Filenin Sultanları Finalde!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
64,155
Puanı
1,061
F1H0p1ZX0AQuxlc

Türkiye A Milli Kadın Voleybol takımımız gururlandıran başarılarına bir yenisini daha ekledi.

FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi'nde 30 Mayıs'tan bu yana ter döken Filenin Sultanları, cumartesiyi pazara bağlayan gece 03.30'da başlayan ve TRT Spor'da naklen ekrana gelen yarı final maçında ev sahibi ABD'ye karşı 3-1 kazanarak adını 2018'den beri ilk kez finale yazdırdı.

Yeni antrenör Daniele Santarelli'nin yanı sıra ilk kez milli takım forması giyen Melisa Vargas ve yıllar sonra takıma tekrar çağrılan oyuncular başta olmak üzere ciddi bir yenilenmeye giren Filenin Sultanları, bu gece 01.30'da Çin'le finalde karşı karşıya gelecek.

• Harika
Reactions: 12.Adam
Yorgunluktan izleyemedim. Kızlar baya sağlam oynamışlar. 4 sene üstüne ABD yendik ve 5 sene sonra finale geldik. Bizim kızlar zoru geçip sonra basit bir hatayla yenilmeyi sever ama inşallah bu sefer yüzü güler taraf biz oluruz.

Çok uzun yıllardır voleybol izlemiyorum doğrusu ama uzaktan da olsa kızların başarılarını görmek mutlu ediyor. Daha erken saatte olsa izlerdim de gece o saatte zor. Gerçi benim izlememem muhtemelen daha hayırlıdır, izleyip de istediğim tarafın kazandığı spor olayı çok nadirdir. :A

• Güldürdün
Maçı izlerken öteki tarafa gittim gittim geldim. İyi oynadığımızı biliyordum ama ABD maçını almamızı çok istesem de realist düşünüp kaybedebileceğimizi düşünüyordum neyse ki güzel yanıldım. :Z İlk 2 sette her açıdan şahaneydik, 3. sette de çok iyiydik ama son anda talih maalesef rakipten yana döndü. 4. set de az daha elden gidiyordu ama neyse ki şahane kurtardık. :Z Karar setine uzasaydı muhtemelen kaybedeceğimiz için böylesi çok daha iyi oldu. Guidetti de meymenetsiz suratıyla son anda morali bozulan takımın üstünden iyice geçip tüy dikerdi ama Santarelli'nin profesyonelliği ve soğukkanlılığı da bize çok iyi geldi. :bhr:

Saat geç olduğu için gidemedik ama bu maçın tadını da (30 Haziran'daki Brezilya maçını izlemiştim) burada çıkarmayı çok isterdim. :( Ne olursa olsun voleybol artık futboldan sonra Türkiye'nin en popüler 2. sporu olarak konumlandırabileceğimiz bir yerde bence. :bhr:

• Harika
Meymenetsiz suratlı adamdan öncesinde ne durumdaymışız, baktın mı hiç?
Voleybola yaptığı katkılar yadsınamaz orası ayrı bir konu ama özellikle geçen yıl yaptığı açıklamalar ve davranışlarıyla kendinden o kadar soğuttu ki eski emeklerine de haksızlık ederek onları kıymetsizleştirdi. Kenarda oyuncuların morali bozulmasın diye elinden geleni yapan, asla telaşa kapılmayan, yeri geldiğinde kızan ama her şeye rağmen oyuncularına psikolojik şiddet uygulamayan bir hocadan sonra kendisinin eksiklikleri de doğal olarak daha çok göze batıyor. Meymenetsiz dememin sebebi de fiziksel özelliğiyle dalga geçmek değil bu nahoş huyunu eleştirmek.

• Beğendim
"Guidetti de meymenetsiz suratıyla" mı?

Evet bir sorun mu var?

E9Z8LgjXEAUlTKl

E2yRIebXEAUvAIJ

E2yRIyWWQAUGbBG

Meymenetsiz suratlı adamın öncesinde ne durumdaymışız, baktın mı hiç?

