Show Güzel Günler - Dizi Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İşte onu diyorum kanalların gelirleri azaldı, düşük reytingli dizileri tolere edemeyebilir. :D
Merak etme şimdilik final durumu falan yok sağlam bir kaynaktan duydum. :D Ayrıca ağzını hayra aç bizden önce GHBG biter bu gidişle. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1. bölüm aşşşşşırı uzun. Süresi diğer diziler için "normal" olabilir ama bir komedi dizisi için bu kadar uzun bölümler olmamalı. Kadro sevdiğim insanlardan oluştuğunu için sonuna kadar geldim ama başkası bu kadar dayanmaz.

Konusu çokta özgün değil ama merak uyandırıyor. Ailemiz bir kere çok tatlı. Bir arada oldukları sahnelerin daha da artmasını isterim. Bol bol Ecem Erkek ve Olgun Toker komedisi izlemek şu anlık en büyük isteğim. Binnur Kaya'dan da çok tatlı bir anne olmuş.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
364
Puanı
75
1. bölüm aşşşşşırı uzun. Süresi diğer diziler için "normal" olabilir ama bir komedi dizisi için bu kadar uzun bölümler olmamalı. Kadro sevdiğim insanlardan oluştuğunu için sonuna kadar geldim ama başkası bu kadar dayanmaz.

Konusu çokta özgün değil ama merak uyandırıyor. Ailemiz bir kere çok tatlı. Bir arada oldukları sahnelerin daha da artmasını isterim. Bol bol Ecem Erkek ve Olgun Toker komedisi izlemek şu anlık en büyük isteğim. Binnur Kaya'dan da çok tatlı bir anne olmuş.

* İnternette yerli dizi izlerken Pc'de özel ayardan en az x1.20, telefon - tablette ise x1.25 hız standart olmalı.

* Tarayıcının ileri sarma ayarı 5 sn. Yapılıp manzara, bakışma ve müziklerde ileri alınmalı.

* İlerleyen bölümlerden itibaren her dizi için sahnesi atlanmalık karakterler tespit edilip başrollerle olan sahneleri hariç ileri sarılmalı.

Yerli dizilere internet üzerinde anca böyle katlanıyorum.

• Beğendim
Reactions: mrt-06 and mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
* İnternette yerli dizi izlerken Pc'de özel ayardan en az x1.20, telefon - tablette ise x1.25 hız standart olmalı.

* Tarayıcının ileri sarma ayarı 5 sn. Yapılıp manzara, bakışma ve müziklerde ileri alınmalı.

* İlerleyen bölümlerden itibaren her dizi için sahnesi atlanmalık karakterler tespit edilip başrollerle olan sahneleri hariç ileri sarılmalı.

Yerli dizilere internet üzerinde anca böyle katlanıyorum.
Son 3-4 yıldır bu şekildeyim zaten. Çoğu dizide sevdiğim karakterler harici tüm sahneleri atlayarak izliyorum. Ana konuyla alakası olmayan şeyleri ben kendim kırpıyorum. Bu diziyi de iş yaparken arkada ses olsun diye televizyonda açtım o yüzden full izliyorum. Bilgisayara geçince kırpa kırpa giderim. :)
------

2. bölümün sonuna geldim ve Füsun'un bu dizinin bel kemiği olduğunu anladım. Onun olduğu her sahne çok güzel. Onun sahnesi geldiğinde hemen dikkat kesiliyorum. Ecem Erkek ve güzelliği beni şimdilik diziye bağlayan tek şey.

