🟡🔴 Galatasaray - Genel Sohbet & Transfer Konusu | ⭐️⭐️⭐️⭐️

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Tarihin en büyük totemi için Galatasaray adına kendimi feda ediyorum: Eğer Galatasaray bu sezon bu leş futbol ve puan farkına rağmen şampiyon olursa kullanıcı adımı “Ajdar” olarak tamı tamına 1 aylığına değiştireceğim...
Laaaan.... Yok yok kafamız rahat sakin olalım, böyle bir şeye gerek kalmayacak zaten biliyoruz o yüzden sorun yok gibi böyle bir şeyi görmek nasip yok yok olmaz nasılsa kafam rahat... :A

@MEnes @MasacRE @Maskeli Fedai @DarkLegenD @Sherlock @Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
  • Sinir Bozucu
Reactions: Tolstoyevski

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Laaaan.... Yok yok kafamız rahat sakin olalım, böyle bir şeye gerek kalmayacak zaten biliyoruz o yüzden sorun yok gibi böyle bir şeyi görmek nasip yok yok olmaz nasılsa kafam rahat... :A

@MEnes @MasacRE @Maskeli Fedai @DarkLegenD @Sherlock @Dosi
Ben de avatarımı böyle yapacağım :A Var mı arttıran yoldaşlarım... @Maskeli Fedai @Sherlock @MEnes

7964E5960D445FB82DFEAE96A66C72F8.jpg

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Şaka maka hiçbir umut yok boşa gaza geldik. Yeni Malatya’nın son 9 maçına baktım 9’unda da en fazla 1 gol yemiş. 2 gol yediği maç yok, öylesine defansı sağlama almış adamlar. Şimdi üstelik GS’nin 2-3-5 sistemiyle oynayacağını da biliyorlar ölümüne hücum. Buna uygun bir sistemle çıkıp kapanarak kontra ataklardan feci goller atarak canımızı yapabilirler.

Aynısı Beşiktaş adına Göztepe için de geçerli diyecektim ama adamlar Gençlerbirliğin’nden 5 yemişler daha bugün. O konuda pek bir umut yok. Hatay maçı gibi bile olabilir.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Maçın sıcaklığıyla kafamız durdu, şimdi bir iki kelam etmek gerekir. Öncelikle iyi ki Galatasaraylıyım, öyle olmuşum diye şükrettim bir kez daha. Kulübün genlerinde olan bu klasik hareketlerini bir kez daha yaşamış olmak oldukça sevindirdi. Sezon boyunca birçok kez kahrolduk, birçok kez kanser olduk, birçok kez saçlarımız beyazladı oynanan futbol ve saçma sapan mağlubiyetler yüzünden. Ama son 2 haftadır, tam final aşamasında öyle güzel şeyler yaşattı ki artık bu noktadan sonra şampiyon olamasak bile sezonu keyifli bitireceğiz, canın sağ olsun diyebileceğiz takıma ve bu çok önemliydi...

Böylesine bir son düzlükte, öylesine bir puan farkına ve 2 rakibin gerisinde kalmaya rağmen son haftaya şampiyonluk ihtimalinin olması bile epik bir olay. Gerçekleşmesi ise gerçekten efsane ötesi bir şey olur, kafayı yerdik. Şu 8 de kapanır 18 de sezonunun ötesinde bir şey olmaz diyorduk, bu olay onun da ötesinde olur.

Ama gerçekçi olmak gerekirse, şampiyonluk şansımız aslında %30'un bile daha altında. Rakip tek farkla kazansa bizim en az 4 farkla kazanmamız gerekiyor. Rakibin oynayacağı takım, bu hafta küme düşen takımdan 5 yemiş. Bizim oynayacağımız takım ise 9 haftadır 2'den fazla gol yediği maç yok.

Daha da korkuncu ve en korkuncu, 41 hafta boyunca hiçbir ama hiçbir maçta 4 ve üzeri gol yememiş adamlar! Bu zaten olayı kapatan bir istatistik. Sivasspor da 17 maçtır kaybetmiyordu ve bu yüzden FB'nin kazanması zor gözüküyordu, istatistik kehaneti gerçek oldu. Aynısının Yeni Malatya adına da olması kaçınılmaz olur. Bu sezon hiçbir maçta 4 gol yememiş adamlar, hele ki böyle bir maça sırf gol yememek için çıkacakları maçta bırak 4-5 yemeyi, kazanırlarsa bile sürpriz olmaz. Galatasaray varıyla yoğuyla saldıracak, es kaza 1 gol yedik mi vay halimize. 2 de olur 3 de olur...

O yüzden averajla şampiyonluğu çok düşük ihtimal olarak görüyorum. Beşiktaş zaten en kötü 2-3 fark atacaktır. Ama keşke ikinci bir Ankaragücü olayı yaşansa...

Şampiyonluğun tek yolu BJK'nin 3 puan alamamasından geçer. O da mucize. Göztepe daha Gençlerbirliği'nden 5 yemiş, 2-0'dan maçı vermiş. 5 yemese bir umut diyeceğim ama mucize... Karagümrük çok daha formda ve güçlü bir takım Göztepe'ye göre. Galatasaray bile o formsuz olduğu dönemde Göztepe'yi deplasmanda 3-1 yenmişti. Beşiktaş hele ki şampiyonluk final maçında öyle bir hata yapacak takım değil...

ÖZET: Şampiyon olamasak bile hiçbir zaman liderlik koltuğuna oturamadığımız ve ipleri bir türlü elimize alamadığımız için bu sezon şampiyonluğu vermiş sayılmayız. Sadece gereksiz puan kayıplarıyla fırsat tepmiş olarak kalırız. Ama şu son 2 haftadan dolayı sezonun tesellisi büyük. Ah bir de çalabilsek...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Şu sahnede gerçekten ben de çok stres olmuş ve duygulanmıştım. Mostafa’ya o esnada ayıp edildi maçın gerginliği ve stresiyle tabii, klasik takım içi şeyler. O esnada Mustafa’nın haklı olarak morali bozuldu ve kenara, Terim’e baktı mahzun mahzun. Sonra penaltıyı onun tekrar kullanması talimatı geldi. Bu noktada ister istemez stres ve psikolojik baskı korkunç olur, buna rağmen temiz bir vuruşla golü attı ve doğruca koşarak Fatih Terim’e sarıldı... Henüz daha takımda 2-3 aylık bir isim olmasına rağmen Terim’i bir baba figürü olarak gördüğünü gösterdi o da.

İşte Fatih Terim farkı böyle ufak detaylarda yatıyor. Neden kendisine bu tür stresli süreçlerde, potalarda winner ruhuna sahip olduğu ve takımı da aynı yöne ittiği. Yoksa gökten şans yağmıyor kimseye. Mesele takımı yönetebilmek ve psikolojik olarak üstesinden gelebilmek bu zorlu süreçlerde. O “stres yönetimi” işte Başakşehir’in 8 puandan şampiyonluğu vermesi ya da Beşiktaş’ın o kadar puan farkına rağmen işleri bu noktaya getirmesiyle Galatasaray arasındaki ince çizginin asıl sebebi.

Şu kadro, aynı maçlar Tudor’un elinde olsa şu an belki Sivas’la 5.lik mücadelesi veriyorduk en iyi ihtimalde. Çünkü takımı yönetebilmek, o karizmatik güce ve otoriteye sahip olmak çok farklı noktalar...

• Beğendim
Reactions: MEnes

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ben de avatarımı böyle yapacağım :A Var mı arttıran yoldaşlarım... @Maskeli Fedai @Sherlock @MEnes

7964E5960D445FB82DFEAE96A66C72F8.jpg
Bu zirve tercihin üzerine çıkabilecek pek avatar fikri gelebileceğini düşünmüyorum Utku beyciğim. :A Şampiyon olursak ben de daha yeni Liverpool'umuzu yok etmiş, aşağıdaki saçsız adamı avatarıma koyayım, olur bence...

Pep.jpg

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu zirve tercihin üzerine çıkabilecek pek avatar fikri gelebileceğini düşünmüyorum Utku beyciğim. :A Şampiyon olursak ben de daha yeni Liverpool'umuzu yok etmiş, aşağıdaki saçsız adamı avatarıma koyayım, olur bence...

