Teknoloji Görüldü Yapıp Cevap Vermemek

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Özellikle Facebook ve Whatsapp'tan sonra teknolojik hayata giren ve bu duruma maruz bırakılan açısından, maruz bırakanın yani görüldü yapan kişinin karşı tarafı o an önemsemediği, ciddiye almadığı hatta saygı duymadığı şeklinde uzayacak düşüncelere yol açabilecek son derece riskli ve zaman zaman kırıcı bir eylemdir. Forumdaki karşılığı ise alıntılara hiç tepki dahi bırakmamaktır.

hqdefault.jpg

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
En çok karşılaştığım en çok kırılmama neden olan konudur

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yalnız o mavi tıkı iptal ediyorlar @Tolstoyevski Hatta durum güncellemelerine bakmayıda gizliyorlar. O kısmı hiç kurcalamadım. Bir keresinde bir paylaşım yapmıştım ve bir arkadaş başka gün söz edince ama sen görünmüyordun dediğimde öğrendim o seçeneğin olduğunu :A

Forumdaki kısım ise sinir bozucu. Cevap vermek şart değil, bir tepki yeterli olacaktır.
Ben %98 cevap veren biriydim ama son zamanlarda %90'a inmiş olabilir :A konular çok açınca performansım düşüyor :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yalnız o mavi tıkı iptal ediyorlar @Tolstoyevski Hatta durum güncellemelerine bakmayıda gizliyorlar. O kısmı hiç kurcalamadım. Bir keresinde bir paylaşım yapmıştım ve bir arkadaş başka gün söz edince ama sen görünmüyordun dediğimde öğrendim o seçeneğin olduğunu :A

Forumdaki kısım ise sinir bozucu. Cevap vermek şart değil, bir tepki yeterli olacaktır.
Ben %98 cevap veren biriydim ama son zamanlarda %90'a inmiş olabilir :A konular çok açınca performansım düşüyor :A
Görüldüyü gizlemek daha kötü zira mesaj ulaşıldı yani çift sönük renk olunca ilk andan itibaren kesin gördü de cevaplamıyor durumu oluşur, hele hele online ise wp'de. :A

Forumda bazen çok fazla bildirimlerden dolayı ve yorgunluk, yoğunluktan dolayı illa ki gözden kaçmalar olabiliyor o insanlık hali zaten. Ama gözden kaçmayan, görülmesine rağmen hiç tepki bırakılmayan mesajlar dediğin gibi sinir bozucu. Tartışma durumlarını istisna sayıyorum ama, sonuçta karşılıklı tartışırken meseleyi uzatmamak için tepki bırakılmayabilir ne beğeni ne de güldürdün filan uymayacağı için. Ama tartışmayla alakasız ise dediğin gibi..

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Görüldüyü gizlemek daha kötü zira mesaj ulaşıldı yani çift sönük renk olunca ilk andan itibaren kesin gördü de cevaplamıyor durumu oluşur, hele hele online ise wp'de. :A

Forumda bazen çok fazla bildirimlerden dolayı ve yorgunluk, yoğunluktan dolayı illa ki gözden kaçmalar olabiliyor o insanlık hali zaten. Ama gözden kaçmayan, görülmesine rağmen hiç tepki bırakılmayan mesajlar dediğin gibi sinir bozucu. Tartışma durumlarını istisna sayıyorum ama, sonuçta karşılıklı tartışırken meseleyi uzatmamak için tepki bırakılmayabilir ne beğeni ne de güldürdün filan uymayacağı için. Ama tartışmayla alakasız ise dediğin gibi..
Forumda hele bir de konuya girildiğini gördüğünde ve tepkisiz bırakılması daha bir sinir bozucu :A

Fazla WhatsApp kullanmıyorum oyüzden görüldü olup olmaması ilgimi pek çekmiyor :A sadece annemleri ararken açmadıklarında nokta atıyorum evde mi yoksa yürüyüşdemi diye :A ona göre tekrar arıyorum çift tık olunca.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bunun bir uç noktasını biliyorum ben... 2 tık olarak mesajın kendisine iletildiğini karşı tarafa belli edip mesaja bile bakmayıp üzerinden zaman geçtikten sonra mavi tik yapmak. Ama sonrasında iki tıka görüldü yapıp bırakmak değil de cevap vermek... Hatta Whatsapp'ta iki tık olduktan sonra, mavi tık olmamış, mesaja bakmamış şekilde başka bir sosyal mecrada aktif olmak ve bunu yine karşı tarafın görmesini sağlamak bile var bunda...

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24 and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bunun bir uç noktasını biliyorum ben... 2 tık olarak mesajın kendisine iletildiğini karşı tarafa belli edip mesaja bile bakmayıp üzerinden zaman geçtikten sonra mavi tik yapmak. Ama sonrasında iki tıka görüldü yapıp bırakmak değil de cevap vermek... Hatta Whatsapp'ta iki tık olduktan sonra, mavi tık olmamış, mesaja bakmamış şekilde başka bir sosyal mecrada aktif olmak ve bunu yine karşı tarafın görmesini sağlamak bile var bunda...
Okurken kafam karıştı :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Okurken kafam karıştı :A
Benim bir yöntemim de WP'den mesaj geldiğinde ve pek cevaplayasım yoksa, interneti kapatıyorum ve mesajı açıp okuyorum, görüldü olmuyor :A İnterneti geri açınca görüldü oluyordur gerçi ama olsun. Kısa mesajlarda zaten WP'ye girmeden üst pencereden gelen bildirimde okunuyor mesajlar ve görüldü olmuyor-dur- umarım :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim bir yöntemim de WP'den mesaj geldiğinde ve pek cevaplayasım yoksa, interneti kapatıyorum ve mesajı açıp okuyorum, görüldü olmuyor :A İnterneti geri açınca görüldü oluyordur gerçi ama olsun. Kısa mesajlarda zaten WP'ye girmeden üst pencereden gelen bildirimde okunuyor mesajlar ve görüldü olmuyor-dur- umarım :A
Peki konuyu açan sana bu hareket yakıştı mı? :A
Bu sistemide kendine yapmış oluyorsun :A
Karşı tarafa farkında olmadan saygısızlık olmakla birlikte, üşengeçlikten de öte cevap verme-tepki konusunda cimriliğe delalettir. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Peki konuyu açan sana bu hareket yakıştı mı? :A
Bu sistemide kendine yapmış oluyorsun :A
Ama aradaki fark, ben görüldü yapmadan okuyorum ve görüldü olduğunda cevaplıyorum mecburen :A Yani o ince fark önemli, mavi tık gözüktüğü an cevaplama sürem uzadıkça psikolojik baskı oluşuyor ayıp ediyoruz kadına/adama diye :A

Görüldüyü kapatmayı da sevmiyorum o yüzden alternatif çareler en iyisidir. :A

• Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Kullanmıyorum ama bazı diğer platformlarda ve forumda benzer durumları olabiliyor. Forumdaki dikkatsizlikten zaten olabilir. Diğer platformlarda da pek yaşamadım bir iki kere olmuştur belki

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Bunun bir uç noktasını biliyorum ben... 2 tık olarak mesajın kendisine iletildiğini karşı tarafa belli edip mesaja bile bakmayıp üzerinden zaman geçtikten sonra mavi tik yapmak.
Bu doğal bence, anında görüldü yapmak çok sonradan yapmaktan daha kırıcı. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes