tutmanın tek mantıklı cevabı bu. :D
Bizim insanımız unutkandır en yakın dönemi hatırlar. Bu kadroyla imkansızla son ana kadar zorladık diye seviniyorlar. Çok imkansız kadro varmış gibi. Bir de genel Fatih Terim tayfası Gsde her zaman çoğunluktadır

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,587
Puanı
910
11 değil de 12 olsun yine olumlu yüzdeliğe vurduğumuzda :A

Şimdi bir de şu var, Fatih Terim'in 4.döneminde cidden eli kolu bağlıydı. 2 sene üst üste şampiyonluk yaşatmasına rağmen yönetimsel bakımından çok zorluklar yaşandı. Bir türlü transfer bitiremediler, hep son dakika kiralık transferler, aylarca forvet alamayıp en son mecburen Diagne'ye 10 küsür milyon vermeler ve daha niceleri. Sadece transfer bakımından değil, yönetimsel olarak da çok yalnız bırakıldı TFF'ye karşı, bu Ünal Aysal döneminde bile böyle değildi. Ünal Aysal hiç değilse TFF'ye karşı Cengiz yönetimi gibi sinmiyordu.

Zaten son sezon Cengiz yönetimiyle olan kaos malum. Futbolcuların şereflerine hakaret eden, Donk'un bilmem ne partilerinden bıktık diyen, Belhanda'yı sırf bir cümle eleştirdi diye şampiyonluk yarışındayken takımdan kovan ve 10 numarasız bırakan bir yönetim..

Bu sebeple Mustafa Cengiz döneminin kapanması ve Burak Elmas döneminin başlamasıyla birlikte bir dönem kapanıp başka bir dönem açıldı. Artık Terim'in kafası oldukça rahat, bu şartlar altında bu sezon genelinde kaliteli futbol oynatamazsa, şampiyon yapamazsa yine o zaman sanıyorum ki taraftarın söylemlerine gerek kalmadan kendisi görevi bırakacaktır zaten. Ama bu şartlar ve bu ortam dahilinde, takımın başında olabilecek en iyi ve en uygun hoca Terim'dir. Fenerbahçe bile aylardır kalburüstü bir hocayla anlaşamadı, bulamadı.

Şimdi durum buyken neden Fatih Terim gibi bir ekol, takıma hükmeden bir otorite dururken yeni hoca arayışıyla kumar oynansın ki? Bu yüzden Terim, Galatasaray'ın en doğru seçimidir ve değişen dönem, ortam gereği şampiyonluğun da en yüksek adayı haline getirecektir takımı eğer bu yaz dönemi iyi değerlendirilirse...
O biraz da Ali Koç'un beceriksizliği. FB bulamadı biz de bulamazdık doğru bir bakış açısı değil bence.

Zaten gelen başkanın Terim ile devam etme konusunda baskı hissedeceği malumdu, normal o yüzden ama GS taraftarının son iki seneyi hiç yaşamamış gibi davranması ve Terim'i yirmi yıl önceki halinde görmeleri gibi davranmalarını, düşünmelerini saçma buluyorum.

Valla Emre Akbabalı 4-4-2'yi Cengiz veya TFF oynatmadı. Nzonzi'yi onlar küstürmedi. Pandemi sonrası 19/20 sezonunda kalan haftalardaki performanstan, başarısız ŞL sezonlarından da onlar sorumlu değil. Her gelen oyuncunun performansının düşmesi de onlarla alakasız. Konu Terim olunca bunlar halıya süpürülüyor GS'de. Doğaldır ama doğru mu bilmiyorum.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Süper Mod.
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
36,507
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benim için aynı. Çünkü bu 1 ayda ne maç oldu ne hoca geldi başka. O zaman bizim de ikinci Sergen dememiz lazım imza atılınca :A
BJK Başkanı tutup da "Sergen ile çalışmayacağız artık" demedi ve 1 ay boyunca takım antrenmanlara yardımcı antrenörle çıkmadı (Hatta BJK daha sezonu başlatmadı?) ve üstüne BJK'de Sergen karşıtı yönetim gidip de Sergenci yeni bir yönetimin gelmesiyle Sergen Yalçın'ın kulüpteki gücü önemli ölçüde değişmedi... 1 aydır Fatih Terim kulüpsüz ve haftalardır GS antrenmanlara hocasız devam ettiği ve yönetim değişikliği ile birlikte Terim adına bir dönem değişikliği olduğu için 4.dönem bitip 5.dönem başlamış oldu. :A

Zaten "dönem" denen şey sadece takımda ayrılması ve bir süre sonra geri gelmesi değil ki? Dönem dediğin uzun vadenin belli nedenlere dayandırılarak parçalara bölünmesi. Mesela 20 sene aralıksız başkanlık yapan Aziz Yıldırım için sadece 1 dönem başkanlık yaptı denilemez. Ya da Arsen Wenger'in Arsenal kariyeri incelenirken sadece 1 dönem olarak toplu değerlendirilemez...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
91,505
Puanı
1,060
Cevabı sonra buldum ama yinede saçma geldi
Ben anlamadım, Fatih Terim zaten GS başında değil miydi? Yeniden anlaşılmış havasını anlamadım (b) Sezon sonu ayrılık mı yaşadı?
------

Aynen