Galatasaray - Kasımpaşa Maçı Yorum Konusu - 13.09.19

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk 25 dakikanın aksine ikinci yarının tamamında rezil oynadık. Kasımpaşa gibi çöp bir takım atağa çıkarken bile eyvah diyorsak, PSG maçlarını, Madrid deplasmanlarını düşünemiyorum... Kasımpaşa maçında bile stoper ikilisi eyvah dedirtiyorsa eyvah ki ne eyvah. Brugge bile fark atabilir bu havada devam ederse takım.

Milli maç yorgunluğuna veriyorum bu maçtaki formsuzluğu özellikle Babel ve Feghouli’yi. Çarşamba günü yenilsek bile bu maçtan daha iyi bir performans götürürüz bir zahmet. Yine de yakışmadı Kasımpaşa’ya karşı bu maç.

Ben en çok Yeni Malatya deplasmanından korkuyorum, puan kaybı için her şey müsait. Brugge deplasmanı bile daha kolay neredeyse.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
İlk yarı yine neyse de ikinci yarı rezalet bir oyun vardı sahada. Kağıt üstünde bu kadar iyi olan kadro nasıl bu kadar kötü oynayabiliyor..

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Dakika 90 civarı bir ara Muslera hata yaptı korner kenarında, kale boş, top Queresma’da yeminle it gibi korktum yine son dakika golü yiyeceğiz diye... Kasımpaşa yahu bu Kasımpaşa’ya karşı bile korkak oynuyorsak Clubbe Brugge, Yeni Malatya, PSG, Madrid deplasmanlarını hiç düşünemiyorum. Arena’da en fazla iki üç yeriz ama deplasmanlarda fark yeriz..

Hocam artık toparlanma zamanı. Şu “sözde” yardımcılarından kurtulup Hamzaoğlu gibi kalifiyeli adamları yanına çekme zamanı.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Tam olarak ne izlediğimizi bilen var mı?
Bize ne izletildiğine dair bir fikriniz var mı?
Falcao, Nzonzi, Lemina, Feghouli, Belhanda ve Babel kariyerlerinin en kötü maçlarını neden Galatasaray'da çıkarıyor?
Galatasaray UEFA Kupasını ve Süper Kupasını nasıl kazandı?
Roberto Mancini, Riekerink, Igor Tudor, Hamza Hamzaoğlu bugün takımın başında olsaydı Galatasaray daha kötü bir futbol oynayabilir miydi?

Sorularım bunlar. Teşekkürler.

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Maç öncesinde Kemal Özdeş, Galatasaray ritmini bulamadı hala demişti. Farkla kazanmamız beklenilen şu maçı zor bela 1-0 kazandık.. Dağ fare doğurdu diyebiliriz. Hiç keyif vermedi takım.

Maçla alakalı söyleyebileceğim tek olumlu şey, Falcao'nun golüyle 3 puanı almamız. Ömer Bayram'ı da kutlamak gerek tabii. İç sahada bir son dakika faciası daha kaldıramazdık, en azından kazandık, buna sevinmek durumundayız. Ama beklentiler çok daha fazlaydı. Zamanla düzeleceğimizi temenni ediyorum.

Hücuma daha hızlı çıkmalıyız, defansımız zaten güven vermiyor. Tribünde Linnes'i her gördüğümde içim acıdı. Nagatomo'yu bu sezon hiç beğenmiyorum, ondan daha çok katkı vereceği açıktı.

Brugge ve Malatya deplasmanlarında işimiz zor olacak.

Ve taraftar da çok kötüydü evet, maalesef 3 Büyükler içinde saha içinde en coşkusuz taraftar bizim taraftar. Gerçi onları da anlayışla karşılamak gerek bugün, ne umdular ne buldular yani :A Fener maçında böyle olmayacaktır tabii ki, öyle umuyoruz yani. Dediğim gibi galibiyet dışında her şey hayal kırıklığıydı.

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
"Dünya kadar malın olacağına, Galatasaray kadar balın olsun"

Mükemmel oynayıp 3 puan almayı haketti ?

