🟡🔴 Galatasaray - Genel Sohbet & Transfer Konusu | ⭐️⭐️⭐️⭐️

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Fatih Terim'in açık açık Onyekuru, İrfan Can Kahveci ve hatta Visca'yı söylemesi heyecanlandırdı açıkçası. Tabi ki ortada bir şey yok, ama bu da bir gelişme ve yönetimi zorlaması, taraftarın baskısı altına sokması adına çok ama çok olumlu bir şey. İşte bu yüzden imparator Fatih Terim diyoruz.. Senelerdir transferleri bir türlü beceremeyen, geçtiğimiz yaz bir tane düzgün transfer yapmayan yönetime karşı umursamaz bir hoca olsaydı yanmıştık.

Visca'nın gelmesi tabi ki mümkün değil, mübalağa için dediği ortada. Ama İrfan Can Kahveci'de şartlar zorlanılacak gibi. Son dakikaya kadar ihtimali yüksek. Onyekuru'yu transfer edemezlerse zaten bu yönetime dava açılmalı bırakın istifayı filan. Kulübe ihanetten dava açılmalı böylesine beceriksizlik karşısında.

FFP olayı Ocak ayında bitmiş Terim'in dediğine göre, sattığın kadar al olayı. Artık yönetimin bahanesi de kalmadı, ya sabır ya sabır...
------

Edit: Adamlar güzel mizah yapmış, bize de ancak bu fincanlardan içmek düşer ne İCK ne E.V :A

Peki ya biz bunlarla ilgilenmiyoruz derse yönetim :A
Belki de gerçekten ilgeniyorlar haberleri de var zaten her şeyi Fatih Terim'e yüceltmek konusunda kimsenin üstünde yok.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ya çok büyük bir adam bu. İsimleri verdi topu yönetime attı. Şimdi isterlerse transfer yapmasınlar.

Peki ya biz bunlarla ilgilenmiyoruz derse yönetim :A
Belki de gerçekten ilgeniyorlar haberleri de var zaten her şeyi Fatih Terim'e yüceltmek konusunda kimsenin üstünde yok.

Bu açıklamalar sayesinde yönetim ya istifa edecek ya da transferleri söke söke yapacak duruma geldi. Hocayı filan göndermeye kalkarlarsa zaten olacakları söylemeye gerek yok.

Terim sonuna kadar haklı bu durumda ve yapması gereken en mantıklı şeyi yaptı. Yoksa transfer yapacakları yok, Fener'i Beşiktaş'ı izleyip duracaklar, Aytaç Kara ile kapatacaklar dönemi.

Ve neden imparator Fatih Terim, çünkü büyük takımlarda böyle bir açıklamayı kolay kolay hiçbir hoca yapamaz. Transfer yapılmalı, şu bölgeye şu isimler gelmeli der ama isim vermek büyük bir olay...

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu açıklamalar sayesinde yönetim ya istifa edecek ya da transferleri söke söke yapacak duruma geldi. Hocayı filan göndermeye kalkarlarsa zaten olacakları söylemeye gerek yok.

Terim sonuna kadar haklı bu durumda ve yapması gereken en mantıklı şeyi yaptı. Yoksa transfer yapacakları yok, Fener'i Beşiktaş'ı izleyip duracaklar, Aytaç Kara ile kapatacaklar dönemi.

Ve neden imparator Fatih Terim, çünkü büyük takımlarda böyle bir açıklamayı kolay kolay hiçbir hoca yapamaz. Transfer yapılmalı, şu bölgeye şu isimler gelmeli der ama isim vermek büyük bir olay...
Ya belki cidden yönetim ilgileniyor o da bahsediyor demek istediğim bu hemen hoca durduk yere yüceltmek ne alaka. Her hoca şu oyuncuyla ilgileniyoruz diyebilir. Bu arada Aytaç da daha bitmedi :A

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Şu fotoğraf Abdurrahim Albayrak & RFFGZ fotoğrafı kadar değerlidir ve anlamlıdır. Bu iş bitmiş.

20210110_043235.jpg

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bizde büyüklük kompleksi yok, transfer ettiğimiz edeceğimiz her oyuncuya kendimizi övdürmeyiz asla zira görünen köy kılavuz istemez. Bu ligin yani Süper Lig tarihinin (bölgesel amatör vb fi tarihinden kalma dönemin değil) en büyük en başarılı takımı "resmi olarak" Galatasaray'dır ve 2+2=4 kadar net, tartışmaya kapalıdır ve bunun da kanıtı TFF'nin bizzat kendi resmi sitesidir.

Eğer bu yetmiyorsa üstüne 2 tane de avrupadan gelen kupayı ekleyebiliriz.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bizde büyüklük kompleksi yok, transfer ettiğimiz edeceğimiz her oyuncuya kendimizi övdürmeyiz asla zira görünen köy kılavuz istemez. Bu ligin yani Süper Lig tarihinin (bölgesel amatör vb fi tarihinden kalma dönemin değil) en büyük en başarılı takımı "resmi olarak" Galatasaray'dır ve 2+2=4 kadar net, tartışmaya kapalıdır ve bunun da kanıtı TFF'nin bizzat kendi resmi sitesidir.

Eğer bu yetmiyorsa üstüne 2 tane de avrupadan gelen kupayı ekleyebiliriz.
Ahhahhahahahahaahhaha

Evet Mesut'a silah zoruyla en büyük Fenerbahçe dedirttik :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ahhahhahahahahaahhaha

Evet Mesut'a silah zoruyla en büyük Fenerbahçe dedirttik :A
Menajeri hazırlamıştır söyleyeceği metinleri, cevapları ve menajeriyle de FB yönetimi doğrudan iletişim halindedir. :A FB yönetimi söyletmemiş olsa bile fazla gereksiz populist bir söylem, daha destur demeden böyle iddialı sözlerle rakip taraftarın antipatisini kazanmak. :A

Son senelerde Fener'e gelen neredeyse her oyuncu bunu dedi ama hiç de kaymağını yiyemediler, bir sezon 6 öteki sezon 7.oldular. Önce yap sonra söyle demişler, yoksa havada kalan beylik sözlerden ötesi olmaz, olmuyor da. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Menajeri hazırlamıştır söyleyeceği metinleri, cevapları ve menajeriyle de FB yönetimi doğrudan iletişim halindedir. :A FB yönetimi söyletmemiş olsa bile fazla gereksiz populist bir söylem, daha destur demeden böyle iddialı sözlerle rakip taraftarın antipatisini kazanmak. :A

Son senelerde Fener'e gelen neredeyse her oyuncu bunu dedi ama hiç de kaymağını yiyemediler, bir sezon 6 öteki sezon 7.oldular. Önce yap sonra söyle demişler, yoksa havada kalan beylik sözlerden ötesi olmaz, olmuyor da. :A
32 yıllık Fenerbahçeli biri bunu menajersiz de diyebilir :A

Ayrıca büyüklük 3 şampiyonluk+uefa kupasıyla mı ölçülecek bir şey? Yani Fenerbahçe Gs'nin 96-00 arasında yaptığı gibi bir atak yapsa Gs'den büyük mü olacak senin mantığına göre? :A
TFF 59 öncesini kabul etse otomatik olarak Fener mi daha büyük olacak? :A

Avrupa diyorsan Nottingham Forest hepimizden daha büyük bir takım.

• Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Beşiktaş maçıdır o Beşiktaş.. :)
Bu ne yeni totem mi ? :A
------

En büyük örnek yakın zamanda Tolgay

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
32 yıllık Fenerbahçeli biri bunu menajersiz de diyebilir :A

Ayrıca büyüklük 3 şampiyonluk+uefa kupasıyla mı ölçülecek bir şey? Yani Fenerbahçe Gs'nin 96-00 arasında yaptığı gibi bir atak yapsa Gs'den büyük mü olacak senin mantığına göre? :A
TFF 59 öncesini kabul etse otomatik olarak Fener mi daha büyük olacak? :A

Avrupa diyorsan Nottingham Forest hepimizden daha büyük bir takım.
Eğer FB Avrupa'dan çifte kupa kaldırır ve şampiyonluk sayısında da bizi geçerse (masa başında 59 öncesini kabul ettirerek değil tabi :A ) evet bu ligin en büyük takımı Fenerbahçe diyeceğim, ta ki başka bir takım onu geçene dek zira evet bir ligdeki büyüklük, en büyüklük şampiyonluk sayılarıyla, kupalarıyla ve taraftarıyla ölçülür başka neyle ölçülecek ki? :A

Şimdi şampiyonluk sayısı olarak en çok şampiyonluk GS'de, Türkiye Kupası desen GS'de, 20 sene öncesi de olsa ve artık bayatlamış da olsa bu ülkeye kupa getiren ilk ve tek takım yine GS... Şampiyonlar Ligi'nde totalde en başarılı takım yine GS. Taraftar sayısı olarak Türkiye geneli en çok taraftara sahip takım kabul edersiniz ki yine GS...

Bütün bunlar ortadayken Galatasaray bu ülkenin en büyük takımıdır demek mi anormal yoksa Fenerbahçe bu ülkenin en büyük takımıdır demek mi? :A

Sayısal veriler Galatasaray'dan yana, yani sadece ben GS'liyim diye böyle böyle demiyorum, tek tek örnekleri sebeplerini de söylüyorum neden en büyük hangisidir diye güncel olarak. Gün gelir FB dediğin gibi geçer GS'yi bu alanlarda o zaman en büyüğü o olur. Bir ülkede her tutulan takım en büyük olmak zorunda değil ki..

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Eğer FB Avrupa'dan çifte kupa kaldırır ve şampiyonluk sayısında da bizi geçerse (masa başında 59 öncesini kabul ettirerek değil tabi :A ) evet bu ligin en büyük takımı Fenerbahçe diyeceğim, ta ki başka bir takım onu geçene dek zira evet bir ligdeki büyüklük, en büyüklük şampiyonluk sayılarıyla, kupalarıyla ve taraftarıyla ölçülür başka neyle ölçülecek ki? :A

Şimdi şampiyonluk sayısı olarak en çok şampiyonluk GS'de, Türkiye Kupası desen GS'de, 20 sene öncesi de olsa ve artık bayatlamış da olsa bu ülkeye kupa getiren ilk ve tek takım yine GS... Şampiyonlar Ligi'nde totalde en başarılı takım yine GS. Taraftar sayısı olarak Türkiye geneli en çok taraftara sahip takım kabul edersiniz ki yine GS...

Bütün bunlar ortadayken Galatasaray bu ülkenin en büyük takımıdır demek mi anormal yoksa Fenerbahçe bu ülkenin en büyük takımıdır demek mi? :A

Sayısal veriler Galatasaray'dan yana, yani sadece ben GS'liyim diye böyle böyle demiyorum, tek tek örnekleri sebeplerini de söylüyorum neden en büyük hangisidir diye güncel olarak. Gün gelir FB dediğin gibi geçer GS'yi bu alanlarda o zaman en büyüğü o olur. Bir ülkede her tutulan takım en büyük olmak zorunda değil ki..
Galatasaray'a bir şey demiyorum ama sayılar her zaman doğruyu göstermez mesela PSG toplasan 10 şampiyonluğu yok ama şu an en büyük takım o kaldı ki tek dal futbol değil ancak ülkemizde futbol diyor. Tabi burada Mesutun demesinin bunlarla alakası yok :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Arada uçurum yok diyorum ben de sana. Galatasaray Fener'e 10-15 şampiyonluk fark atsa ben de herhalde burada bu tartışmaya girmem.

Bir tek uefa kupasıyla da bizden büyük olamazsınız. Ben Fenerbahçe Gs'den %100 büyüktür demiyorum ama ben bizi daha büyük görüyorum. Spor kulübü olarak daha büyük geyiğiyiz de yapmıyorum.

59 öncesi bana göre tamamiyle hakkımız. Ya bizim 59 öncesini vermeleri gerekir ya da Bjk'ın 2 şampiyonluğunun alınması.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Galatasaray'a bir şey demiyorum ama sayılar her zaman doğruyu göstermez mesela PSG toplasan 10 şampiyonluğu yok ama şu an en büyük takım o kaldı ki tek dal futbol değil ancak ülkemizde futbol diyor. Tabi burada Mesutun demesinin bunlarla alakası yok :A

Sadece futbol özelinden diyorum tabi, en büyük spor kulübü dersek işin rengi değişir bizim kürekle, kaykayla, masa tenisiyle filan pek başarılarımız yok spor kulübü olarak değil ama futbol kulübü olarak en büyük takım GS'dir süper ligde ve sebeplerini de söyledim, Mesut'a sorsak o böyle sebepler söylemez sadece "Fenerbahçe his takımıdır, öyle hissettiğim için öyledir" filan der en fazla :A

PSG son 8 sezonda açık ara rahat bir şekilde 7 kere şampiyon olmuş liginde ve Türkiye'de bile böylesine domine şampiyonluk yaşamış tek takım yine GS, 1996-2001 yılları arasında 6 senede 5 şampiyonlukla. PSG bu sene de şampiyon olursa Fransa tarihinin en fazla şampiyon olan iki takımından biri olacak 10 şampiyonlukla, diğeri St.Etienne. O ortalarda gözükmediği için haliyle Fransa'da da PSG bir numara diyebiliriz...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Arada uçurum yok diyorum ben de sana. Galatasaray Fener'e 10-15 şampiyonluk fark atsa ben de herhalde burada bu tartışmaya girmem.

