🟡🔴 Galatasaray - Genel Sohbet & Transfer Konusu | ⭐️⭐️⭐️⭐️

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Belhanda'nın eskiden yaptığı yanlışlar sıralı tam liste:

1- Galatasaray'ı iki kez şampiyon yapmak.
Ahahahaha anladım... Galatasaray'ı 2 kez şampiyon yapan isimler sıralaması yapacak olsak katkı bakımından Belhanda'nın ana 11'de yer alacağı sıralama 2 sezonda da ilk 8'in dışında olur...

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bir doğru eskiden yaptığı yanlışları düzeltmez...
Belhanda'nın eskiden yaptığı yanlışlar sıralı tam liste:

1- Galatasaray'ı iki kez şampiyon yapmak.
Ahahahaha anladım... Galatasaray'ı 2 kez şampiyon yapan isimler sıralaması yapacak olsak katkı bakımından Belhanda'nın ana 11'de yer alacağı sıralama 2 sezonda da ilk 8'in dışında olur...
Kanım dondu..

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Marcao, Diagne ve Belhanda. Bu üç ismin satılması Haziran'da Temmuz'da gündem olsaydı desteklerdim bonservis nedeniyle. Fakat şu an, Ekim ayına bir hafta kalmışken, takım böylesine oturmuşken ve bu üçü de oldukça formdayken, bu üçlüden birini bile satmak şampiyonluğu satmaktır. Üçü de takımda kalmalı zira satılacak olurlarsa şu saatten sonra yerlerini doldurabilecek kalitede bir oyuncuyu transfer etmek çok zor, söz konusu bu yönetim olunca imkansız.

Marcao satılır; Luyindama yine milli takımda vb. sakatlanır ve sezonu Donk-Ahmet Çalık tandemiyle geçiririz allaha emanet.

Diagne satılır; Falcao yine sakatlanır ve santrafor kalmaz takımda. Babel filan, buyurun cenaze namazına.

Belhanda satılır, orta sahada kilit çözebilecek futbol aklı olan adamdan yoksun şekilde tıkanır kalır sistem. Belhanda'nın satılması sadece ondan daha kaliteli ve genç bir ismin transferiyle mümkün. Fakat artık çok geç onun için de.

Bir sezon olsun çayı yudumlayıp arkamıza yaslanarak rahat bir şekilde şampiyon olalım artık. Tamam sürekli şampiyon oluyoruz en geç 2 senede bir, 9 senede 5 şampiyonluk vb ama artık yetmiyor... İstiyorum ki 11-12'deki gibi arkamıza yaslanarak, gümbür gümbür, çift haneli puan farkı atarak şampiyon olalım... Sürekli kan ter içinde gidip gidip gelmeyelim, sinir stres içinde olmayalım. Bunun yolu da takımın oturmuş parçalarını yok etmemekten geçiyor şu an itibariyle...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Marcao, Diagne ve Belhanda. Bu üç ismin satılması Haziran'da Temmuz'da gündem olsaydı desteklerdim bonservis nedeniyle. Fakat şu an, Ekim ayına bir hafta kalmışken, takım böylesine oturmuşken ve bu üçü de oldukça formdayken, bu üçlüden birini bile satmak şampiyonluğu satmaktır. Üçü de takımda kalmalı zira satılacak olurlarsa şu saatten sonra yerlerini doldurabilecek kalitede bir oyuncuyu transfer etmek çok zor, söz konusu bu yönetim olunca imkansız.

Marcao satılır; Luyindama yine milli takımda vb. sakatlanır ve sezonu Donk-Ahmet Çalık tandemiyle geçiririz allaha emanet.

Diagne satılır; Falcao yine sakatlanır ve santrafor kalmaz takımda. Babel filan, buyurun cenaze namazına.

Belhanda satılır, orta sahada kilit çözebilecek futbol aklı olan adamdan yoksun şekilde tıkanır kalır sistem. Belhanda'nın satılması sadece ondan daha kaliteli ve genç bir ismin transferiyle mümkün. Fakat artık çok geç onun için de.