Son düzenleme:
  • Aynen
Reactions: Mehmet Can

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
364
Puanı
75
Son 3-4 yıldır bu şekildeyim zaten. Çoğu dizide sevdiğim karakterler harici tüm sahneleri atlayarak izliyorum. Ana konuyla alakası olmayan şeyleri ben kendim kırpıyorum. Bu diziyi de iş yaparken arkada ses olsun diye televizyonda açtım o yüzden full izliyorum. Bilgisayara geçince kırpa kırpa giderim. :)
------

2. bölümün sonuna geldim ve Füsun'un bu dizinin bel kemiği olduğunu anladım. Onun olduğu her sahne çok güzel. Onun sahnesi geldiğinde hemen dikkat kesiliyorum. Ecem Erkek ve güzelliği beni şimdilik diziye bağlayan tek şey.
İlk bölümlerde Selma ve Leylim ile ilgili biraz dram da var ama birkaç bölüm sonra bu etki kayboluyor. -Dramdan nefret ederim, daralıyorum- Sonrası %90 mahalle dizisi komedisi. Seyircilerin isteklerini burada olumlu yönde dikkate aldılar. İlk planda farklı tarz dizilerin izleyicilerini de çekmek için dram da eklemişlerdi sanırım.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,298
Puanı
264
İlk bölümden beri severek takip ediyorum. Zaman zaman senaryodan hoşnut olmasam da ekranda komedi ve aile dizisi türünün belki de son temsilcisi olduğu için yayınlandığı süre zarfında da izleyeceğim ama son bölümlerde kendimce senaryoda can sıkıcı ve diziye ket vuran çok fazla unsurla karşılaşıyorum. Mesela ilk bölümden beri süregelen efsunlu kolye mevzusu dizinşn en büyük handikapı oldu. Seyircinin zerre ilgilenmediği bir hikayeye bu kadar tutunmanın anlamı nedir gerçekten. Öte yandan Selma ve Mihran ikilisinin gereksiz romantizm sahneleri - ki dizide bu ikili hariç diğer tüm çiftler çok daha ilgi çekici, eğlenceli hatta romantikken-, Alya karakterinin gitgide daha kötücül bi karaktere dönüşmesi falan çok ucuz ve seyir zevkini olumsuz yönde etkiliyor maalesef. Baştan beri düşüncem sıcak aile ilişkileri, ve komedi yönü ön plana çıkarılsa çok daha iyi olacakken gereksiz hikayelere, akslara girmeleri dizinin sonunu getirmez umarım.

• Aynen

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Füsun yine harika bir şarkı ile bizi mest etti. Bölümden keyif alamadım ama bu şarkıyı canlı saatinde dinlemek bana yetti.

Bölüm genel anlamda sıkıcı geldi. Belki konsantre olarak izlemediğim için öyle geldi. İlk bölümlerde dramın azalması ve eğlenceli sahnelerin fazlalaşması gerektiğini yazmıştım. Yine aynı fikirdeyim. Selma ve Mihran’ın geçmişteki sahnelerini hep sıkıcı bulmuşumdur. Diğer gün izlemeye devam edeyim, ozamanlar en azından atlıyorum o tarz sahneleri.

• Okudum

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
İzlediğiniz kadarıyla genel olarak fikirlerinizi okumak isteriz müsait bir zamanda.
Yaaani diyebileceğim bir şekilde gidiyor. Mihran, Selma ve Alya sahneleri ilgimi kaybettiği için üçlünün olduğu sahneleri atlıyorum. Geçmiş sahneleri gelince bir bilgi verecek mi diye bakıyorum ama aşk olunca geçiyorum. Mihran ve annesinin sahnelerini de bilgi almak için bakıyorum sonra geçiyorum.

Atakan ve Altan'ın da hikayesi sıktığı için onları da geçiyorum. Füsun'un olduğu her sahneyi izliyorum. Feyyaz ile olan hikayesi uzadı bence. Artık adım atmaları gerek. Kıymet ve Hakim'de tatlı bir çift. Ailenin masa sahnelerine bayılıyorum. Komedi yönünden çok doyurucu oluyor.

Hikaye biraz fazla uzadı bence. Artık o kolye bir yerden çıkıp hikayenin yeni boyuta gitmesi lazım. Yangının neden çıktığını da bize yavaştan açıklamaları gerekir. Geçmişte aşk sahnelerini gösterirken onu da bir yerden başlatsınlar yoksa benim ilgim kayboluyor.

• Beğendim

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
364
Puanı
75
Yaaani diyebileceğim bir şekilde gidiyor. Mihran, Selma ve Alya sahneleri ilgimi kaybettiği için üçlünün olduğu sahneleri atlıyorum. Geçmiş sahneleri gelince bir bilgi verecek mi diye bakıyorum ama aşk olunca geçiyorum. Mihran ve annesinin sahnelerini de bilgi almak için bakıyorum sonra geçiyorum.

Atakan ve Altan'ın da hikayesi sıktığı için onları da geçiyorum. Füsun'un olduğu her sahneyi izliyorum. Feyyaz ile olan hikayesi uzadı bence. Artık adım atmaları gerek. Kıymet ve Hakim'de tatlı bir çift. Ailenin masa sahnelerine bayılıyorum. Komedi yönünden çok doyurucu oluyor.

Hikaye biraz fazla uzadı bence. Artık o kolye bir yerden çıkıp hikayenin yeni boyuta gitmesi lazım. Yangının neden çıktığını da bize yavaştan açıklamaları gerekir. Geçmişte aşk sahnelerini gösterirken onu da bir yerden başlatsınlar yoksa benim ilgim kayboluyor.
Dizi bu haliylle size pek hitap etmemiş gibi görünüyor. Başroller başta olmak üzere çiftlerin sahnelerini atlayınca dizinin dörtte üçü gitmiş oluyor.

Başrol çift dizi çekimlerinde bir zaman sonra gerçekten de çift oluyor. Bu sahnelere de yansıyor. Son zamanlarda daha izlenebilirler.

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Dizi bu haliylle size pek hitap etmemiş gibi görünüyor. Başroller başta olmak üzere çiftlerin sahnelerini atlayınca dizinin dörtte üçü gitmiş oluyor.

Başrol çift dizi çekimlerinde bir zaman sonra gerçekten de çift oluyor. Bu sahnelere de yansıyor. Son zamanlarda daha izlenebilirler.
Yangın harici hikayeleri ilgi çekmiyor. Yangın olayı aydınlanırsa ilgimi çekebilir. Benim için ana çift şu anda Feyyaz ve Füsun. :)

• Okudum

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
364
Puanı
75
Yangın harici hikayeleri ilgi çekmiyor. Yangın olayı aydınlanırsa ilgimi çekebilir. Benim için ana çift şu anda Feyyaz ve Füsun. :)
Yangın konusunu en sona saklayacaklardır.

Setrak ustanın Mihran ve Selma'ya neden konak bıraktığı da daha 2 bölüm önce belli oldu. Kolye halen kayıp.

Henüz o kısma geldiniz mi bilmiyorum ama 1- Mihran ve Alya ile ilgili durumun netleşmesi 2- Selma'nın arabada yaşamaktan kurtulması ile dizinin komedi kısmı ön plana geçiyor. Bu aşamadan itibaren 2 bölüm önce yukarıda belirttiğim durum haricinde konak, kolye, yangın vb. konuları arka plana atıyorlar.

• Beğendim

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
Yangın konusunu en sona saklayacaklardır.

Setrak ustanın Mihran ve Selma'ya neden konak bıraktığı da daha 2 bölüm önce belli oldu. Kolye halen kayıp.

Henüz o kısma geldiniz mi bilmiyorum ama 1- Mihran ve Alya ile ilgili durumun netleşmesi 2- Selma'nın arabada yaşamaktan kurtulması ile dizinin komedi kısmı ön plana geçiyor. Bu aşamadan itibaren 2 bölüm önce yukarıda belirttiğim durum haricinde konak, kolye, yangın vb. konuları arka plana atıyorlar.
Setrak, konağı mihsele neden bırakmış?
Biz aşkımızı yaşayamadık onlar yaşasın diye mi?

• Beğendim