Fifty Shades of Grey / Grinin 50 Tonu (2015) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
2322441.jpg

Grinin Elli Tonu - Fifty Shades of Grey (2015)

Türü: Dram, Romantik
Yönetmen: Sam Taylor-Johnson
Senaryo: Kelly Marcel (screenplay), E.L. James (novel)

Oyuncular:
Jamie Dornan
Dakota Johnson
Jennifer Ehle
Luke Grimes
Marcia Gay Harden

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Edebiyat ögrencisi olan Anastasia Steele, genç girişimci Christian Grey'le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Anastasia, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Anastasia'nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır...

Grey'in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğayan ama bir yandan da heyecana kapılan Anastasia tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çok uluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Anastasia, Christian'ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder.

Filmin Fragmanı

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
IMDB puanı yakıyor.:D Kezbanlar başaramamış bu sefer.:( Şişko bir teyzenin aklındaki fantazileri kitap diye yazdığı seks hikayesinden başka bir şey değil.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film çok kötü eleştiriler almadı IMDb puanının bu kadar düşük olması IMDb'nin her zaman güvenilir olmadığının kanıtı. Film muhtemelen gerçekten 6-6.5 puandan fazla etmeyen bir film ama 3.4'lerde gezmesi izlemeden 1 puan veren tiplerden dolayı...

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
filmin gösterime giriş tarihi bugünmüş tamda sevgililer gününe denk geliyor

grinin değilde sanırım dakotanın 50 farklı yerini ayrıntısıyla görebileceğimiz konusuz güzel bir film:)

kitabına bakılırsa bu filme bayanlar daha çok ilgi göstermeli nede olsa genç bir kızın kendi iç dünyasını keşfedişini anlatıyormuş tabi fimi izleyen azımsanmayacak bir erkek toplulukta kızın iç dünyasını kızla birlikte keşfedecek gibi :) bunlardan biride benim :)
filmin yüzde ellisi yatakta geçiyor mekan seçiminde pek zorlanmamışlardır sanıyorum ilk nete sağlam bir kaynak düşer düşmez dakotaya dalacağım yani filmi kaçırmam büyük ihtimal:)) bakalım kız kendisini nasıl keşfediyor :)

@Çiğdem- bunu izlemeye gidelim sinemalarda gösterilmeye başlanmış film :)

@sürgünüm bu filmin başoğlanı ise the fall ın sapığı paul spector müş ?:) kızın tonlarını bayağı bir ayrıntısıyla incelemiştir, bu vatandaşın huyunu biliyoruz the fall da :)) yalnız bu vatandaş öldürdükten sonra sevmeye meyilli biri sağken pek ilgilenmiyor kızlarla :)

filmin imdb puanını görünce ben '' :eek: ''
imdb puanını boşver dakotaya bak :)

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
filmin gösterime giriş tarihi bugünmüş tamda sevgililer gününe denk geliyor

grinin değilde sanırım dakotanın 50 farklı yerini ayrıntısıyla görebileceğimiz konusuz güzel bir film:)

kitabına bakılırsa bu filme bayanlar daha çok ilgi göstermeli nede olsa genç bir kızın kendi iç dünyasını keşfedişini anlatıyormuş tabi fimi izleyen azımsanmayacak bir erkek toplulukta kızın iç dünyasını kızla birlikte keşfedecek gibi :) bunlardan biride benim :)
filmin yüzde ellisi yatakta geçiyor mekan seçiminde pek zorlanmamışlardır sanıyorum ilk nete sağlam bir kaynak düşer düşmez dakotaya dalacağım yani filmi kaçırmam büyük ihtimal:)) bakalım kız kendisini nasıl keşfediyor :)

@Çiğdem- bunu izlemeye gidelim sinemalarda gösterilmeye başlanmış film :)

@sürgünüm bu filmin başoğlanı ise the faal ın sapığı paul spector müş ?:) kızın tonlarını bayağı bir ayrıntısıyla incelemiştir, bu vatandaşın huyunu biliyoruz the faal da :)) yalnız bu vatandaş öldürdükten sonra sevmeye meyilli biri sağken pek ilgilenmiyor kızlarla :)

imdb puanını boşver dakotaya bak :)
hahahah çokk romantiksin gerçekten %50 yatak sahneleriyle geçen bir filme davet ediyorsun beni :F:F:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hahahah çokk romantiksin gerçekten %50 yatak sahneleriyle geçen bir filme davet ediyorsun beni :F:F:F
bunlar yatakta bildiğin kötü şeyler yapmıyorlar fragmana baktım yatağa küçük bir tepsi koymuşlar tepsinin ortasında bir mum , tepsinin bir tarafında kız bir tarafında oğlan öyle birbirlerine romantik bir şekilde bakıp duruyorlar elleşmiyorlar bile :) yani tipik bir aile filmi öyle aşırı sahneleri yok :))

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
bunlar yatakta bildiğin kötü şeyler yapmıyorlar fragmana baktım yatağa küçük bir tepsi koymuşlar tepsinin ortasında bir mum , tepsinin bir tarafında kız bir tarafında oğlan öyle birbirlerine romantik bir şekilde bakıp duruyorlar elleşmiyorlar bile :) yani tipik bir aile filmi öyle aşırı sahneleri yok :))
sen filmi izledinmi destere fragmandan anlaşılmaz ne sahneleri olduğu:F

KayıpSehir

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,645
Puanı
360
Şu an filmden yeni çıktım sıcak sıcak yorumumu yazabilirim. Öncellikle çok etkilendiğimi söylemek istiyorum gerçekten çok beğendim. Sadece sex üzerine kurulu değildi, bir hikayesi vardı. Büyük tutkulu bir aşk.. Zevk mi yoksa aşk mı? İşte filmin ana konusu buydu. Etkilendiğim nokta karakterler duyguyu kolayca geçirebildi. Oyunculara gelirsek gerçekten muhteşemdi. Zaten büyük bir kısmında hatta tamamında Jamie Dornan ve Dakota Johnson yer aldı. İkiside oyunculuğunu konuşturmuş diyebiliriz. Yani Jamie; Christian, Dakota ise Anastasia'yı çok güzel tanıttı ve inandırdı. Ünlü şarkıcı Rita Ora'da filmde boy gösterdi. Beyonce zaten muhteşem sesiyle filmde yer aldı. ''Crazy In Love'' şarkısını özel olarak film için tekrar okumuş, büyüledi.. Filmin +18 yaş sınırı olması gayet normal çünkü bir tarafta zevk diğer tarafta aşk var ve ikisi birleşmiş... :) Filmin devamı olacak hem gelen haberler sonucu doğrulandı hem de filmin sonu, devamın geleceğinin sinyallerini verdi. Devamı geleceği için çok mutluyum. Genel olarak en çok oyuncuları beğendim özellikle Jamie Dornan ve Dakota Johnson beni büyüledi diyebilirim. İkilinin dizi ve ya filmlerini takip edeceğim. Zevk, aşk, işkence, tutku hepsi vardı filmde. İzlemenizi tavsiye ederim. Genel olarak etkilendim ve beğendim.. @OzaN @xemrexxx @berkann @sokak sanati @destere @cookies ve diğerleri...
Puanım : 9/10

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Şu an filmden yeni çıktım sıcak sıcak yorumumu yazabilirim. Öncellikle çok etkilendiğimi söylemek istiyorum gerçekten çok beğendim. Sadece sex üzerine kurulu değildi, bir hikayesi vardı. Büyük tutkulu bir aşk.. Zevk mi yoksa aşk mı? İşte filmin ana konusu buydu. Etkilendiğim nokta karakterler duyguyu kolayca geçirebildi. Oyunculara gelirsek gerçekten muhteşemdi. Zaten büyük bir kısmında hatta tamamında Jamie Dornan ve Dakota Johnson yer aldı. İkiside oyunculuğunu konuşturmuş diyebiliriz. Yani Jamie; Christian, Dakota ise Anastasia'yı çok güzel tanıttı ve inandırdı. Ünlü şarkıcı Rita Ora'da filmde boy gösterdi. Beyonce zaten muhteşem sesiyle filmde yer aldı. ''Crazy In Love'' şarkısını özel olarak film için tekrar okumuş, büyüledi.. Filmin +18 yaş sınırı olması gayet normal çünkü bir tarafta zevk diğer tarafta aşk var ve ikisi birleşmiş... :) Filmin devamı olacak hem gelen haberler sonucu doğrulandı hem de filmin sonu, devamın geleceğinin sinyallerini verdi. Devamı geleceği için çok mutluyum. Genel olarak en çok oyuncuları beğendim özellikle Jamie Dornan ve Dakota Johnson beni büyüledi diyebilirim. İkilinin dizi ve ya filmlerini takip edeceğim. Zevk, aşk, işkence, tutku hepsi vardı filmde. İzlemenizi tavsiye ederim. Genel olarak etkilendim ve beğendim.. @OzaN @xemrexxx @berkann @sokak sanati @destere @cookies ve diğerleri...

Kitapları var zaten mecbur olacak bence.:X Çok masraflı bir filmde değil çekerler.

Bakalım yarın gişede ne çıkacak.:Z

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
puan vermemişsin imdb puanı çok düşük ? acaba kaç puanlık film diye özellikle puanı bekliyordum :) neyse anlatımına göre sanırım 8 puanlık film gibi duruyor :) en yakın zamanda izleyeceğim jamie dornan ı zaten the fall dan biliyorum yetenekli vatandaş, dakotaya ise zaten hayranım, geriye izlemek kalıyor :))

@Çiğdem- @vadikızı bak yorumdanda gördüğünüz gibi bu filmi rahatlıkla izleyebilirsiniz ailecek toplaşıp izlenecek filmlerdenmiş yani bahaneniz kalmadı bir an önce izleyin :)

KayıpSehir

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,645
Puanı
360
puan vermemişsin imdb puanı çok düşük ? acaba kaç puanlık film diye özellikle puanı bekliyordum :) neyse anlatımına göre sanırım 8 puanlık film gibi duruyor :) en yakın zamanda izleyeceğim jamie dornan ı zaten the fall dan biliyorum yetenekli vatandaş, dakotaya ise zaten hayranım, geriye izlemek kalıyor :))

@Çiğdem- @vadikızı bak yorumdanda gördüğünüz gibi bu filmi rahatlıkla izleyebilirsiniz ailecek toplaşıp izlenecek filmlerdenmiş yani bahaneniz kalmadı bir an önce izleyin :)
Ekledim puanımı. :) 9 verdim. İlk filmi için ideal bir puan. Yalnız aile için biraz fazla olur bu film. :)

@KayıpSehir 6 gibi aciklaniyor veriler. Dunyayada bakarım ben.:Z
Nerden bakıyoduk Dünya için? :X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

tamam cnm bir ara götürürsün ozaman beni masraflar senden :F:F