Bir sezon olsun çayı yudumlayıp arkamıza yaslanarak rahat bir şekilde şampiyon olalım artık. Tamam sürekli şampiyon oluyoruz en geç 2 senede bir, 9 senede 5 şampiyonluk vb ama artık yetmiyor... İstiyorum ki 11-12'deki gibi arkamıza yaslanarak, gümbür gümbür, çift haneli puan farkı atarak şampiyon olalım... Sürekli kan ter içinde gidip gidip gelmeyelim, sinir stres içinde olmayalım. Bunun yolu da takımın oturmuş parçalarını yok etmemekten geçiyor şu an itibariyle...
11-12'de süper final olayı yüzünden arkanıza pek yaslanamadınız yalnız :A 12-13 olmasın hocam onda baya rahattınız çünkü :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ekim 2014'deki GS-FB maçının özetini GS TV şu an verdiği için izliyorum da o dönem ne kadro varmış ama bizde. Selçuk, Olcan, Veysel, Tarık Çamdal, Emre Çolak Umut Bulut, Dzemali... Adamlarda ise SelçuK Şahin hariç hepsi takır takır isimler. Bizde Sneijder ve Melo fark yaratmış tabi, ki zaten Sneijder'in son dakikalardaki 2 füzesiyle almıştık maçı.

Ana fikir: Resmen yabancı sınırı sayesinde çağ atlamışız. Boşuna yabancı sınırı getirmeye çalışmıyorlar, nereden nereye...

O sezonun sonunda şampiyon olduğumuz gerçeği peki...

Şaka bir yana bahsi geçen sezonda şampiyonluğu başta Muslera olmak üzere, Sneijder ve Melo’nun performansları getirmişti. Sadece o maç özelinde değil, sezonun genelinde muazzam oynamışlardı. Bu üçlüye Bruma (yine yabancı) ve Burak’ı ekleyebiliriz... Hem kadronun geri kalanının, hem de teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun pek de bir katkıları olmadığı sonraki sezon ortaya çıkmıştı zaten. Hey gidi hey... Galatasaray’ı geçtim, Türk futbolunun dışarıya oyuncu satışının ne kadar arttığı ortada, milli takımın performansı ortada... Bunlar varken yabancı sınırını geri getirmek istemek pek mantıklı değil zaten.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
GS 90'lara ve 2010'lara damga vurmuş ve ikisinin de sebebi Terim'in senelerce takımın başında kalması. 2011-12 ve 12-13'ten sonra yönetim kavgası çıkmasaydı 90'lardaki gibi bir seri gelebilirdi. Adam gitti, tekrar geldi ve ilk 2 senesinde şampiyon yaptı, 3.senesinde pandemi olayı olmasa ortadaydı zaten gümbür gümbür şampiyonluğa ve 4.dönemindeki dördüncü senesi (o kadar olmuş şaka maka Tudor gideli) oynanan futbol ortada.

Mesele kaliteli kadroyu iyi kullanabilmek ve maks fayda almak, Terim bunu en iyi yapıyorsa ligin de en iyi hocasıdır. Kaldı ki 11-12 kadrosu olağanüstü bir kadro değildi. 17-18, 18-19'da çok eksiklikler oldu, yarım dönem forvetsiz gitti takım..

Her şeyin dönüm noktası ise 1996-97 sezonun 4.haftası sanırım, Ali Sami Yen'de oynanan ve Terim'in ilk derbisi olan GS-FB derbisini FB'nin 4-0 kazanması sonucu Terim'in kovulmaması. Paralel bir evrende o maç sonunda Terim kovulsaydı, şu an her şey çok farklı olabilir ve GS 3.büyük olabilirdi ama şu an 1.sırada... Bazen en olmadık ihtimaller en olmadık sonuçlar doğuruyor. @xdragxx @Sherlock
Dönüm noktalarıııı :A Bu noktalardan en kötü geçen takımın adı Fenerbahçedir :D Azcık listeyelim :A
2005-2006 sezonu Fenerbahçe şampiyonluğu son dakikada Denizlide veriyor. Fakat o sezon topladığı puan 81 gibi üst düzey bir puan. Aziz Yıldırım ilk en büyük hatasını yapıyor ve Daum'u kovuyor. Daum'u kovduğu esnada Daum'un 1'i Beşiktaş 2'si Fenerbahçe'yle 3 şampiyonluğu var ve Fatih Terim'in 4. Aralarında sadece 1 şampiyonluk fark var. Aziz Yıldırım olur böyle iş kazaları diyip Daum'la devam etse Daum bana göre 100.yılda da ondan sonraki sene de şampiyon olurdu ve Fatih Terim'i şampiyonluk sayısında geçerdi. O saatten sonra da zaten Daum tartışılmaz bir isim olacaktı 5 senede 4 şampiyonlukla ve çok farklı bir senaryo izleyecektik belki de....

