FF Sorgu Odası-Hafta 63-Sorgudaki İsim: Besalet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Hoşbulduk. :D

Aslında sadece Atatürk'de değil, Fatih Sultan Mehmet, Şah İsmail, Mete Han gibi liderlerimizi de seviyorum. Sadece Atatürk'e karşı son zamanlarda gerçekleşen saygısızlıklara karşı bir tepki benimki. Yeni neslin olayı ise kesinlikle bilgisizlik ve yanlış bilgilerle beyinlerinin yıkanmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü Atatürk'ten uzaklaşırlarsa bilimden de uzaklaşırlar sonra "Onlar uzaya çıksın, uzaya onu bunu yollasın bizim Allah'ımız var" gibi açıklamaları alkışlarlar. Din herkesin içinde yaşaması gereken Allah ile kul arasında olduğuna inandığım bir şey. Ama bilim, adalet, demokrasi gibi durumlar fani dünyamızda olması gereken peygamberimiz Hz.Muhammed'in de öğütleri arasında olan şeyler. Ama biz bunları unutup dini tek etki olarak görüyoruz, göstermeye çalışıyorlar.

Foruma bir çok katkıda bulunuyorsun yarışmalar, etkinlikler yapan sonunda da yönetime girmiş önemli bir üyesin. :)
Teşekkürler güzel düşüncelerin ve oy katılımların için :bhr::bhr::bhr:

Aaa evet yaklaştığın bakış açısı doğru gibi tabi onları bizde severiz ama Sultanlarımıza bir ilgi veriliyorkan Atatürk ü sanki basitleştirme çalışmaları yürütülüyor gibi tabi öncelikle ben tamamen reelden bahsediyorum onuda diyim forumda kimse üstüne alınmasın diye :A Değerlerimizin hepsine sahip çıkmalıyız birini överken diğerini gömmemek lazım ve malesef özellikle 2000 li nesilin ayarlarıyla çok oynuyorlar son dönemlerde daha etki altına alınmaya müsait nesil :A

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Hiperaktif bir çocukmuydun? Eskilerden kalan garip bir anın var mı paylaşabileceğin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...