Futbolda Üçüncü Bir Kart Mı Geliyor?

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,383
Puanı
1,060
1707586036989.png

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) maçlarda artan disiplinsizlikle mücadahe etmek adın,futbolda mavi kart uygulamasını tes etmeye hazırlanıyor.
IFAB Genel Müdürü Lukas Brud, 10 dakikalık ceza fikrinin oyuncular üzerinde caydırıcı bir etkisi olacağını söyledi. Bu uygulamada Hakemi aldatmaya yönelik hareket,hakeme yoğun itiraz,kaba davranış sergileyen futbolculara mavi kart gösterilecek.
Mavi kart gören futbolcu 10 dk oyun dışında kalacak,birden fazla mavi yada mavi ve sarı gören futbolcu oyundan atılacak.

ilgili uygulamanın Premier Ligin alt seviyelerinde denenecek ama bu uygulmaya Fifa ve Uefa sıcak bakmıyor.

Her iki kurumda bu uygulamanın üst liglerde şuanki aşamada denenmesini kesinlikle uygun görmediği gibi UEFA Başkanı Alexander Ceferin, uygulamayı "futbolun ölümü" olarak tanımladı.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,383
Puanı
1,060
Kötü bir öneri, daha çok tartışmalı karara kapı açar. Onun yerine ofsayt kalksın artık. :A
Bencede gereksiz bir uygulama olacak. Sarı kart var zaten.

Banaa göreee kaleciye geri passs kalksınn,Fenerbahçe maçlarında çokkk geriliyorum 😁🙈

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,389
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: The_Erinch

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,353
Puanı
561
Var kuralı bile kaldırılmalı. Maç zevkini ortadan kaldırıyorlar.

Böyle şeyler maç izlerken akıcılığı etkiliyor bunun sonucu maç sonunu getirmeden uykumuz geliyor.

• Beğendim

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Buna en güzel cevabı Tothnaem teknik direktörü verdi. Benim için o açıklama ile tartışma sona erdi. İsterseniz bakabilirsiniz. :)

• Beğendim