FM 2013 Oyun İncelemesi

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Şuan futbolseverler için Dünya'nın en iyi menajerlik serisidir FM. Hala da öyle sürecek gibi görünüyor. Şuan onları bu tahtan indirecek bir menajerlik oyunu yok gibi gözüküyor.

Gelelim incelemimize FM 2013 bu sene birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı benim gözlemlerim öyle. Bana sorarsanız son derece güzel bir oyun ve yamalarla birlikte daha iyi bir oyun şeklini alıyor. Aynısı FM 2012 için de olmuştu sonradan eklenen yamalarla oyun daha iyi bir oyun haline gelmişti. Bir de 3D motorunun baştan yazıldığına dikkat çekmek gerek.

ARTILARI (+)

Bizler için en büyük yenilik kuşkusuz oyunun Türkçe olması. Bu inanılmaz bir artı.

Bir önceki sezonlarda büyük kulüpleri orta sıralarda buluyorduk tabii bu gerçekçiliği baltalıyordu şimdi durum böyle değil.

Çok daha iyi Antreman Sistemi. (Bu seneki sistemde takıma Genel olarak birçok türden antremana çalıştırabiliyoruz. Ayrıca hafta hafta, maç maç antreman çeşitleri de mevcut.)

Klasik Mod bu mod ile daha hızlı bir şekilde oyunda ilerleyebiliyoruz. (Mesela size normal oyunda bir günde tam 10 haber geliyorsa bu oyunda bir haftada 10 haber anca geliyor.)

EKSİLERİ (-)

3D maç motoru. (Oyuncular saçma sapan hareketler yapabiliyor. Hatta benim başıma gelen bir olay da rakip takımın yedek oyuncusu 2. yarı boyunca ortasahada oturdu.)

Fazla sakatlık. (Ben fazla çekmiyorum sakatlıklardan ama genel itibariyle şikayet ediliyor.)

Fazla detay. (Benim için + aslında. :D)

Ben oyundan son derece memnunum. Ama şuan oyun dört dörtlük değil tabii ki. Umarım yamalarla 3D maç motoru düzelir.

PUANIM: 8.7

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güzel bir inceleme olmuş ama daha da iyi olabilirmiş bazı konular tam açıklığa kavuşturulmamış.

Mesela 3D maç motorunu eksi kategorisine almışsın ama neden eksi ne yönünden dolayı eksi? :)

Antrenman sistemi ve klasik mod'a da en azından birkaç cümlelik açıklama getirirsen güzel olur benim gibi bilmeyenler için. :)

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Güzel bir inceleme olmuş ama daha da iyi olabilirmiş bazı konular tam açıklığa kavuşturulmamış.

Mesela 3D maç motorunu eksi kategorisine almışsın ama neden eksi ne yönünden dolayı eksi? :)

Antrenman sistemi ve klasik mod'a da en azından birkaç cümlelik açıklama getirirsen güzel olur benim gibi bilmeyenler için. :)

Tamam mıdır ? :D

HeisenBerg

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910

Birkaç yazım yanlışı olmuş (bkz: younda :D)

Onun dışında tamamdır. İkinci yarı boyunca orta sahada oturması hatası iyiymiş. :D

Onu da farkettim. :D

Capsi daha komik. :D

hgdh5.jpg

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454
Sakatlıklar önceki oyunlardada vardı yani bende vardı. :D 10 futbolcum sakattı bir keresinde. :(