Fight Club / Dövüş Kulübü (1999) Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
0137523.jpg

Dövüş Kulübü - Fight Club (1999)

Türü: Dram
Yönetmen: David Fincher
Senaryo: Chuck Palahniuk, Jim Uhls

Oyuncular:
Edward Norton
Brad Pitt
Helena Bonham Carter
Meat Loaf
Zach Grenier

IMDb Puanı: 8.8 (818,802 oy)
IMDb Sayfası

Oscar Adaylıkları (1)

- Ses Efekti Düzenlemesi

Filmin Özeti
"İlk kural: Kimseyle Fight Club hakkında konuşma!"

Chuck Palanhiuk adlı genç bir yazarın ilk romanı olan "Fight Club" sonunda David Fincher tarafından sinemaya uyarlandı. Filmde ailesi ve yakın arkadaşları olmayan yalnız ve genç bir yuppie (Edward Norton) günün birinde çok çok özel bir başka yuppie olan Tyler Durden (Brad Pitt) ile tanışıyor. Durden kendi gibilerden oluşturduğu bir grup genç yuppie ile "Fight Club" adlı bir klüp kurmuştur. Bu kulübe üye olanlar haftasonları sokaklarda kavga etmedirler. Giderek moda olan bu tür klüpler Tyler Durden'ın da ünlenmesine sebep oluyor. Ya da yeni jenerasyonun bir mesihi. Ancak ortaya çıkan Marla (Helena Bonham Carter) adındaki genç bir kız ortalığı bayağı karıştırıyor.

Filmin Fragmanı

Son düzenleme:

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
IMDB Puanı ve Ünlü bir film olmasıyla umut vaad ediyor fakat hala izlemiş değilim:D

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
525
Puanı
234
İzlemeyenler hemen izlemeli gerçekten çok güzel bir film hatta izledikerimin arasında en iyilerinden biri

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Herkesin kesinlikle izlemesi gereken aşmış bir film.

Senaryo çok zekice. Kurgu çok iyi hiç sıkmıyor izlerken. Oyuncular zaten süper (Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter). Daha ne olsun yani. :):)

- - - Ekleme - - -

Herkesin kesinlikle izlemesi gereken aşmış bir film.

Senaryo çok zekice. Kurgu çok iyi hiç sıkmıyor izlerken. Oyuncular zaten süper (Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter). Daha ne olsun yani. :):)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Filmi izledim alışılmışın dışında bir filmdi. Hatta filmin sonunda bu neyin kafası diyebiliyor insan :D Muhteşem bir film izlemeyen derhal izlesin bence :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Abartılmış bir film bence. Sırf bir filmin sonu büyük bir sürprizle bitiyor diye bu, o filmi çok iyi yapmaz. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Abartılmış bir film bence. Sırf bir filmin sonu büyük bir sürprizle bitiyor diye bu, o filmi çok iyi yapmaz. :)
Dislike'ı geri getirmem lazım. :D

Birincisi sırf filmin sonu diye kestirip atılacak bir son değil. Şu ana kadar daha iyi bir son görmedim sanırım. :)

Konu son derece orijinaldi ve onlarca efsane replik vardı. Oyuncular çok iyiydi

Bence abartılmak bir yana hakettiği değeri tam anlamıyla görememiş bile. (Ödüllerdeki durumuna bakarak söylüyorum.)

IMDb Top 250'de ilk 10 içerisinde ve bunu gerçekten hakeden filmlerden biri. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Dislike'ı geri getirmem lazım. :D
Birincisi sırf filmin sonu diye kestirip atılacak bir son değil. Şu ana kadar daha iyi bir son görmedim sanırım. :)
Konu son derece orijinaldi ve onlarca efsane replik vardı. Oyuncular çok iyiydi
Bence abartılmak bir yana hakettiği değeri tam anlamıyla görememiş bile. (Ödüllerdeki durumuna bakarak söylüyorum.)
IMDb Top 250'de ilk 10 içerisinde ve bunu gerçekten hakeden filmlerden biri. :)

Getir getir. :D

Beni sarsmamasının sebebi konunun çok işlenmiş olması. Belki bu konuyu ilk işleyen filmlerden biri olabilir ama en iyi işleyen değildi. (Ana konu zaten bir hastalık olduğu için yönetmenin konuya pek katkısı olmamıştır.)
Replikler güzeldi ona diyecek bir şeyim yok. :)

Belki de herkes çok beğendiği, çok övdüğü için böyle düşünüyorum. :D