Forumu Dark Mode Nasıl Yaparız?

Fav10 Gece Modunu Beğendiniz Mi?

• Kullanılan toplam oy
    13

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Sosyal medyada ve günümüzde çoğu sitenin kullandığı siyah görünümlü kullanıcı paneli yani "DarkMode" Türkçesiyle "Gece Modu"nu Fav10 için de kullanabilirsiniz, forumumuzun sevilen üyesi @Emre Ozansoy'un yazdığı mesajdan sonra küçük bir araştırma yapma sonucu bu özelliği foruma adapte etmeyi ben de buldum!

1.jpg

Telefonunda veya tabletinde Chrome, Opera kullanıyorsanız yapmanız gereken sadece tek bir işlem var, resimdeki panele tıklayarak "Gece Modu"nu aktif edeceksiniz. Üstteki görselde Opera Beta uygulaması kullanılmıştır. (Şerit mavi olduğunda aktif olmuş oluyor)

İşlemden sonra forum tamamen siyah bir fonta bürünüyor. Ancak kusur olarak şunu söyleyebilirim görseller de ışıklandırma olarak düşüyor çünkü fonksiyonun temel amacı göz koruması.

İşte karşınızda
DarkFAV10...

DarkFav10 (1).png
DarkFav10 (4).png

DarkFav10 (3).png
DarkFav10 Örnek Konum (2).png

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Telefonda ya da Chrome eklentesindeki karanlık modları ben de zaman zaman kullanıyorum ama bunlar çok konforlu değiller, renkleri daha farklı ve düzensiz gösteriyorlar. O yüzden foruma Xenforo kaynaklı esas orijinal karanlık mod gelene dek nadiren tercih edebilirim.

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Telefondan oluşunu çok önceden keşfettim ama çok kullanışlı gelmedi. Avatarında siyah tonlar olan beyaz oldu ve kullanıcı ismimizdeki renklerde farklı oluyor. Telefonun gece modu Twitter'da ki herşeyde farklı yapıyor ama Twitter'da ki kendi gece modu daha iyi. O yüzden forumun kendine ait olunan olursa iyi olur. Tam siyah değil ama grinin koyu rengi fena olmaz😊

• Beğendim

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Atacann bu varmıyı ay çok iyi oldu ben twiiteride siyah modla kullanıyorum gözüm yorulmuyor forumuda siyah yapayım valla :D ama yaa telefon içinmiş ben laptoptan giriyoru foruma yapamam ki :(
Bilgisayarda da yapılır ama bakmadım, ayarlardan bak belki vardır. Yoksa da eklenti kur. :D

• Beğendim
Reactions: Angelica

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Telefonda ya da Chrome eklentesindeki karanlık modları ben de zaman zaman kullanıyorum ama bunlar çok konforlu değiller, renkleri daha farklı ve düzensiz gösteriyorlar. O yüzden foruma Xenforo kaynaklı esas orijinal karanlık mod gelene dek nadiren tercih edebilirim.
Telefondan oluşunu çok önceden keşfettim ama çok kullanışlı gelmedi. Avatarında siyah tonlar olan beyaz oldu ve kullanıcı ismimizdeki renklerde farklı oluyor. Telefonun gece modu Twitter'da ki herşeyde farklı yapıyor ama Twitter'da ki kendi gece modu daha iyi. O yüzden forumun kendine ait olunan olursa iyi olur. Tam siyah değil ama grinin koyu rengi fena olmaz😊
Ben kendinden karanlık teması olan forumlara bakmıştım bundan pek farkı yok sadece resimler ve yazılar daha parlak, @bazinga boşuna para verip alma bak beleşini buldum. :A

Dark mode'yi hiç sevmem bu arada, sadece instagram'da iyi. :D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Ben kendinden karanlık teması olan forumlara bakmıştım bundan pek farkı yok sadece resimler ve yazılar daha parlak, @bazinga boşuna para verip alma bak beleşini buldum. :A

Ben aydınlık oluşunu pek yadırgamıyorum. Geceleri telefonun ışığını azaltıp idare ediyorum öyle :A :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Gerçekten gece kullanmak için mantıklı da sürekli kullanılacak gibi değil. :D

• Beğendim

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
geceleri foruma pek girmediğim için aydınlık halini tercih ederim :)

• Beğendim