FF Toplu Yabancı Dizi İzleme Etkinliği

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,712
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet arkadaşlar bir süredir aklımda olan bir konuydu. Malum forumda yabancı dizilere meraklı pek çok arkadaş var. Özellikle Dexter ve Breaking Bad gibi forumda sıkça konuştuğumuz iki dizinin bitiyor olmasıyla bu anlamda bir boşluk oluşacak. (Game of Thrones'un başlamasına aylar var, sadece birkaç hafta sonra başlayacak Walking Dead kalıyor gibi geriye)

Neyse işin özü diyorum ki forumca 1 veya belki 2 tane dizi belirleyelim ve her hafta 1 bölüm şeklinde izleyelim. Daha sonra bir konu altında sanki yeniymişçesine her hafta diziyi yorumlayalım. Diziler zaten 40-50 dakika civarı olduğundan kimsenin vakit bulma açısından sıkıntı yaşayacağını sanmam. Fakat böyle bir şey yaparsak tek ve önemli kural önden gitmemek olmalı. Yani biz 2. bölümü izlerken biri çıkıp 3. bölümü izlememeli. Sanki her hafta bir bölüm çıkıyormuş gibi yapmalıyız.

Böyle bir uygulama keyifli olabilir diye düşünüyorum. İzlenecek dizi olarak ise efsaneleşmiş, şu an yayınlanmayan ve forumda az kişinin izlemiş olduğu dizileri düşünüyorum. The Sopranos, The Wire, Rome, Six Feet Under gibi diziler olabilir. Eğer ilgi olursa birlikte belirleriz. :)

Böyle bir şey yapsak kimler katılır düzenli bir şekilde? :)

Yabancı dizilerle ilgili kişileri etiketliyorum. Unuttuğum olursa -ki mutlaka olur- kusura bakmasın...

@Forumdash @cevaa @xemrexxx @HeisenBerg @legolas9900 @yatutarsa @berkann @BesaleT @KK|Batman @BuraK @mrt-06 @sokak sanati @primavera

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
6 feet Under uzun zamandır izlemek istediğim dizi:( Hem Michael C.Hall'da var içinde:( Wire'da güzel dizi gibi Wheel Of Hell gibi sıkıcıdır diye izlemiyorum:( Ben 6FU diyorum:)

Edit: The Wire'ı yanliş hatırlıyormusum :X Hemen hatırladiğim o diziyi araştirayım:)
Edit2: DeadWood'muş kariştirdiğim dizi:)

Son düzenleme:

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061
Rome dizisini zaten izlemeyi planlıyordum olursa güzel olur. :) Katılırım ben etkinliğe güzel olacaktır. :)

Bu arada "OZ" u izlediniz mi onu da izleyebiliriz. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,712
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dizi olarak bence iki tane dizi belirleyebiliriz. İki diziye vakti olmayan birini seçer veya birini beğenmeyen ona katılmaz diğerine katılır. İsteyen ise ikisine birden katılır.

Bence iki diziden biri "Firefly" olabilir. Herkese hitap edebilecek bir bilim kurgu dizisi gibi gözüküyor. Sadece 14 bölümü var.

Diğer dizi ise biraz daha sert bir dizi olabilir. Sopranos veya Wire öncelikli düşüncelerim ama benzer seviyedeki diğer dizilere de hayır demem. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dizi olarak bence iki tane dizi belirleyebiliriz. İki diziye vakti olmayan birini seçer veya birini beğenmeyen ona katılmaz diğerine katılır. İsteyen ise ikisine birden katılır.

Bence iki diziden biri "Firefly" olabilir. Herkese hitap edebilecek bir bilim kurgu dizisi gibi gözüküyor. Sadece 14 bölümü var.

Diğer dizi ise biraz daha sert bir dizi olabilir. Sopranos veya Wire öncelikli düşüncelerim ama benzer seviyedeki diğer dizilere de hayır demem. :)
FireFly reytingsizlikten dolayı erken kalkan bi dizi:( Geçenlerde indirmeye kalktığım gün gün pc'ye format atmak zorunda kaldım:( Devam eden dizilerden olmasın demişssin peki ya yeni başlayanlara ne diyorsun?? (zaten olacaktir)

forum oz a hazır değil :F 1.bölüm izleriz forumca adebisi ye saydırır çıakrız :F
adebesi derken??? Bu arada ilk 4 bölüm filan izlemiştim ama senin demek istediğin sahneler sonradır heralde? İlk bölümlerde öyle bişey yok:))

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,457
Puanı
1,061
FireFly reytingsizlikten dolayı erken kalkan bi dizi:( Geçenlerde indirmeye kalktığım gün gün pc'ye format atmak zorunda kaldım:( Devam eden dizilerden olmasın demişssin peki ya yeni başlayanlara ne diyorsun?? (zaten olacaktir)

adebesi derken??? Bu arada ilk 4 bölüm filan izlemiştim ama senin demek istediğin sahneler sonradır heralde? İlk bölümlerde öyle bişey yok:))
ben dizinin geneli için konuştum adam pek sevilemyen bir tip .)