Ekli dosyayı görüntüle 102364
Sen zaten içten içe bu adama büyük bir hayranlık duyuyorsun, her sene onu desteklerken buluyorum bir şekilde seni :A O yüzden sayılmaz, daha kuvvetli bir totem lazım sana :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Ekli dosyayı görüntüle 102364

Sen zaten içten içe bu adama büyük bir hayranlık duyuyorsun, her sene onu desteklerken buluyorum bir şekilde seni :A O yüzden sayılmaz, daha kuvvetli bir totem lazım sana :A
Kütük dostum doğru bir noktaya parmak basmış :A Sayın Gs'li dostum koyu bir kel hayranı..

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MasacRE

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Kaç gündür gereksiz karabasan gibi rüyalar görüyorum. Galatasaray tutuk kalıyor, Malatya’ya 2-3 gol zor atıyor ve o esnada Beşiktaş ilk yarıda 4’lüyor filan... Ki gerçekte olması beklenen şeyler bunlar, biraz da bilinçaltı...

Şaka maka biz nasıl ve ne ara bu noktaya geldik 😱 Daha 2 hafta önce çoktan havlu atmıştık, üçüncülük iyi derken son haftaya doğru geriden gelip bi ihitmal diyebilmek işte Galatasaray... Biz geriden gelen, Beşiktaş cebinden yiyen takım konumunda olduğu için bizim kafamız daha rahat. Kazanmamıza rağmen olamazsak da hiç değilse bu noktalara kadar geldiği ve hiç değilse geçen hafta yaşattığı keyif için teselli olur, önümüze bakarız. Tek can sıkan ihtimal, Beşiktaş’ın kazanamadığı durumda bizim de kazanamayışımız olur, ki sadece bu çok fena can sıkar ve travmatik olur... Diğer türlü biz galip geldiğimiz sürece gerisine yapacak bir şey yok. Defansif sağlam bir rakip olduğu için 2-3 golün ötesine çıkamayız zaten, tek ihtimal Göztepe’nin bir şeyler yapması ama o da zor..

Kazanmamıza rağmen şampiyon olamasak bile 41.haftanın verdiği şok ve keyif ve rakiplerde uyandırdığı stres ve panik uzun bir süre unutulacak gibi değil. Ligin bitimine son 1 hafta var:

1-) BJK 81
2- FB 79
3-) GS 78

BJK 1 - 2 Karagümrük
Fener 1 - 2 Sivas
Denizli 1 - 4 GS

Önümüzdeki iki takım da kendi evinde ve iddiası olmayan takımlara karşı oynuyor. Beşiktaş, ili maçı da kazansa şampiyon olacak ama Karagümrük’e kaybediyor. Fenerbahçe, iki maçı da kazansa şampiyon olacak ama Sivas’a kaybediyor. İkisinin birden gerçekleşme ihtimali ve GS’nin aradan sıyrılması gerçekten akıl almaz bir olay. Böyle bir noktadan sonra gelip de GS şampiyon olursa zaten üç takımın taraftarı da kafayı yer ama Beşiktaş için Denizli faciasından daha büyük bir yıkım olur bu noktaya kadar getirip de son potada bırakmak.

İşin aslı, Beşiktaş o dar kadrosuna rağmen son potaya puan farkıyla girdiği için şampiyon olmayı hak etti. O kadroyla bu işi başarmak saygıyı hak ediyor. Ama işte gereksiz bir havaya girme durumları oldu hem teknik direktör hem yönetimlerimde, zaten bu yüzden biraz çuvalladılar. Buna rağmen şampiyonluk ipleri kendi ellerinde, rakip açık oynayan Ve bol gol yiyen bir rakip olduğu için %70’ün üstünde şansı var Beşiktaş’ın şampiyonluk adına. Galatasaray’a %25 düşüyor. İddaa şampiyonluk oranları da zaten buna benzer bir ihtimali göstermiş.

Son haftaya doğru yaşatılan heyecan ve rakipte baskı ve korku da bir tesellidir. Bu sezon hele Mart itibariyle hiçbir zaman şampiyonluk ipleri elimizde olmadı, hep geriden geldik ve kapmaya çalıştık. Kapamasak da en azından kaptırmış olmayız, gerisi şans ve futbol işi. Gereksiz strese girdik, o kötü işte...

• Beğendim
Reactions: Ege Bartu

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Büyük gün geldi çattı, gereksiz bir strese girdik uyku tutmuyor... Son 3 haftaya 6 puan geriden gelip işleri bu noktaya taşımak ister istemez tatlı fakat gergin bir strese neden oluyor. Ama kaybedecek bir şeyimiz yok, son 3 haftaya 6 puan önde girmiş olsaydık o zaman psikolojik baskı büyük olurdu... Şimdi ise baskın basanındır azdan az çoktan çok gider diyoruz...

