Gülseren Budayıcıoğlu: "Kırmızı Oda'dan Sonra Psikiyatri Patlama Yaptı!"

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,907
Puanı
1,061
1044462887_0:0:2760:1554_1920x0_80_0_0_e23ee4ae0d0efe0818ddc33fa613235d.jpg.webp

Ünlü psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, dün gece Habertürk'te yayınlanan Fatih Altaylı ile Bire Bir programının konuğu oldu.

OGM Pictures ortaklığında, kendi kitaplarından uyarlanarak hayata geçirdiği 'Kırmızı Oda', 'Masumlar Apartmanı' ve 'Camdaki Kız' gibi projelerle son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan Budayıcıoğlu, son zamanlarda halk arasında psikiyatriye ve psikologlara olan bakışın nasıl değiştiğini şu sözlerle ifade etti:
"Ben psikiyatriye başladığımda bizim adımız 'deli doktoru'ydu. Ben muayenehaneyi açtığımda insanlar salonda yan yana oturmak istemiyorlar. Çünkü ayıp. Ama orada gördüm ki insanların buna nasıl ihtiyacı var. Bedenen çok sağlıklı ama huzurunuz yoksa o sağlığın anlamı yok. İnsanlar bundan korkmasın. En akıllı insanların gideceği yerdir aslında psikiyatri. 'Kırmızı Oda'dan sonra patlama yaptı. Türkiye'nin her yerinde psikologlar ve psikiyatristlerde randevular dolu. Buralara başvuranlarının çoğunun ruh sağlığı son derece yerinde. Ama bunun farkındalığını geliştirmek önemli."

Programın tamamına şuradan ulaşabilirsiniz:

• Beğendim
Reactions: Cervantes

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,098
Puanı
1,060
Psikologa gitmek için dökmek çok güzeldir ya rahatlarsın Gülseren hanım doğru demiş akrabalarımda var işte aman delimiyim niye gidecem diyen gitmeden de olmuyor benim annemde panik atak hastası çok gitti psikyatriye çokda faydasını gördü aynı şekilde bende faydasını görmüştüm

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kırmızı Oda'dan sonra patlama yaptı. Türkiye'nin her yerinde psikologlar ve psikiyatristlerde randevular dolu.
O kadar haklı ki bunu çevremde de görebiliyorum. İnsanlar artık psikolojik rahatsız lolarak görmuyorlar yada yadırgamıyorlar. Gayet dahiliye'ye gider gibi bugun psikiyatriye gidicem diyorlar. İnsanlar söylerken utanmıyor, çekinmiyor.

• Beğendim
Reactions: Aserat

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,837
Puanı
1,060
İlgiye paralel fiyatlar da arttı, ondan da bahsetse ya biraz.