Gökçe Bahadır'dan "Hayat Bilgisi" Açıklamaları!

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,896
Puanı
1,060
1587925855091.png

Ünlü oyuncu Gökçe Bahadır'dan Hayat Bilgisi açıklamaları!

Son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol alan güzel oyuncu Gökçe Bahadır, İbrahim Selim'in Youtube programına konuk oldu. İlk dizisi olan Hayat Bilgisi hakkında samimi açıklamalarda bulunan Gökçe Bahadır: "Hayat Bilgisi'nden sonra benim için işler daha da kolaylaştı. Tanındıktan sonra işler kolaylaştı. Ama onun öncesinde kendini ispat etme süreci, her tarafın kapısını çalma, kapıdan kovulup bacadan girme süreci daha heyecanlı. Şimdi daha zor bir süreç. Radyo programı yaptım, televizyonda canlı yayın yaptım. Bir tane trafik programı sundum. Tiyatroda oynadım, uzun bir süre." dedi.

Oyuncu olmaya kafayı taktıktan sonra ise bir ajansa kayıt olduğunu ve o sayede de Gani Müjde tarafından Hayat Bilgisi dizisine seçildiğini söyleyen Gökçe Bahadır bu sürecin kendisi için şans olduğunu dile getirdi.

• Harika
Reactions: Çiğdem

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hayat Bilgisi'nin yetiştirmiş olduğu bir oyuncu. Hayat Bilgisi olmasaydı muhtemelen buralara kadar zor çıkardı ya da bu kadar kolay çıkamazdı. Usta oyuncularla da çalıştı Hayat Bilgisi'nde, hakkını ödeyemez. Yaprak Dökümü her ne kadar reyting ve tanınma anlamında zirve işi olsa da, bunları da unutmamalı.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
Oya Toksöz gibi hayali karakterleri oynamasin lütfen, yoksa kara listeme alacagim bu kadini da. :A

• Olmamış
Reactions: phoebebuffay

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Hayat Bilgisi efsane bir dizi olmuş olabilir. Ama Gökçe Bahadırı Gökçe Bahadır yapan Yaprak Dökümüdür. Bu bir gerçek. Nasıl ki Beren Saati Beren Saat yapanın Hatırla Sevgili değil de Aşkı Memnu olması. :)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Hayat Bilgisi efsane bir dizi olmuş olabilir. Ama Gökçe Bahadırı Gökçe Bahadır yapan Yaprak Dökümüdür. Bu bir gerçek. Nasıl ki Beren Saati Beren Saat yapanın Hatırla Sevgili değil de Aşkı Memnu olması. :)
Ne alaka 10 kişiye sorsan Hayat Bilgisi'nden bilir AGB'nin şaibeli dizilerinden biriyle değil. :A

Ona itiraz eden çarpılır :A Gerçi Serena saçlari daitinca da çarpıyor beni ama neyse:A
Gülüşü güzel Serina ve dediğin gibi yapınca. :A

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Ne alaka 10 kişiye sorsan Hayat Bilgisi'nden bilir AGB'nin şaibeli dizilerinden biriyle değil. :A

Gülüşü güzel Serina ve dediğin gibi yapınca. :A
Şaka mı yapıyorsun? :D Tamam Hayat Bilgisi efsane diziydi ama Gökçe orada sıradan bir karakterdi.

Konu reyting değil ki. Yaprak Dökümünü tanımayan mı var? Leylanın montu diyince herkes tanır. :D

Ben burada dizi yarıştırmıyorum. Hayat Bilgisinin de doğurduğu efsane oyuncular var, ama Gökçe Bahadırı başrollere taşıyan, parlatan Yaprak Dökümü arkadaşlar, yani bunu görmezden gelemezsiniz. :D

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Herkes hayat bilgisiyle mi bilir :eek: Tam tersi Hayat Bilgisindeki Törpü'nün Gökçe olduğunu bile birçok kişi sonradan farketmiştir
Yaprak Dökümünden çıkan herkes ünlenirken (bu diziden sonra parlayan 10-15 oyuncu sayılabilir)
Hayat Bilgisi tonla genç oyuncu bulunduran bir proje olmasına rağmen Gökçe dışında bir tane oyuncu bile çıkaramadı.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Şaka mı yapıyorsun? :D Tamam Hayat Bilgisi efsane diziydi ama Gökçe orada sıradan bir karakterdi.

