Galatasaray - M. Başakşehir | STSL 19/20 Sezonu - 12. Hafta Maçı

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ocakta bu takımın düzelmesi için tek ihtimal Fatih Terim'in ben artık yapamıyorum deyip çekip gitmesidir. Olmuyor artık kabullen hoca, git torunlarını falan sev. Futbol bırakmış seni, artık sen de futbolu bırak.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Ocakta bu takımın düzelmesi için tek ihtimal Fatih Terim'in ben artık yapamıyorum deyip çekip gitmesidir. Olmuyor artık kabullen hoca, git torunlarını falan sev. Futbol bırakmış seni, artık sen de futbolu bırak.
Bu kadroyla nasıl gol atılabilir? En iyi kim şu an Klopp mu? Ne yapacaktı nasıl bir düzenle gol attıracaktı bu takıma? İleri düz gidebilen bir oyuncumuz yok.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sorun doymuş oyuncular. Takım yenilenmeli, yeniler eskileri aratıyor. Çapsız çapsız oyuncuları oynatıyoruz. En iyi örneği Sabri Sarıoğlu, tüm kariyeri boyunca kendini parçaladı ilk 11'e girmek için yine de yerini sağlamlaştıramadı sonuna kadar. Şimdi öyle basit oyuncular giyiyor ki o formayı insanın içi kan ağlıyor.

Hem şanssızlık hem de kadro mühendisliği hatası. Fatih Terim’in elbette ki formsuzluğu var ama transferi Terim yapmadı, çoğunu yönetim fırsat görüp aldı. Tabi suçu sadece yönetime yüklemek de nankörlük olur çünkü yönetimi de bu transferlere bizler zorladık, Falcao başta olmak üzere malum. Ama işin ilginci bütün suç bizde de değil çünkü transfer ve gol hattı konusunda bizim de acı çekmemizden dolayı gece gündüz transfer diye ortalığı ayağa kaldırdık geçen sezonki durum olmasın diye.

Yani herkesin suçu var ama hiç kimse tam suçlu değil öyle şanssız bir durum ve kaos ortamı var. Yine de eğer 17.haftayı liderden en kötü 4-5 puan geride kapatırsak Terim olduğu sürece şampiyonluk için inancım devam eder. Ama 7-8 ve üstü puan farkında bu sezon mümkün değil, geçen seneki gibi tek Başakşehir olmayacak.

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Fatih Terim, Galatasaray’ın vücut bulmuş halidir. 9 sezonda 8 kez şampiyon yapmış bir efsanesidir. Kaldı ki bırakalım 2000’lerin başlarını, daha son 2 sezonun şampiyonu yine bu adam. İyi gün taraftarlığına karşıyız.

Hadi sadakati geçtik, futbolda dün olmaz aslolan Galatasaray’dır dedik diyelim. Fatih Terim gittikten sonra kim bu kadroyu adam edebilir? Yahu Terim’den önceki kaos dönemini unutmasak neyse diyeceğiz. Hepsini geçtim Mancini dönemindeki kadroyla bile olmadı, bu kadroyla Terim hariç kimse başa çıkamaz.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Galatasaray bu maçta 11 tane korner kullanmış, bakın bunu söyleme sebebim bu takımın doğru düzgün korner taktiği dahi yok. Bu kadro ve bu oyuncular bu kadar kötü oynamaz, oynamamalı. Her şeyi oyunculara ve kadroya bağlayamayız. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında ve bu sezonun milli ara öncesinde bu kadro hemen hemen tamdı. O zaman da çok kötü oynuyorduk, yok yani bu takım bu kadar kötü oynamamalı. Takımdan eksilen her oyuncunun yerine 33-35 yaş aralığındaki futbolcular oynuyor, bu adamların oynamasının takıma hiçbir katkısı yok.

Bu takımda yaratıcı/beyni olan orta saha oynamıyor kaç maçtır, Belhanda’yı oynatmıyorsan oraya Atalay’ı koyacaksın. Elindeki hiçbir kanat oyuncusu ile olmuyorsa Yunus Akgün’ü oynatacaksın. Galatasaray’ın stoperi sakatlanıyorsa Ahmet Çalık mı oynayacak? Bu mudur yani? Geçen sene Ozan vardı, mecbur kalınca oynatmıştık ne olduğunu gördük.

Taktiksel olarak kötüyüz, oyuncu tercihleri yanlış, gençler oynamıyor. Burada sorun Fatih Terim’dedir, uzatmanın anlamı yok. Hocanın önce kendisini, sonra teknik ekibini toparlaması lazım. Yoksa olmuyor yani, böyle olmayacak.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Hem şanssızlık hem de kadro mühendisliği hatası. Fatih Terim’in elbette ki formsuzluğu var ama transferi Terim yapmadı, çoğunu yönetim fırsat görüp aldı. Tabi suçu sadece yönetime yüklemek de nankörlük olur çünkü yönetimi de bu transferlere bizler zorladık, Falcao başta olmak üzere malum. Ama işin ilginci bütün suç bizde de değil çünkü transfer ve gol hattı konusunda bizim de acı çekmemizden dolayı gece gündüz transfer diye ortalığı ayağa kaldırdık geçen sezonki durum olmasın diye.

Yani herkesin suçu var ama hiç kimse tam suçlu değil öyle şanssız bir durum ve kaos ortamı var. Yine de eğer 17.haftayı liderden en kötü 4-5 puan geride kapatırsak Terim olduğu sürece şampiyonluk için inancım devam eder. Ama 7-8 ve üstü puan farkında bu sezon mümkün değil, geçen seneki gibi tek Başakşehir olmayacak.
Ben yönetimden memnunum. Çok iyi iş yaptılar. Ödenen toplam bonservis bedeline karşı harika oyuncular alındı. Orta sahamıza bonservis bedeli olmadan Lemina, Nzonzi, Seri geldi. Daha ne olsun. Şimdi "İyi gün severler derneği" yönetimi de kötüleyecektir ama eylül'de Avrupa basınında yer buluyordu Galatasaray'in transfer politikası. Ama bazen olmuyor işte, tutmuyor. Fatih Terim'le bundan önce 3 kere denedik 3'ünde de başarılı olduk. Şu andaki takımın ofansif yönü felaket kötü. Topa vuran oyuncumuz yok, ver kaç deneyecek bir 10 numara, kanat, forvet yok. Depar ata bilen oyuncumuz bile yok. Son 20 yılın açık ara en kötüsüyüz. Tabi ki bir şeyler denebilirdi, belki bu maç da kazanılabilirdi ama ben bu takıma yer yüzünde her hangi bir teknik direktörün zorlu bir maçta başarılı bir hücum oyunu, taktik ve ya bir kurguyla 2-3 gol attıra bileceğine inanmıyorum. Sorun teknik direktör değil, sadece kötüyüz.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Fatih Terim, Galatasaray’ın vücut bulmuş halidir. 9 sezonda 8 kez şampiyon yapmış bir efsanesidir. Kaldı ki bırakalım 2000’lerin başlarını, daha son 2 sezonun şampiyonu yine bu adam. İyi gün taraftarlığına karşıyız.

Hadi sadakati geçtik, futbolda dün olmaz aslolan Galatasaray’dır dedik diyelim. Fatih Terim gittikten sonra kim bu kadroyu adam edebilir? Yahu Terim’den önceki kaos dönemini unutmasak neyse diyeceğiz. Hepsini geçtim Mancini dönemindeki kadroyla bile olmadı, bu kadroyla Terim hariç kimse başa çıkamaz.
Son şampiyonluktaki oyun b*k gibiydi. Muhtemelen ondan önceki şampiyonluk da b*k gibi bir oyunla gelmiştir.

• Olmamış

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Son şampiyonluktaki oyun b*k gibiydi. Muhtemelen ondan önceki şampiyonluk da b*k gibi bir oyunla gelmiştir.

Geçen sezon 8 puan geriden ve o kadro darlığına rağmen gayet iyi geldi şampiyonluk. Evet kötü bir sezon geçirmiştik ama diğer takımlardan daha iyi olup finali iyi bitirdik.

Önemli olan kötü futbolla bile şampiyon olabilmek, asıl zor olan bu. Yoksa Madrid’le çeyrek final oynadığımız senedeki kadrodan çok uzak bir kadro olması gibi etkenleri de görmezden gelirsek boşa olur. Prandelli’ler, Mustafa Denizli’ler, beden hocaları, kondisyonerler vb kimler geldi geçti de ne oldu sonuç olarak? Hamza Hamzaoğlu dönemindeki şampiyonlukta bile dolu dolu oynamamıştık, 1-0’larda avantaj elde etmiştik.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Geçen sezon 8 puan geriden ve o kadro darlığına rağmen gayet iyi geldi şampiyonluk. Evet kötü bir sezon geçirmiştik ama diğer takımlardan daha iyi olup finali iyi bitirdik.

Önemli olan kötü futbolla bile şampiyon olabilmek, asıl zor olan bu. Yoksa Madrid’le çeyrek final oynadığımız senedeki kadrodan çok uzak bir kadro olması gibi etkenleri de görmezden gelirsek boşa olur. Prandelli’ler, Mustafa Denizli’ler, beden hocaları, kondisyonerler vb kimler geldi geçti de ne oldu sonuç olarak? Hamza Hamzaoğlu dönemindeki şampiyonlukta bile dolu dolu oynamamıştık, 1-0’larda avantaj elde etmiştik.
Diğer takımlardan daha iyi oynama sebebin onların senden daha berbat bir oyun oynaması zaten. Bana bunu niye açıklattırıyorsun anlamak mümkün değil.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Diğer takımlardan daha iyi oynama sebebin onların senden daha berbat bir oyun oynaması zaten. Bana bunu niye açıklattırıyorsun anlamak mümkün değil.

Yapacak bir şey yok bir ligde kalite ne kadar düşükse şampiyonluğu sırtlayan takım da rekabetin kalitesizliğinden dolayı o kadar düşük kalitede olur. Bu sene de geçen seneden çok farkı yok, öyle başını alıp gidecek bir takım göremiyorum ne Başakşehir ne TS ne de FB.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Yapacak bir şey yok bir ligde kalite ne kadar düşükse şampiyonluğu sırtlayan takım da rekabetin kalitesizliğinden dolayı o kadar düşük kalitede olur. Bu sene de geçen seneden çok farkı yok, öyle başını alıp gidecek bir takım göremiyorum ne Başakşehir ne TS ne de FB.
Full kadrolu TS ligin içinden geçer. Bunun yaşanmaması için ya teknik direktörün cahil olması ya da hakemlerin TS'yi doğraması gerek.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu kadroyla nasıl gol atılabilir? En iyi kim şu an Klopp mu? Ne yapacaktı nasıl bir düzenle gol attıracaktı bu takıma? İleri düz gidebilen bir oyuncumuz yok.

Sezon başında kadroyu öve öve bitiremiyordunuz ama? Öyle sıkıntılı bir kadromuz falan yok. Birkaç takviye tabi ki lazım ama takımda bütün herkes olduğundan kötü gözüküyorsa bunun sorumlusu hocadır şunu kabullenin artık.

• Güldürdün

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Futbolcular gerçek oyunlarını sergileseler ya da sergileyebilseler çok daha farklı bir Galatasaray izlerdik herhalde. Sezon başında birçok kişi başarılı bir Galatasaray bekliyordu ancak beklenen gerçekleşmedi.

Takımın bu şekilde devam etmesi büyük temennimiz ama tabii ki. :D