Voleybola yaptığı katkılar yadsınamaz orası ayrı bir konu ama özellikle geçen yıl yaptığı açıklamalar ve davranışlarıyla kendinden o kadar soğuttu ki eski emeklerine de haksızlık ederek onları kıymetsizleştirdi. Kenarda oyuncuların morali bozulmasın diye elinden geleni yapan, asla telaşa kapılmayan, yeri geldiğinde kızan ama her şeye rağmen oyuncularına psikolojik şiddet uygulamayan bir hocadan sonra kendisinin eksiklikleri de doğal olarak daha çok göze batıyor. Meymenetsiz dememin sebebi de fiziksel özelliğiyle dalga geçmek değil bu nahoş huyunu eleştirmek.
👏🏻✍️

Mimik Reis ile şahlanış dönemine geçtik.
Guidetti, Aykut Kocaman'in voleybol versiyonu gibi.

Kime göre neye göre kıymetsizleştirdi? Milli takımın tüm iskeletini oluşturan adamı nasıl bu kadar gömebiliyorsunuz anlamıyorum. Gizem harici yanlış bir tercihi yoktu. Şu anda Vargas olmasa onun döneminden farklı bir şey olacağını da sanmıyorum.

Tamam şu anda Santarelli çok güzel yönetiyor. İyi de bir hava oluşturdu ancak VNL benim gözümde çok büyük bir kıstas değil. Başladığı günden beri zaten bu seviyelerdeyiz. Santarelli hoca bize AŞ'de madalya getirip Olimpiyatlara götürürse o zaman daha da saygın birisi olur benim nezdimde.

Ben fanatik birisi olmadığım için de birini överken diğerini yermem. İkisi de gayet iyi hocalar sadece tarzları farklı.

Kime göre neye göre kıymetsizleştirdi? Milli takımın tüm iskeletini oluşturan adamı nasıl bu kadar gömebiliyorsunuz anlamıyorum. Gizem harici yanlış bir tercihi yoktu. Şu anda Vargas olmasa onun döneminden farklı bir şey olacağını da sanmıyorum.

Tamam şu anda Santarelli çok güzel yönetiyor. İyi de bir hava oluşturdu ancak VNL benim gözümde çok büyük bir kıstas değil. Başladığı günden beri zaten bu seviyelerdeyiz. Santarelli hoca bize AŞ'de madalya getirip Olimpiyatlara götürürse o zaman daha da saygın birisi olur benim nezdimde.

Ben fanatik birisi olmadığım için de birini överken diğerini yermem. İkisi de gayet iyi hocalar sadece tarzları farklı.
Sebat belgeselini izlediğimde kendisini ve görüşlerini gerçekten takdir etmiştim ama geçen yılki tavırlarının oradaki kişiyle hiçbir alakası yoktu. Maçtan önce rakibi ballandıra ballandıra anlatıp kazanmak için hiçbir çaba harcamayacağını ilan eden, güvenebileceğim smaçör yok şeklinde falso açıklamalar yapan, oyuncuları kendi egosu yüzünden çağırmayan birine istesem de artık hoş gözle bakamıyorum maalesef. Ayrıca VNL senin gözünde olmasa da dünya sıralaması ve olimpiyat elemeleri için önemli bir organizasyon ama "önemsiz" olsa bile altın madalya alabilmenin küçümsenecek bir başarı olduğunu sanmıyorum (sonuçta bir yerden başlamak gerek).

Sebat belgeselini izlediğimde kendisini ve görüşlerini gerçekten takdir etmiştim ama geçen yılki tavırlarının oradaki kişiyle hiçbir alakası yoktu. Maçtan önce rakibi ballandıra ballandıra anlatıp kazanmak için hiçbir çaba harcamayacağını ilan eden, güvenebileceğim smaçör yok şeklinde falso açıklamalar yapan, oyuncuları kendi egosu yüzünden çağırmayan birine istesem de artık hoş gözle bakamıyorum maalesef. Ayrıca VNL senin gözünde olmasa da dünya sıralaması ve olimpiyat elemeleri için önemli bir organizasyon ama "önemsiz" olsa bile altın madalya alabilmenin küçümsenecek bir başarı olduğunu sanmıyorum (sonuçta bir yerden başlamak gerek).
Ben zaten başarıyı küçümsemiyorum. Turnuva sıralamasında 4. basamakta olan bir organizasyon. Diğerleri benim için daha önemli.