Formula 1 ve Diğer Motor Sporları - Genel Yorum & Sohbet Konusu

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
Kısa ara gerçekten. Birkaç yıl önce F1 bitmiş dediğini hatırlıyorum :A
Ben her yarış haftasonu da olurum burada artık Fav0da F1 konuşma fırsatımız olmuş ilk defa. Önceden Abay_06yla ben izlerdik Bi :A

MotoGP var bu haftasonu da, izleyen var mı burada
F1 dışında motor sporlarını takip etmiyorum.

@ABAY_06 dan haberim yoktu.

• Beğendim
Reactions: XanTier

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Bugün resmi açıklama geldi ama iptal değil erteleme şeklinde. F1 yönetimi takvimde bize yer arıyor. Brezilya, Meksika ve Singapur'un durumu yakından takip ediliyor. Bu üç yarışın birinin yerine girme ihtimalimiz çok yüksekmiş.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kısa ara gerçekten. Birkaç yıl önce F1 bitmiş dediğini hatırlıyorum :A
Ben her yarış haftasonu da olurum burada artık Fav0da F1 konuşma fırsatımız olmuş ilk defa. Önceden Abay_06yla ben izlerdik Bi :A

MotoGP var bu haftasonu da, izleyen var mı burada
@BARON男爵 takip ediyordu sanırım. Aynı soruyu o sordu geçen hafta başka ses çıkmadı. :A

Ben bile hatırlamıyorum dediğimi iyi hatırlamışsın. :A Eski heyecanı yok tabii Mercedes'in bariz üstünlüğü nedeniyle ama üçüncülük yarışı falan idare ediyor yine. :A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
@BARON男爵 takip ediyordu sanırım. Aynı soruyu o sordu geçen hafta başka ses çıkmadı. :A

Ben bile hatırlamıyorum dediğimi iyi hatırlamışsın. :A Eski heyecanı yok tabii Mercedes'in bariz üstünlüğü nedeniyle ama üçüncülük yarışı falan idare ediyor yine. :A
Eskiden de aynıydı eskinin güzel gelmesinin sebebi hep nostalji :A 2022'den umutluyuz yıllardır bekliyoruz

@BARON男爵 Türkiye'de F1 izleyenler her geçen gün artıyor ama MotoGP izleyene rastlamak epey zor :D

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and baron

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Eskiden de aynıydı eskinin güzel gelmesinin sebebi hep nostalji :A 2022'den umutluyuz yıllardır bekliyoruz

@BARON男爵 Türkiye'de F1 izleyenler her geçen gün artıyor ama MotoGP izleyene rastlamak epey zor :D
Olur mu ya geçmişte şampiyonun 1 puanla belirlendiği çok yıl var. :A

Schumacher - Raikkönen, Schumacher - Alonso, Alonso - Vettel yarışları falan gayet çekişmeliydi. Mercedes hegemonyası başladığından beri böyle aşırı fark var. :A

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Hangi takımı ya da takımı değil pilotu tutuyorsun?

Ben Rossi taraftarıyım takım tutmuyorum(F1'de tam tersi takımı tutuyorum) ama o artık sadece keyif için sürüyor bu yüzden onun akademiden gelen Bagnaia'yı ve Morbidelli'yi tutuyorum.

• Beğendim

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Olur mu ya geçmişte şampiyonun 1 puanla belirlendiği çok yıl var. :A

Schumacher - Raikkönen, Schumacher - Alonso, Alonso - Vettel yarışları falan gayet çekişmeliydi. Mercedes hegemonyası başladığından beri böyle aşırı fark var. :A
Şimdi de var. Şampiyonluk savaşının olmadığı yıllar son 2 yıl sadece illa bir puan olması değil yani sezon boyu mücadelenin canlı kalması. Schumi çatır çatır kazanırken iyiydi tabii. Geçmişe takılı kalmayın :A
------

Hangi takımı ya da takımı değil pilotu tutuyorsun?

Ben Rossi taraftarıyım takım tutmuyorum(F1'de tam tersi takımı tutuyorum) ama o artık sadece keyif için sürüyor bu yüzden onun akademiden gelen Bagnaia'yı ve Morbidelli'yi tutuyorum.
Takım tutmam, sürücülerden Rossi ama onun durumu belli dediğin gibi. Marquez'e karşı nötrüm ama adam efsane one şüphe yok. Quartararo'yu tutuyorum 3 yıldır ama sevdiğim kişi de çok

• Beğendim
Reactions: baron and Hobbit

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi de var. Şampiyonluk savaşının olmadığı yıllar son 2 yıl sadece illa bir puan olması değil yani sezon boyu mücadelenin canlı kalması. Schumi çatır çatır kazanırken iyiydi tabii. Geçmişe takılı kalmayın :A
Schumacher kazanırken iyiydi tabii ki. :A Fakat öyle çok rahat yarışlar izlediğimi hatırlamıyorum. Hep çekişmeli geçiyordu. Zaten 2004 dışında yarış birincilikleri epey dengeli gitmiş. Son yıllarda 3-5 yarış haricinde Mercedes her yarışı kazanmış. Kazanamadıklarının çoğu da formaliteden çıktıkları yarışlar.

Şu an Hamilton'ın kazanamaması için çok sıra dışı şeylerin olması gerekiyor. Zaten Verstappen'in hırslı kişiliği olmasa da o da olmayacak. :A

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and XanTier

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Schumacher kazanırken iyiydi tabii ki. :A Fakat öyle çok rahat yarışlar izlediğimi hatırlamıyorum. Hep çekişmeli geçiyordu. Zaten 2004 dışında yarış birincilikleri epey dengeli gitmiş. Son yıllarda 3-5 yarış haricinde Mercedes her yarışı kazanmış. Kazanamadıklarının çoğu da formaliteden çıktıkları yarışlar.

Şu an Hamilton'ın kazanamaması için çok sıra dışı şeylerin olması gerekiyor. Zaten Verstappen'in hırslı kişiliği olmasa da o da olmayacak. :A
Hamilton da 19 ve 20 dışında çekişmeliydi zaten. Hatta 19'da sürekli olmasa da Ver, Lec, Ham ve Vet'i bir arada izledik önlerde. Ferrari yarı yolda bırakmasaydı o yıllar da çekişmeli geçerdi :D Dominasyon olduğu bir gerçek ama 2000li zamanlarda olmayan Hamilton-Rosberg rekabeti gibi nadide bir takım içi mücadele izledik sonuçta :A
Her dönemin güzelliği var ama kronik sorunlar da birkaç yıl içinde çözülürse şu ekşi tattan kurtuluruz

• Beğendim
Reactions: bazinga

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Quartararo yine farkını gösterdi :cool: Ama yağmurlu olursa yarın Yamaha'lar yine dibi boylayacak, Ducati'ler parlar yarın

• Beğendim
Reactions: baron

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Ducati'ler parladı, Miller Zarco çok iyiydi. Bagnaia hata yapıp gerilere düştü 6-7 sıra kaybetti yoksa podyuma çıkardı rahat. Quartararo ilk turlarda harika fark açtı arkadakilerle onun sayesinde podyumda kaldı hiç beklenti yokken. İlk defa Marquez'in kaza yapmasına üzüldüm, çok iyi bir comeback yapmış olacaktı. Vinales yine hayal kırıklığı, nereye kadar gidecek böyle? Umarım seneye kontratı bittiği zaman yenilenmez de Morbidelli gelir yerine. Fabio vs 3 Ducati bu sezonun mücadelesi olacak gibi.

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Ducati'ler parladı, Miller Zarco çok iyiydi. Bagnaia hata yapıp gerilere düştü 6-7 sıra kaybetti yoksa podyuma çıkardı rahat. Quartararo ilk turlarda harika fark açtı arkadakilerle onun sayesinde podyumda kaldı hiç beklenti yokken. İlk defa Marquez'in kaza yapmasına üzüldüm, çok iyi bir comeback yapmış olacaktı. Vinales yine hayal kırıklığı, nereye kadar gidecek böyle? Umarım seneye kontratı bittiği zaman yenilenmez de Morbidelli gelir yerine. Fabio vs 3 Ducati bu sezonun mücadelesi olacak gibi.
Bagnaia 16 başlayıp 19a kadar geriledi ve sonunda yine 4 oldu bence muhteşem bir iş çikardı.

Quartararo alabileceği en iyi poziysonu aldı dediğin gibi Ducatiler roket gibi gidiyordu.

Miller back to back yarış kazandı ve şampiyonluk savaşında ben de varım diyor.

Marquez 2015 yüzünden hiçbirzaman sevmeyeceğim bir pilot ama herzaman yapamaz dediğim herşeyi yapıyor, adam 1 oldu düştü ve sonuncu oldu sonra yine kaltktı 1 olan Millerden 2sn daha hızlı gitmeye başladı ve 10 sıraya kadar yükseldi ama 2020 Jerez'de gibi yine düştü, kesin olan adam yavaş yavaş formuna dönüyor.

Vinales artık dediğin gibi tamamen hayal kırıklığı ve bence de gelecek sezon onun yerine Morbidelli olmalı.

• Beğendim

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Ferrari ister istemez heyecanlandırdı ama yine de en iyi 4 5 olurlar cumartesi yine de. Ricci hala zorlanıyor araçla :(

F2de 3 favorim ilk 3 oldu. Pourchaire, Schwartzman, Piastri

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Ferrari ister istemez heyecanlandırdı ama yine de en iyi 4 5 olurlar cumartesi yine de. Ricci hala zorlanıyor araçla :(

F2de 3 favorim ilk 3 oldu. Pourchaire, Schwartzman, Piastri
oo valla F2 izliyorsan biz bu hafta burda çok konuşacağız, yarışları yorumlamak istermisin.

Ben F2 ve F3 izliyorum ama sadece orda FDA pilotu varsa eğer yoksa zor izlerim.

Benim favorim Shwartzman ama Theo ve Oscar'ı F3ten biliyorum aşırı hızlı pilotlar Theo hala 17 yaşında.

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
En sevdiğim pistin haftası gelmiş. :Z

Ferrari iyi gözükse de fazla umutlanmaya gerek yok bence de. İnşallah ikisinden biri sürpriz yapıp ilk 3 görür ama zor...

Mercedes antrenman turlarında bilerek yavaş gidiyor herhalde. Biraz da rakipler sevinsin diye. :A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
oo valla F2 izliyorsan biz bu hafta burda çok konuşacağız, yarışları yorumlamak istermisin.

Ben F2 ve F3 izliyorum ama sadece orda FDA pilotu varsa eğer yoksa zor izlerim.

Benim favorim Shwartzman ama Theo ve Oscar'ı F3ten biliyorum aşırı hızlı pilotlar Theo hala 17 yaşında.
FE hariç izlerim :A Her türlü yorumlamaya varım :D

Geçen sene F2'yi tam izledim bu sene F3'ü de izliyorum

Bu 3lü zaten en çok gelecek vadedenler bu sene. Başka iyiler de var tabii ama bunlar hem yeni hem iyi

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
@XanTier kim kazanacak ilk yarışı, çoğu Monaco'da ilk kez yarışıyor yarış sırasında Kırmızı Bayrak gelirse şaşırmam

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
@XanTier kim kazanacak ilk yarışı, çoğu Monaco'da ilk kez yarışıyor yarış sırasında Kırmızı Bayrak gelirse şaşırmam
Yarışı kaçırdım, yeni bitirdim izlemeyi.
Sıkıcıydı, Monako yarışı neticede :A Koca yarışta 1 tane geçiş oldu o da son turda Armstrong'dan geldi 10.luk için.

Lungaard'a yazık oldu severdim. Zhou bu sene şampiyonluğa oynadı oynadı yoksa biter. Schwartzman'a yazık oldu yarınki yarış da hiç oldu onun için. Pourchaire ve Piastri yarın en çok puanı alanlar olacak bu haftasonu.

Deledda diye bir efsane doğuyor Lord Mahaveer'den sonra :A:A

Son düzenleme:
  • Beğendim