Konu reyting değil ki. Yaprak Dökümünü tanımayan mı var? Leylanın montu diyince herkes tanır. :D

Ben burada dizi yarıştırmıyorum. Hayat Bilgisinin de doğurduğu efsane oyuncular var, ama Gökçe Bahadırı başrollere taşıyan, parlatan Yaprak Dökümü arkadaşlar, yani bunu görmezden gelemezsiniz. :D
1 bölüm bile Yaprak Dökümü izlemedim, ne rolde bilmiyorum...

Herkes hayat bilgisiyle mi bilir :eek: Tam tersi Hayat Bilgisindeki Törpü'nün Gökçe olduğunu bile birçok kişi sonradan farketmiştir
Yaprak Dökümünden çıkan herkes ünlenirken (bu diziden sonra parlayan 10-15 oyuncu sayılabilir)
Hayat Bilgisi tonla genç oyuncu bulunduran bir proje olmasına rağmen Gökçe dışında bir tane oyuncu bile çıkaramadı.
Yaprak Dökümü'nde yetişip ünlenen kimmiş ya?

Saçmalamayın nasıl Hayat Bilgisi'nden çıkan oyuncu olmadı Gökçe dışında, öğrenci olan hepsi daha sonra dizilerde yer aldı. Gökçe çok mu başarılı kaç tane dizisi bitti. HB biteli 15 sene oluyor elbette sektörde yeni yüzler yerini alıyor böyle demek cidden anlamsız Hayat Bilgisi'ne bir ara Oyuncu Okulu deniyordu gazete arşivlerine bakın. :X

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,896
Puanı
1,060
1 bölüm bile Yaprak Dökümü izlemedim, ne rolde bilmiyorum...

Saçmalamayın nasıl Hayat Bilgisi'nden çıkan oyuncu olmadı Gökçe dışında, öğrenci olan hepsi daha sonra dizilerde yer aldı. Gökçe çok mu başarılı kaç tane dizisi bitti. HB biteli 15 sene oluyor elbette sektörde yeni yüzler yerini alıyor böyle demek cidden anlamsız Hayat Bilgisi'ne bir ara Oyuncu Okulu deniyordu gazete arşivlerine bakın. :X
Hayatım Gökçe dışında kim ünlendi onun kadar :A Barbi mi Ortega mı Rüya mı Kerem mi Kopil mi Arif mi :A

• Olmamış
Reactions: mrt-06

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Dizide kalıcı olanlardan> Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Neslihan Atagül
Kalıcı olmayanlardan ama bu diziden sonra ünlenenler> Caner Cindoruk, Sedef Avcı, Necip Memili, Nihat Altınkaya, Engin Hepileri, Barış Bağcı vs aklıma bunlar geldi, belki unutmuş olduğum bile olabilir 😊
Bennu Yıldırımlar, Güven Hokna, Halil Ergün vb yaprak dökümünden önce de bilinen ama bu diziyle kendini iyice kanıtlamış usta oyuncular da var tabii.
Gökçe başarılı evet. Türk televizyon tarihinin en çok izlenen 2-3 dizisinden birinde 5 sezon boyunca ana karakteri canlandırdı. Ve oynadığı karakterle de bir klasik yarattı. Leyla karakterinin pembe montu bile dizi başladıktan 14 sene sonra bile hala mizah konusu olabiliyorsa bu başarısını gösterir. Daha sonra oynadığı birçok dizide tuttu. Tutmayan 1-2 işi vardır. Hayat Bilgisinden Gökçe dışında başka başrol oyuncusu mu var?

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Dizide kalıcı olanlardan> Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Neslihan Atagül
Kalıcı olmayanlardan ama bu diziden sonra ünlenenler> Caner Cindoruk, Sedef Avcı, Necip Memili, Nihat Altınkaya, Engin Hepileri, Barış Bağcı vs aklıma bunlar geldi, belki unutmuş olduğum bile olabilir 😊
Bennu Yıldırımlar, Güven Hokna, Halil Ergün vb yaprak dökümünden önce de bilinen ama bu diziyle kendini iyice kanıtlamış usta oyuncular da var tabii.
Konuya ortadan daldım ama şimdi o zaman Neslihan'ı herkes Fatih Harbiye'den, Fahriye'yi Çalıkuşu'ndan, Deniz'i EDHO'dan, Gökçe'yi UTC'den hatırlarlar. @mrt-06 nın bahsettiği Gökçe'nin yetiştiği yer Hayat Bilgisi, ondan sonra Yaprak Dökümü'nde de pişip kıvama geldi. Her iki taraf da haklı. :A :A

• Harika
Reactions: mrt-06

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Konuya ortadan daldım ama şimdi o zaman Neslihan'ı herkes Fatih Harbiye'den, Fahriye'yi Çalıkuşu'ndan, Deniz'i EDHO'dan, Gökçe'yi UTC'den hatırlarlar. @mrt-06 nın bahsettiği Gökçe'nin yetiştiği yer Hayat Bilgisi, ondan sonra Yaprak Dökümü'nde de pişip kıvama geldi. Her iki taraf da haklı. :A :A
Fahriye'yi Çalıkuşu'ndan, Deniz'i Edho'dan, Gökçe'yi Utc'den mi hatırlarlar? Çalıkuşunu Burak-Fahriye fanlarından başka kim hatırlar yapma lütfen? Fahriye'yi herkes Yaprak Dökümünden Necla ile tanır. Hele Deniz Çakır, Ferhunde karakteriyle efsane olmuş bir isim. Edho ne alaka? Gökçe'de Leyla karakteriyle tanınmış bir isim. Oya Toksöz karakteri 1-2 seneye iyice unutulur gider ama Leyla karakteri, Leyla'nın pembe montu bilinirliğini korumaya devam eder.
Neslihan, Yaprak Dökümüyle parlamadı zaten, Yaprak Dökümünden sonra parladı :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Deniz Çakır net Ferhunde'dir yani abartmayın.:A Kötü gelinlikle bir ikondur Ferhunde:bhr:

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Fahriye'yi Çalıkuşu'ndan, Deniz'i Edho'dan, Gökçe'yi Utc'den mi hatırlarlar? Çalıkuşunu Burak-Fahriye fanlarından başka kim hatırlar yapma lütfen? Fahriye'yi herkes Yaprak Dökümünden Necla ile tanır. Hele Deniz Çakır, Ferhunde karakteriyle efsane olmuş bir isim. Edho ne alaka? Gökçe'de Leyla karakteriyle tanınmış bir isim. Oya Toksöz karakteri 1-2 seneye iyice unutulur gider ama Leyla karakteri, Leyla'nın pembe montu bilinirliğini korumaya devam eder.
Neslihan, Yaprak Dökümüyle parlamadı zaten, Yaprak Dökümünden sonra parladı :A
Bahsettiğim birçok diziyi izlememe rağmen aklıma ilk geldikleri için yazdım. Ne Fahriye fanıyım, ne Neslihan. EDHO ne alaka demişsin. Deniz'e yolda insanlar hala Meryem hanım sesleniyormuş bunu kendi demişti. Taksici kendisine sizden borç almam Meryem Sultan gibi bir şey söylemiş. Tabi ki Fehunde'nin de yeri ayrı. Neslihan'ı da zaten bir zamanlar Neriman, şimdi de Nihan diye hatırlarlar. Mesela ben Gökçe denince aklıma direkt Törpü geliyor. Bence bu kişiye göre değişiyor. Kendimden örnek vereyim. Herkes Eda'yı Yıldız olarak tanıyorken, ben hala Cimbom olarak hatırlıyorum. :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Deniz Çakır Yaprak dökümü'nden öncede tanınıyordu bu arada. Zaten Kadın İstersede de kimse istemiyordu onu. Yaprak Dökümü olmasa da o kadın bu oyunculuk ile efsane olurdu. EDHO'dan önce 4 tane tutmuş işi vardır en az. Efsane kadın.:bhr:

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Deniz Çakır Yaprak dökümü'nden öncede tanınıyordu bu arada. Zaten Kadın İstersede de kimse istemiyordu onu. Yaprak Dökümü olmasa da o kadın bu oyunculuk ile efsane olurdu. EDHO'dan önce 4 tane tutmuş işi vardır en az. Efsane kadın.:bhr:
E tamam işte neyi tartışıyorsunuz, ben onu anlamadım :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay