'Filenin Sultanları' Paris Olimpiyatları Yolcusu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,021
Puanı
1,061
F6tbkNHWQAAsmOu

Başarılarıyla göğsümüzü kabartan A Milli Kadın Voleybol Takımımız durdurulamıyor!

VNL (Milletler Ligi) şampiyonluğunu kazandıktan sonra Avrupa Şampiyonası'nı 1. bitiren Filenin Sultanları, 16 Eylül'den beri süren Olimpiyat Elemeleri maçlarında Porto Riko, Bulgaristan, Peru, Arjantin ve Brezilya'yı mağlup ettikten sonra bugün karşı karşıya geldiği Japonya'yı 3-1 geride bırakıp 2024 Paris Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan ilk ülke oldu.

Üst üste 21 maç kazanarak Mayıs 2024'e kadar dünya birinciliğini garantileyen Filenin Sultanları, 22. maçını kazanıp rüya gibi geçen yaza nokta koymak için yarın 10.00'da Belçika'yla karşı karşıya gelecek.

F6tl8h9WYAAMF-x

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,383
Puanı
1,060
Dünyanın EN İYİ TAKIMI... 208 tane ülke var, ülkemizin geldiği konum inanılmaz 🧿🧿🧿🧿

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,389
Puanı
1,060
Buradan Federasyona sesleniyorum.Özel uçak işini bu kez halledin.Sultanlarımızın liglerinin planlanan takvimden bir ay ötelenmesini istiyorum.Doya doya dinlenmeliler. @Aserat önerim hakkında ne düşünüyorsun? @The_Erinch abi seninde fikrim hakkında neler düşünüyorsun merak ediyorum doğrusu.

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,634
Puanı
860
Buradan Federasyona sesleniyorum.Özel uçak işini bu kez halledin.Sultanlarımızın liglerinin planlanan takvimden bir ay ötelenmesini istiyorum.Doya doya dinlenmeliler. @Aserat önerim hakkında ne düşünüyorsun? @The_Erinch abi şeninde fikrim hakkında neler düşünüyorsun merak ediyorum doğrusu.
Ligi 1 ay ötelediğin zaman Mayıs ayının sonunda bitmiş olacak. Mayıs sonunda 2024 VNL başlayacak hangi arada dinlenecekler?

Özel uçak mevzusunu geçen zaten federasyon başkanı açıklamıştı.

• Okudum

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Tebrikler Sultanlar. :Z Japonya’yı da yenerek hem VNL’deki yenilginin rövanşını aldık hem de olimpiyat biletini garantiledik. :Z Bize muhteşem bir yaz yaşattınız. :bhr: Forumda geçen seneki gibi voleybol yorumlaması yapmasam da bu yaz yine kaçırmadım hiçbir maçı. Özellikle VNL ve AŞ maçlarında her maç yüreğimiz ağzımda takip ettim. :bhr: Seneye olimpiyatlarda altın madalyanın gelmemesi için hiçbir sebep yok. ❤️

Buradan Federasyona sesleniyorum.Özel uçak işini bu kez halledin.Sultanlarımızın liglerinin planlanan takvimden bir ay ötelenmesini istiyorum.Doya doya dinlenmeliler. @Aserat önerim hakkında ne düşünüyorsun? @The_Erinch abi şeninde fikrim hakkında neler düşünüyorsun merak ediyorum doğrusu.
Ligin ötelenmesinin mümkünatı yok. Ki bu Türkiye Voleybol Federasyonu’nun elinde olan bir şey değil. Tüm ülke ligleri aşağı yukarı aynı tarihte birbirine bağlı olarak başlıyor. Lig zaten geç başlayacak ve oldukça sıkışık geçecek. 3 günde bir maç oynayacak kulüpler. Ayrıca Vakıfbank, Fenerbahçe, Eczacıbaşı CEV Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkacak bu arada. Öncesinde yine Aralık gibi Kulüpler Dünya Şampiyonası olacak. Kulüp sezonu zaten bunlara göre ayarlanıyor ve sıkışık bir takvimde oynanıyor. Mayıs’ta Sultanlar Ligi Play Off ve CEV Şampiyonlar Ligi final maçı olacak ve kulüp sezonu tamamlanacak. Sonrasında VNL olacak. Artı seneye olimpiyat olacak.