Bir tek uefa kupasıyla da bizden büyük olamazsınız. Ben Fenerbahçe Gs'den %100 büyüktür demiyorum ama ben bizi daha büyük görüyorum. Spor kulübü olarak daha büyük geyiğiyiz de yapmıyorum.

59 öncesi bana göre tamamiyle hakkımız. Ya bizim 59 öncesini vermeleri gerekir ya da Bjk'ın 2 şampiyonluğunun alınması.
Bizim 2 şampiyonluğu UEFA onayladı TFF ile çok alakası yoktur. O da uluslararası platformda ilk defa bir takım ülkeyi temsil ettiği içindir. Bunla alakalı bir yazı vardı.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Olay da bu zaten, biz durduk yere biz böyle büyüğüyüz uçurum var aramızda demedik hiçbir zaman, ama FB her transfer döneminde futbolcuları böyle şeyler söyledikçe bir zahmet biz de hayırdır diyelim. Tolgay Aslan da diyordu böyle populist populist cidden, @Gerekli24 iyi hatırlattı sırf taraftarı gaza getirmek için söylenen sözler. Mesut belki farklı niyetle demiştir ama madem ki demiş bize de cevap hakkı doğuyor.

Ben zaten arada uçurum var, GS bu ülkenin Bayern Münih'idir demedim. Ama sana göre nasıl ki FB biraz daha büyük, bize göre de GS biraz daha büyük ve bu yüzden bu ülkenin en büyüğü; sebepleri de şampiyonluk sayısı, kupaları, başarıları, total avrupa karnesi ve taraftar sayısı. Ben sebeplerini de söylüyorum, FB neden en büyük peki diye sorulduğunda tek cevap 59 öncesi şampiyonluklar mı? Ya da 90'lar öncesi performansı? Ama sene 2020, hatta 2021.

59 öncesi şampiyonluklar da ayrı bir konu ve BJK'nin şampiyonluklarının alınması gerekir ama FB'ye şampiyonluklar verirlirse işin cılkı çıkar. Çünkü 59 öncesi lig ortamı armut ise 59 sonrası lig ortamı elmadır, yani farklı format farklı ortam farklı düzen farklı maç sayısı... 5-10 maçla alınan şampiyonluklarla 30 üstü maçla alınan şampiyonluklar eşit görülemez...

• Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Olay da bu zaten, biz durduk yere biz böyle büyüğüyüz uçurum var aramızda demedik hiçbir zaman, ama FB her transfer döneminde futbolcuları böyle şeyler söyledikçe bir zahmet biz de hayırdır diyelim. Tolgay Aslan da diyordu böyle populist populist cidden, @Gerekli24 iyi hatırlattı sırf taraftarı gaza getirmek için söylenen sözler. Mesut belki farklı niyetle demiştir ama madem ki demiş bize de cevap hakkı doğuyor.

Ben zaten arada uçurum var, GS bu ülkenin Bayern Münih'idir demedim. Ama sana göre nasıl ki FB biraz daha büyük, bize göre de GS biraz daha büyük ve bu yüzden bu ülkenin en büyüğü; sebepleri de şampiyonluk sayısı, kupaları, başarıları, total avrupa karnesi ve taraftar sayısı. Ben sebeplerini de söylüyorum, FB neden en büyük peki diye sorulduğunda tek cevap 59 öncesi şampiyonluklar mı? Ya da 90'lar öncesi performansı? Ama sene 2020, hatta 2021.

59 öncesi şampiyonluklar da ayrı bir konu ve BJK'nin şampiyonluklarının alınması gerekir ama FB'ye şampiyonluklar verirlirse işin cılkı çıkar. Çünkü 59 öncesi lig ortamı armut ise 59 sonrası lig ortamı elmadır, yani farklı format farklı ortam farklı düzen farklı maç sayısı... 5-10 maçla alınan şampiyonluklarla 30 üstü maçla alınan şampiyonluklar eşit görülemez...
İtalya'da 4 takımla oynanan sezonlar bile sayılıyor birçok ligde de öyle :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Ya benim attığım şu şeye bir bakın zaten o iş öyle kolay değil sebepleri var.

Kolay sanmayın şampiyonluk eklemeyi belli maddeleri kuralları var.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya benim attığım şu şeye bir bakın zaten o iş öyle kolay değil sebepleri var.

Kolay sanmayın şampiyonluk eklemeyi belli maddeleri kuralları var.
Ya bırakın bu işleri :A 1000 kelime yazı var bunu mu okuyalım şimdi?

Bak Mehmet Demirkol anlatıyor boş adam değil futbolu yalayıp yutmuş adam :A