Attığımız gol, yediğimiz ofsayt olsun. Onların attıkları ofsayt, kalelerine isabet eden şutlar gol olsun. Her ne olursa olsun, kazansak da kazanamasak da işleri bu noktaya getiren gönüllerin şampiyonu olarak takımın canı sağ olsun ve gazamız mübarek olsun...💛❤

İnna fetahna leke fethan mubina.
Li yagfire lekallahu ma tekaddeme min zenbike ve ma teahhare ve yutimme ni’metehu aleyke ve yehdiyeke sıratan mustekima.
Ve yansurekallahu nasran aziza.

maxresdefault.jpg

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Büyük gün geldi çattı, gereksiz bir strese girdik uyku tutmuyor... Son 3 haftaya 6 puan geriden gelip işleri bu noktaya taşımak ister istemez tatlı fakat gergin bir strese neden oluyor. Ama kaybedecek bir şeyimiz yok, son 3 haftaya 6 puan önde girmiş olsaydık o zaman psikolojik baskı büyük olurdu... Şimdi ise baskın basanındır azdan az çoktan çok gider diyoruz...

Attığımız gol, yediğimiz ofsayt olsun. Onların attıkları ofsayt, kalelerine isabet eden şutlar gol olsun. Her ne olursa olsun, kazansak da kazanamasak da işleri bu noktaya getiren gönüllerin şampiyonu olarak takımın canı sağ olsun ve gazamız mübarek olsun...💛❤

maxresdefault.jpg

İmana gelmişsin anlaşılan ben de rahat değilim bitse de kurtulsak üzülelim ya da sevinelim ama bitsin artık

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İmana gelmişsin anlaşılan ben de rahat değilim bitse de kurtulsak üzülelim ya da sevinelim ama bitsin artık
Nisan ayında kafamız rahattı, çoktan havlu attık diyorduk ama işte malum olaylar derken son dakikaya ufak da olsa bir heyecan kattılar. Halen Beşiktaş’ın şampiyonluğu mantıksal olarak çok daha yüksek bir ihtimal. İpler Beşiktaş’ın elinde ve bizim için bu noktadan sonra ne kazanırsak kârdır, en kötü ikincilik de iyidir anlayışı hakim ama tabii ki bir ihitmal de olsa şampiyonluğun sevinci çok yüksek olur böylesine imkansız bir son potada. Yani dün de dedim, son 3 haftaya 6 puan geriden girip şampiyonluğu almak ne Süper Lig ne dünya lig tarihinde görülmüş bir olay değildir kolay kolay. Olası bir ihtimalde aynı zamanda Beşiktaş için büyük yıkım olur, hatta lig tarihinin en büyük travması olur dile kolay son 3 maça 6 puan önde girmek. Hele bir de bu noktadan sonra üçüncü olurlarsa zaten vay Kİ ne vay...

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Nisan ayında kafamız rahattı, çoktan havlu attık diyorduk ama işte malum olaylar derken son dakikaya ufak da olsa bir heyecan kattılar. Halen Beşiktaş’ın şampiyonluğu mantıksal olarak çok daha yüksek bir ihtimal. İpler Beşiktaş’ın elinde ve bizim için bu noktadan sonra ne kazanırsak kârdır, en kötü ikincilik de iyidir anlayışı hakim ama tabii ki bir ihitmal de olsa şampiyonluğun sevinci çok yüksek olur böylesine imkansız bir son potada. Yani dün de dedim, son 3 haftaya 6 puan geriden girip şampiyonluğu almak ne Süper Lig ne dünya lig tarihinde görülmüş bir olay değildir kolay kolay. Olası bir ihtimalde aynı zamanda Beşiktaş için büyük yıkım olur, hatta lig tarihinin en büyük travması olur dile kolay son 3 maça 6 puan önde girmek. Hele bir de bu noktadan sonra üçüncü olurlarsa zaten vay Kİ ne vay...
Valla benim için kaçtıktan sonra 2 3 fark etmiyor takım istekli emeklere yazık olmasın istiyorum bir de belki son kez şl çünkü artık seneden itibaren 13. olduğumuz için play off oynayacak lider

• Beğendim