Bu fener için geçerl, Galatasaray ballı olsa o son dk golünü yemezdi Konya’dan, Fener’i Kadıköy’de yenerdi Tolga Ciğerci kazması doğru düzgün vursa..

Ayrıca “kaleciniz bile yabancı” derken, bizim kalecimiz 8-9 senedir bu takımın başında olan meşhur Muslera yani :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bu fener için geçerl, Galatasaray ballı olsa o son dk golünü yemezdi Konya’dan, Fener’i Kadıköy’de yenerdi Tolga Ciğerci kazması doğru düzgün vursa..

Ayrıca “kaleciniz bile yabancı” derken, bizim kalecimiz 8-9 senedir bu takımın başında olan meşhur Muslera yani :A
kadin-duz-kedigozu-altin-metal-cerceve-pembe-aynali-cam-uv400-gozluk.jpg

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tam olarak ne izlediğimizi bilen var mı?
Bize ne izletildiğine dair bir fikriniz var mı?
Falcao, Nzonzi, Lemina, Feghouli, Belhanda ve Babel kariyerlerinin en kötü maçlarını neden Galatasaray'da çıkarıyor?
Galatasaray UEFA Kupasını ve Süper Kupasını nasıl kazandı?
Roberto Mancini, Riekerink, Igor Tudor, Hamza Hamzaoğlu bugün takımın başında olsaydı Galatasaray daha kötü bir futbol oynayabilir miydi?

Sorularım bunlar. Teşekkürler.

Takım içi problemler var mı bilmiyorum ama varsa bunu çözmek şart yoksa yokuş aşağı devam eder takım. Ancak Brugge, Malatya ve Fener maçlarını beklemek lazım. Bu üç maçta da üstüne koyarak ilerleyecektir, ilerlemezse o zaman konuşulur. Milli ara dönüşü iyi oynadığımız bir maçı pek hatırlamıyorum hiçbir dönemde, hele Salı günü oynayanlar varken maçın Cuma oynanması, bu yüzden bu yorgunluk da bir zahmet.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
İlk yarı yine neyse de ikinci yarı rezalet bir oyun vardı sahada. Kağıt üstünde bu kadar iyi olan kadro nasıl bu kadar kötü oynayabiliyor..
Kağıt üzerinde iyi olduğu kadar pratikte iyi değil çünkü.

Babel-Feghouli iki temposuz yavaş kanat ve içeri deplase olarak oynamayı seviyorlar bu bir sorun değil ama beklerin hücum konusunda kısır olunca üretemiyorsun kanattan. Ortada Nzonzi ile Seri oynadığında fazla statik kalıyorsun, Belhanda'ya da güvenemiyorsun çok inişli çıkışlı. Kanattan üretemediğin gibi ortadan da delemiyorsun çünkü dribblingçi orta sahan yok. Burada Lemina önemli o bunu yapar ama hiç hazır değil. Sonuç, kağnı gibi oynayan bir takım.

Galatasaray bu sezon daha güvenli, yavaş tempolu pas oyunu oynayacak belli ama o oyuna uyum sağlamak kolay değil pek kaldı ki en önemli parçaların geç eklendi takıma. Zaman alacak takımın oturması ve bu süreç sancılı geçecek. Galatasaray'ın dezavantajlarından biri de bu süreçte fikstürünün zor oluşu. Şampiyonlar Ligi başlıyor ve iki hafta sonra derbi var.

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Belhanda maçın en iyisiydi. Ardından Nzonzi, Babel ve Ömer Bayram geliyor. Falcao ise forvet özlemini dindirdi. Aksilik çıkmazsa leblebi gibi atar.
Belhanda maçın en iyisimiydi şaka mı bu yorum görünce dayanamadım leş kere leş oynadı sahanın en kötüsüydü yoruma bak hayatında ilk kez maç izledin galiba

Takım yine leş gibiydi falcao ve ömer bayram dışında hepsi leş gibi oynadı bu maç feghoulide çok kötüydü

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD