Firewatch'un Satış Rakamları Açıklandı.

FurkanTB

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
345
Puanı
185
PC ve PlayStation 4'e özel olarak hazırlanan macera oyunu Firewatch, ilginç hikayesi ve farklı grafikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Yayınlanan yeni bir raporda ise oyunun satış rakamları açıklandı.

Firewatch-5-1280x720.jpg

Oyunun dağıtımcısı Panic, blog adresi üzerinden yayınladığı bir yazı ile Firewatch'un 500.000 kopya sattığını söyledi. 20 dolarlık bir satış fiyatı olan oyun, böylece yapımcısına ve dağıtımcısına 10 milyon dolarlık bir gelir sağlamış oldu.

Daha ilginç olan istatistik ise oyunun ilk gününde elde ettiği gelir oldu. Sadece bir aylık sürede 10 milyon dolar getiren oyun, sadece ilk gün satışlarıyla geliştirme maliyetinin tamamını karşılamış.

Call of Duty ya da Star Wars: Battlefront ayarında bir oyun olmamasına rağmen böylesine bir satışa ulaştıkları için oldukça şaşkın olan Panic, bunun temelinde ise mantıklı adımlar atmalarını ve doğru kararlar vermelerini gösterdi.

Firewatch'a dair bir başka istatistik ise fotoğraflara dair oldu. Oyun içerisinde yer alan kamerayla çektiğiniz fotoğrafları, Fotodome isimli internet sitesinin üzerinden bastırabiliyor ve evinize kadar gönderebiliyorsunuz. Dağıtımcı Panic'in söylediğine göre Fotodome'un sistemine şu ana kadar 214,802 fotoğraf yüklenmiş durumda.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ben Zaman bulursam baslamayi dusunuyorum:-)
Aynen bende düşünüyorum zaten öyle çok uzun bir oyunda değilmiş. :)

Hikayesi de bu şekilde;

Henry, tepetaklak olmuş yaşantısını geride bırakıp, Shoshone Ulusal Ormanı'nda gönüllü yangın gözetleme personeli olarak çalışmaya başlar. Alabildiğine uzanan bu yeşil örtünün ortasında, onu yalnızlıktan men eden tek şey; telsizin ucunda, Delilah'ın sesidir. Rutin devriye turlarıyla sakin başlayan görev, gizemli olayların cereyan etmesiyle karmaşık bir hal alır. Zaman geçtikçe, Henry ve amiri Delilah'ın ilişkisi çalışma arkadaşlığının çok çok ötesine geçer. Orman, hiç beklenmedik bir biçimde, kendilerinden bile sakladıkları sırları yüzlerine vurmaktadır.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860

Hikayesi de bu şekilde;

Henry, tepetaklak olmuş yaşantısını geride bırakıp, Shoshone Ulusal Ormanı'nda gönüllü yangın gözetleme personeli olarak çalışmaya başlar. Alabildiğine uzanan bu yeşil örtünün ortasında, onu yalnızlıktan men eden tek şey; telsizin ucunda, Delilah'ın sesidir. Rutin devriye turlarıyla sakin başlayan görev, gizemli olayların cereyan etmesiyle karmaşık bir hal alır. Zaman geçtikçe, Henry ve amiri Delilah'ın ilişkisi çalışma arkadaşlığının çok çok ötesine geçer. Orman, hiç beklenmedik bir biçimde, kendilerinden bile sakladıkları sırları yüzlerine vurmaktadır.
Konuyla alakasız ama bişey soracağım Steam şu an sizde çalışıyor mu ?

FurkanTB

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
345
Puanı
185

Hikayesi de bu şekilde;

Hikayesi iyi oynanis videosunu izlemstim grafikler ve atmosferi cekiyor kendne