İkinci dönüm noktası 2013-2014 sezonu sonrası. Ersun hoca nisanda şampiyon yapmış tüm hava 4.yıldızı ilk Fenerbahçe'nin takacağı yönünde. Ve malum Ersun Yanal antremanları kadınlara göre ayarlıyor olayı. O sezon sonunda Ersun Yanal kovulmasa geçen sezon yakaladığı havayla birlikte 2014-2015 şampiyonu olup 4.yıldızı takan ilk takım olup farklı bir hava yakalayacaktı Fenerbahçe bir dönüm noktasından yine başarısız geçiyorsss.

Üçüncü dönüm noktası 2015-2016. Gs bir önceki sene şampiyon olmuş. Fakat Fenerbahçe öyle transferler yapıyor ki yine sezona çok farklı bir havada giriyor. İşte Fenerbahçe bir dönüm noktasını bu kez de yanlış hoca tercihiyle geçemiyor. Takımın başına gelen Vitor denen Portekiz şoparı hem kötü futbol oynatıyor hem de yıldızlarla anlaşamıyor. Bundan sonrası serbest düşüş zaten.

Eğer paralel evren varsa Fenerbahçe 2003'ten sonra kurduğu o Türkiye liginde rakiplerinin 2-3 katı kaliteli kadrosunun da havasıyla 5.yıldıza gidiyor. Bizim evrendeyse 6 senedir 4.yıldız kovalıyor :A

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
TANRI FENERBAHÇE'YE MERHAMET ETSİN, ZİRA DÜNYANIN EN İYİ ORTA SAHASI ETMEYECEK!!

@Sherlock @MasacRE @MEnes @Tolstoyevski @DarkLegenD

Sendeyiz Belhanda abim...

Funny (413).jpg

• Harika
Reactions: Maskeli Fedai

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çık gel yak gel ne varsa arkanda... Bitsin artık bu hasret, sürgün.. Senin için Belhanda'yı da satarız Diagne'yi de yeter ki çık gel be adam...

Şu golü attığında hissettirdiklerin yeter. Bu golü Arda ya da Babel'in attığını düşünüyorum da, fizik kurallarına aykırı mümkün değil... Gel be adam gel de Kadıköy'de galibiyet serisini başlatalım...

ömer karataş

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,481
Puanı
280
Çık gel yak gel ne varsa arkanda... Bitsin artık bu hasret, sürgün.. Senin için Belhanda'yı da satarız Diagne'yi de yeter ki çık gel be adam...

Şu golü attığında hissettirdiklerin yeter. Bu golü Arda ya da Babel'in attığını düşünüyorum da, fizik kurallarına aykırı mümkün değil... Gel be adam gel de Kadıköy'de galibiyet serisini başlatalım...

ya bonservisiyle gelsin ya hiç gelmesin her sene aynı terane seneye yine transfer döneminin yarısı kiralamakla geçer onyekuruyu yine

• Beğendim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu adamın gelmesi için sinerji oluşturmalıyız... Geçen sezon Ocak'ta geldi, form tutamadan problemler çıktı, ona rağmen Kadıköy'ü fethetti, tam seriye bağlıyordu ki pandemi girdi araya... Şimdi daha sezon başında gelirse çok değil Kasım, Aralık olmadan çok defans ağlatır...

Gel be kertenkele adam... Pilav üstü kuru yiyelim Unkapanı'nda hesaplar benden yeter ki çık gel...

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Tamam büyük maçlarda kazanmıyordu, kötü hocaydi vs. Hepsini bir kenara bırakırsak ilk 8 haftada göze hoş gelen futbol ve son yılların en baskın Galatasaray'ını izletiyordu İgor Tudor.. O gittikten sonra Terim geldi, tamam iki sezon üst üste şampiyon olduk ama o baskın futbolu bir daha izleyemedik..

@Sherlock @Tolstoyevski @DarkLegenD @MasacRE @MEnes

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Tamam büyük maçlarda kazanmıyordu, kötü hocaydi vs. Hepsini bir kenara bırakırsak ilk 8 haftada göze hoş gelen futbol ve son yılların en baskın Galatasaray'ını izletiyordu İgor Tudor.. O gittikten sonra Terim geldi, tamam iki sezon üst üste şampiyon olduk ama o baskın futbolu bir daha izleyemedik..

@Sherlock @Tolstoyevski @DarkLegenD @MasacRE @MEnes
Katılmamak elde değil sayın Gs’li dostum... Şampiyon olduğumuz senelerde bile göze hoş gelen bir futbol izleyemedik. Fatih Terim futbolu bırakmadı ancak futbol, Fatih Terim’i bırakmış gibi...

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai