Gülseren Budayıcıoğlu'dan Şaşırtan 'Bir Başkadır' Yorumu!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
5f524fbe5542800ffc154cba.jpg

Gülseren Budayıcıoğlu şaşırtan 'Bir Başkadır' yorumu!

Reyting rekortmeni 'Masumlar Apartmanı', 'Kırmızı Oda' ve 'Doğduğun Ev Kaderindir' dizilerinin uyarlandığı romanlara imza atan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu bu hafya sonu yayımlanan Oksijen Gazetesine konuk oldu.

Budayıcıoğlu'nun, Netflix'te yayınlanan ve kısa sürede büyük beğeni toplayan 'Bir Başkadır' dizisinden "Bizde psikiyatri, psikiyatrist hep toplumdan uzak, izole… Bir Başkadır dizsindeki gibi, duvar gibi oturan psikiyatristler var ya. Böyle bir
şey var mı ya?
" sözleri ile bahsetmesi okuyucuların dikkatini çekti.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Gülseren Hanım sanırım kendi kitabından uyarlanan dizide tavırları doğru buluyor. Bu konuda hiçbir bilgim yok ama gördüğüme göre doğru olan Peri'nin tavırları.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Biraz talihsiz bir açıklama olmuş. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır deyip kapatalım fazla büyütmeye de gerek yok. :A

Bunu biraz önce görmüştüm hatta Kırmızı Oda sayfasında paylaşacaktım. :A @Aserat

Gülseren Hanım herkese Bir Başkadır’daki Peri’nin tavrı doğru geldi ama siz bilirsiniz tabi. :A Siz Kırmızı Oda’da her gelen danışana sarılıp onunla ağlamayı tercih ediyorsunuz. :A
Ben diyorum kurgusal versiyonu gerçeğinden iyi diye. :A Gerçi Binnur Kaya Adolf Hitler'i bile sevdirebilir o yüzden şaşırmamak lazım. :bhr:

Şimdi bu sözlerden sonra ortalık yine KO'ya laf atanlarla dolacak gel de sinirlenme. :T:

• Güldürdün
Reactions: Özgür

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Bir Başkadır'daki psikolog sahneleri zaten olması gerekeni yansıtıyor. Peri'nin terapi sırasındaki tepkisizliği, arkadaşının terapisini devretmek istemesi falan olması gereken şeyler. Hiçbir psikolog malum dizideki gibi danışanının evine kahve içip kek yemeye gitmez :A :A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Psikoloji hakkında bir bilgim yok zamanında Kırmızı Oda için de bir başka biri eleştiri getirmişti galiba

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,830
Puanı
1,060
Bir Başkadır daha izleyemedim o yüzden o psikoloğa yorum yapamam ama Gülseren hanım bence burda doğru demiş Kırmızı Oda daki psikologlar daha bir arkadaş abla gibi abi gibi yaklaşıp konuşmaya çalışıyor Gülseren hanımda psikologlar böyle olması gerekire getirmiş konuyu benim anladığım o :D çünkü sonuçta karşısında bir hasta var iyi yaklaşacaksınız ki sonuçlarıda güzel olsun Kırmızı Oda daki psikologların onlarla ağlaması bağ kurması bence çok güzel bunda da birşey yanlış yok bence
------

Bir Başkadır'daki psikolog sahneleri zaten olması gerekeni yansıtıyor. Peri'nin terapi sırasındaki tepkisizliği, arkadaşının terapisini devretmek istemesi falan olması gereken şeyler. Hiçbir psikolog malum dizideki gibi danışanının evine kahve içip kek yemeye gitmez :A :A

Gitmez ama öyle olmasını gerektiğini gitmesi gerektiğini gösteriyor ki hasta kendini iyi hissetsin iyileşsin diye değilmi :D