2019 Frozen 2 / Karlar Ülkesi 2 - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

1767320.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Frozen 2

Tür:
Animasyon
Yönetmen: Jennifer Lee, Chris Buck

Oyuncular:
Kristen Bell
Idina Menzel
Josh Gad

Filmin Özeti:
Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa, hayatını etkileyen bir sorunun cevabını arar. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel'in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı da tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

Filmin Fragmanı:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
İlk filmi beğenerek izlemiştim o yüzden ikincisi için de beklentim yüksekti ama maalesef karşılayamadı. Filmin hikayesi yeterince dolu gelmedi bana ve bu eksiklikleri saklayıp süre doldurmak için şarkıları ilkine göre daha fazla yapmışlar. Let It Go kadar akılda kalanına da razıydım ama onu bile bulamadım. Yani en azından bana öyle geldi. Filmin apar topar bitmesi de kekremsi bir tat bıraktı. Sanki çözüm kısmı çok hızlı hallolmuş gibiydi. 3. film yapılırsa yine gider izlerim ama maalesef bunda bir şeyler eksikti. Normalde bir animasyonda böyle şeylere takılmazdım ama burada niyeyse çok gözüme battı. Diğer adaylardan 3'ünü henüz izlemedim ama animasyon dalında Oscar adaylığını kaçırmasına pek şaşırmadım.

6/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
İlk filmin kesinlikle gerisinde ve onun gişe başarısından ötürü yapılmış, fazla etkili olmayan bir devam filmi bana kalırsa.

Yukarıdaki yorumda da söylenildiği gibi filmin hikayesi gerçekten zayıf. İlk filmin de müzikal bir tarafı vardı ancak senaryosu da doluydu aynı zamanda. Burada ise yine bol bol şarkı ve müzik mevcut ancak hikaye ve senaryo o kadar başarılı değil.

Animasyon dalında adaylık alamaması şaşırtıcı değil.

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Görüntü ve ses olarak harika bir film olsa da senaryosu ne yazık ki çok zayıf kalmış.

All Is Lost ve Into the Unknown'u uzun yıllar dinlerim sanırım. Show Yourself da çok güzeldi. Müzikal sevenler keyif alacaktır filmden ama senaryoyla ilgili beklentileri sıfırlamak şart.

Tam yorum: https://izleryazar.com/frozen-ii-2019/

6.5/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock