2018 First Man / Ay'da İlk İnsan - Film Yorumları

MasacRE

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
ayda-ilk-insan-1537283002.jpg

First Man (2018)

Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Yönetmen: Damien Chazelle
Senaryo: Josh Singer

Oyuncular

Ryan Gosling
Claire Foy
Jason Clarke
Kyle Chandler
Corey Stoll
Pablo Schreiber

Filmin Konusu

Film, astronot Neil Armstrong'un (Ryan Gosling) hayatının 1960'lardaki dönemini konu alıyor. Armstrong'un 1969'da Ay'a ayak basan ilk insan olduğu yolculuğa giden süreçte hem NASA'da yaşananlar, hem de Armstrong'un özel hayatı ve eşi Janet'la (Claire Foy) ilişkisi filmde yer buluyor.

Filmin Fragmanı

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Dün sinemada izledim fena değildi bazı yerlerde duygu sömürüsünü abartmışlar ama yine de güzeldi

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
ayda-ilk-insan-1537283002.jpg

First Man (2018)

Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Yönetmen: Damien Chazelle
Senaryo: Josh Singer

Oyuncular

Ryan Gosling
Claire Foy
Jason Clarke
Kyle Chandler
Corey Stoll
Pablo Schreiber

Filmin Konusu

Film, astronot Neil Armstrong'un (Ryan Gosling) hayatının 1960'lardaki dönemini konu alıyor. Armstrong'un 1969'da Ay'a ayak basan ilk insan olduğu yolculuğa giden süreçte hem NASA'da yaşananlar, hem de Armstrong'un özel hayatı ve eşi Janet'la (Claire Foy) ilişkisi filmde yer buluyor.

Filmin Fragmanı

oyyy oyy claire foy :)
@Çiğdem- bu kadın @xemrexxx topacının the crown undaki elizabeth değilmiydi :)

the crown u izleyemediğim gibi bu filmide izleyemem :) film gerçek bir hayat hikayesi yani biyografi gibi bişey oldum olası biyografileri sevmem :) biyografilerde hayal dünyası dardır fantastik unsurlar azdır :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,081
Puanı
1,061

the crown u izleyemediğim gibi bu filmide izleyemem :) film gerçek bir hayat hikayesi yani biyografi gibi bişey oldum olası biyografileri sevmem :) biyografilerde hayal dünyası dardır fantastik unsurlar azdır :)
Hiç sevmem bu soğuk nevaleyi.ss

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Hiç sevmem bu soğuk nevaleyi.ss

la kazma diziyi takip eden sen değilmiydin bunu sevmiyorsan diziye nasıl katlandın bu başroldeki kadındı :)
Aaa evet @xemrexxx in çok övdüğü taçlı ecünnüsü terk edelim konuyu :A :A :A

MasacRE

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@MasacRE- Aaa sen şimdi Ay da insanı bırakta şu oscarlar ne zaman başlayacak güzel oluyordu hergün 1 film :A :A :A @destere

Bu film büyük ihtimalle oscar adayı olacak, şu an sinemada işte konusunu açtım. İster sinemaya gidip yorumlayın, ister nete düşmesini bekleyin ama izlenecek filmlerden biri bu :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ilk sezondan sonra bıraktım :A
o kadar reklamını yapıyordun kendin bile dayanamamışsın ızdıraba :)
ben ilk iki bölümünü falan izlemiştim çok ağır kasvetli ve iç karartan bir havası vardı terketmiştim sen yine iyi dayanmışsın :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bu film büyük ihtimalle oscar adayı olacak, şu an sinemada işte konusunu açtım. İster sinemaya gidip yorumlayın, ister nete düşmesini bekleyin ama izlenecek filmlerden biri bu :A
oscar adayıda olur oscarıda alır ama konu bize yinede hitap etmeyen bir film, bundan önceki sezonlardan edindiğimiz tecrübeye dayanarak filmlerin ne kadar iç karartıcı olursa o kadar oscar ödülü kapma şansının arttığını öğrenmiş olduk :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
birde oscar falan alacak diye filmi bize bir güzel yutturmaya çalışıyor senin kütük :) yok öyle yağma kırk oscar alacaksada bu filmi en sona atalım :)
Aaa ben geçen yıl gemici filmden dersimi aldım @MasacRE- e soracam senin favorilerin hangileri , şimdi onun saydığı favorileri senle liste yapacaz oscarda izlenmeyecek filmler diye :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aaa ben geçen yıl gemici filmden dersimi aldım @MasacRE- e soracam senin favorilerin hangileri , şimdi onun saydığı favorileri senle liste yapacaz oscarda izlenmeyecek filmler diye :A :A :A
bu sefer şeftalili filmleride pas geçelim:) geçen sezon kazaya kurban gitmiştik bu kez öyle bişey olursa filmi @serhatt a teslim ederiz :)