Gülse Birsel'den Takdir Toplayan Paylaşım!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Başarılı senarist, oyuncu ve köşe yazarı Gülse Birsel'den takdir toplayan paylaşım!

Türkiye'yi sarsan Emine Bulut cinayetinin ardından Birsel, Jet Sosyete'de Gizem'in rol aldığı dizideki şiddet sahnelerine "Düşmeyen, dik duran kadınlara hepinizi teker teker alıştıracağız" şeklinde karşı çıktığı anları paylaşırken medya ve içerik üreticilerini göreve çağırdı, şiddet sahnelerine mecbur olmadıkça yer verilmemesi gerektiğini belirtti.

İşte o paylaşım:
Kadına şiddette emniyetin, siyasetin, yargının, diyanetin, eğitim sisteminin yapacağı, değiştireceği çok şey var. Medya ve içerik üreticileri de kendine bir dönüp baksın bu arada! Denetleyiciler işkence gören kadın görüntüsünden, yaralamadan, cinayetten çok şarap bardağından rahatsız oluyorsa da, bari içerik üreticisi sorumlu davransın! Hem kadına şiddete, hem genel olarak şiddete hikaye mecbur etmiyorsa yer vermeyelim, bu temayı dikkatli kullanalım, en azından şiddeti kahraman karakterle bağdaştırmayalım yahu! Yeter!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Bu sahneyi ne zaman görsem böyle bir dizi izlemiş olduğum, daha doğrusu böyle bir dizi yapıldığı için gurur duyuyorum. :bhr: Söylediklerinde de sonuna kadar haklı.

• Beğendim
Reactions: hayret bi şey

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Gerçekten bundan 4, 5 sene önce şiddet bu denli ön planda değildi dizilerde, sansür ve baskı dizileri tek düze hale getirdi.. Hadi RTÜK bunu yapıyor peki kanal yöneticileri ve yapımcılar?

Dizilerin bu hale gelmesinde aslında AGB'den TNS sistemine geçmenin de büyük payı var. :)

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Gerçekten bundan 4, 5 sene önce şiddet bu denli ön planda değildi dizilerde, sansür ve baskı dizileri tek düze hale getirdi.. Hadi RTÜK bunu yapıyor peki kanal yöneticileri ve yapımcılar?

Dizilerin bu hale gelmesinde aslında AGB'den TNS sistemine geçmenin de büyük payı var. :)

Niye atacan vardı yine diziler ben dizilerle alakası olduğunu düşünmüyorum ya

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Böyle komedi dizileri artsa keşke en azından hep aynı şeyleri anlatan @mrt-06’nın da dediği gibi tek düze dizilerin sayısı azalsa.
Niye atacan vardı yine diziler ben dizilerle alakası olduğunu düşünmüyorum ya
Şimdiki gibi ön planda değil diyor yalnız. Şiddet hep vardı ama son 2-3 sezondur fazlasıyla yer alıyor bence de. Eskiden daha güçlü kadın karakterler vardı bana göre.

• Beğendim
Reactions: mrt-06 and Angelica

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Böyle komedi dizileri artsa keşke en azından hep aynı şeyleri anlatan @mrt-06’nın da dediği gibi tek düze dizilerin sayısı azalsa.
Şimdiki gibi ön planda değil diyor yalnız. Şiddet hep vardı ama son 2-3 sezondur fazlasıyla yer alıyor bence de. Eskiden daha güçlü kadın karakterler vardı bana göre.

He pardon ya dikkatli okumamışım doğru söylüyor atacan kadın karakterler güçlüydü hep izlemesi daha güzel oluyor aslında saatleri kısalsa daha iyi sahneler gelir diye düşünüyorum ben

• Beğendim
Reactions: mrt-06