Kısaca bu federasyonun elinde değil CEV ve FIVB her seneye minimum 2 turnuva koyarak takvimi sıkıştırıyor. Buna bazı ülkelerin oyuncuları ve staffları ses çıkarsa da durum değişmiyor. Geçen Neslihan da Socrates Dergi videosunda da anlatıyordu. :( Her sene böyle hatta Naz da geçen aylarda isyan eden bir tweet atmıştı.

• Okudum

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,389
Puanı
1,060
Tebrikler Sultanlar. :Z Japonya’yı da yenerek hem VNL’deki yenilginin rövanşını aldık hem de olimpiyat biletini garantiledik. :Z Bize muhteşem bir yaz yaşattınız. :bhr: Forumda geçen seneki gibi voleybol yorumlaması yapmasam da bu yaz yine kaçırmadım hiçbir maçı. Özellikle VNL ve AŞ maçlarında her maç yüreğimiz ağzımda takip ettim. :bhr: Seneye olimpiyatlarda altın madalyanın gelmemesi için hiçbir sebep yok. ❤️

Ligin ötelenmesinin mümkünatı yok. Ki bu Türkiye Voleybol Federasyonu’nun elinde olan bir şey değil. Tüm ülke ligleri aşağı yukarı aynı tarihte birbirine bağlı olarak başlıyor. Lig zaten geç başlayacak ve oldukça sıkışık geçecek. 3 günde bir maç oynayacak kulüpler. Ayrıca Vakıfbank, Fenerbahçe, Eczacıbaşı CEV Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkacak bu arada. Öncesinde yine Aralık gibi Kulüpler Dünya Şampiyonası olacak. Kulüp sezonu zaten bunlara göre ayarlanıyor ve sıkışık bir takvimde oynanıyor. Mayıs’ta Sultanlar Ligi Play Off ve CEV Şampiyonlar Ligi final maçı olacak ve kulüp sezonu tamamlanacak. Sonrasında VNL olacak. Artı seneye olimpiyat olacak. Sonrasında Dünya Şampiyonası olacak.

Kısaca bu federasyonun elinde değil CEV ve FIVB her seneye minimum 2 turnuva koyarak takvimi sıkıştırıyor. Buna bazı ülkelerin oyuncuları ve staffları ses çıkarsa da durum değişmiyor. Geçen Neslihan da Socrates Dergi videosunda da anlatıyordu. :( Her sene böyle hatta Naz da geçen aylarda isyan eden bir tweet atmıştı.
Twitter da Naz’ın profilinde bulup okudum.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,634
Puanı
860
Ligin ötelenmesinin mümkünatı yok. Ki bu Türkiye Voleybol Federasyonu’nun elinde olan bir şey değil. Tüm ülke ligleri aşağı yukarı aynı tarihte birbirine bağlı olarak başlıyor. Lig zaten geç başlayacak ve oldukça sıkışık geçecek. 3 günde bir maç oynayacak kulüpler. Ayrıca Vakıfbank, Fenerbahçe, Eczacıbaşı CEV Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkacak bu arada. Öncesinde yine Aralık gibi Kulüpler Dünya Şampiyonası olacak. Kulüp sezonu zaten bunlara göre ayarlanıyor ve sıkışık bir takvimde oynanıyor. Mayıs’ta Sultanlar Ligi Play Off ve CEV Şampiyonlar Ligi final maçı olacak ve kulüp sezonu tamamlanacak. Sonrasında VNL olacak. Artı seneye olimpiyat olacak.

Bir yerde bu fikstür patlayacak ama nerede kestiremiyorum. Oyuncuların bir yerde isyan etmesi gerek. VNL bence gereksiz uzun sürüyor. Daha kısa ve hızlı bir turnuva olabilir. Takımları azaltıp çift veya tek maçlı bir lig olabilir.

Kulüp sezonu için değişiklik gelmez muhtemelen. Formatlarda bir sıkıntı görmüyorum. Burada sıkıntı milli sezon. 5 ay süren bir milli dönem olmamalıydı.

• Okudum

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,383
Puanı
1,060
  • Beğendim