FF Sorgu Odası - Hafta 3 - Sorgudaki İsim: Fks14

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
bana süprizini ne zaman açıklayacaksın? demiştin sorgu odasında söyliyecem şimdi de diyosun daha sonra :D

Sürprizi birazdan açiklayacagim takas. Hazirliyorum sürprizi zaten. Biraz daha sabir.

hollandada genelde hangı dıl konusuluyor?

Turkcenı masıl gelıstırdın a

Hollanda'da Hollandaca konusuluyor. Ama tabii sadece Hollandaca konusulmuyor, Belçikaca'da.. Fransizca'da.. Ingilizce'de.. hatta Türkçe'de konusuluyor.

Türkçemi söyle gelistirdim; Ben evde genellikle Türkçe konusmaya özen gösteririm. Türkçe çok güzel bir dil ve kullanmayi seviyorum. Tabii bu forumda da birçok sey ögrenmis oldum ve hala oluyorum.. Hepinize bu yandan tesekkürlerimle..

Hangi dizileri sürekli takip ediyorsun?

Birçok diziyi takip ediyorum ben, hayatim dizi olmus diyebilirim. Dizi izlemeyi çok seviyorum. Izledigim dizileri söyleyeyim:

Pazartesi: Arka Sokaklar - Koyu Kirmizi
Sali: Uçurum
Çarsamba: Muhtesem Yüzyil - Kuzey Güney - Çocuklar Duymasin
Persembe: Fatmagül'ün Suçu Ne?
Cuma: Adini Feriha Koydum ve Yalan Dünya
Cumartesi: Iffet
Pazar: Umutsuz Ev Kadinlari

Ayrica hafta içi hergün Beni Affet dizisini seyrediyorum, artik dizim Star Tv'de.. Diziye basarilar dilerim yeni kanalinda.

oyunculuk serüvenini anlat

Memnuniyetle anlatirim. Ben 6 ajansa kayidim ve o ajanstan beni görüsmelere çagiriyorlar ve gidiyorum. Bu davetler mail olarak ve bazen telefondan yapiliyor. Bana küçük bir senaryo gönderiliyor ve o senaryoyu 1 günde çalismam lazim. Peki niye diye soracaksiniz.. Dizi çektigimde oyuncular senaryoyu çok çabuk ezberlemeleri lazim, senaryoyu çabuk ezberleyemecek birisi varsa zaten oyuncu olmasin. Iste bazen görüsmelerim oluyor, olumlu veya olumsuz. Bu ay içinde 2 film için görüsmem var yani audition sergileyecegim ve çok heyecanliyim. Bir filmde kabul edilirsem okulda azarlanan bir çocugu oynayacagim, diger filmde ise kansere yakalanmis bir çocugu oynayacagim.. Tabii çok zor bu isler, özellikle kansere yakalanmis bir çocugu oynamak çok çok zor çok aci verici.

Son düzenleme:

capslock

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13
Puanı
159
hollandaca zor mu ?

Hollandada kızıl çok varmı ? :D

capslock

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13
Puanı
159
turkıyeye hiç geldınmı ?

Bılgısayarın kaç cekırdek ?

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
hollandaca zor mu ?

Hollandada kızıl çok varmı ? :D

Türkçe'den daha zor degil bence.. Tabii kusursuz konusmuyorum ama iyi konustugum söyleniyor ögretmenlerim tarafindan. Tabii bu da sinav sonuçlarima yansiyor ve güzel puanlar aliyorum sinavlarimdan.

Kizil var elbette ki, ama pek fazla degil. Hollanda en çok varolan sari saçlilar..

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
türkiye de akrabaların var mı?
kaç defa geldin türkiye ye

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
turkıyeye hiç geldınmı ?

Bılgısayarın kaç cekırdek ?

Tabii ki geldim. Hemen hemen her yaz geldim Türkiye'ye.. 2 ay boyunca kaliyorum Izmir'de Kusadasi'nda. Orada kendimize ait bir evimiz var. Öte yandan memleketimiz Erzincan'a da gidiyoruz ve Istanbul'a da gidiyoruz.. Silivri'ye, Bostanci'ya ve Taksim'e..

8%

türkiye de akrabaların var mı?
kaç defa geldin türkiye ye

Var. 2 halam var, 2 amcam var ve babanem ve dedem var Erzincan'da. Halamlar Istanbul Taksim'de oturuyorlar ve bir amcam Erzincan'da digeri ise Bursa'da oturmaktadir.

Türkiye'ye 11 defa geldigim bugüne kadar tabi yillar geçtikçe bu sayi daha da yükselecektir.

Son düzenleme:

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
türkçeyi bir türk gibi konuşabiliyor musun?
türkçe yi mi daha iyi konuşursun hollanda dilini mi?

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
türkçeyi bir türk gibi konuşabiliyor musun?
türkçe yi mi daha iyi konuşursun hollanda dilini mi?

Adim adim o yola ilerledigimi düsünüyorum. Türkçem gün geçtikce daha da iyi oluyor diye düsünüyorum.

Hollandaca dilini çünkü burada 15 senedir yasiyorum ve okulda da Hollandaca konusuldugu için daha iyi Hollandaca konusuyorum.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
aile arasında hangi dili konuşuyosunuz

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Gordugun kadariyla forumun en eskileri hangileri?(2007 2008den kalanlar)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1-) Çok dizi izliyorsun bunun sebebi ne ?
2-) Diziler seni olumsuz etkilediği oluyor mu ?
3-) Dizilere bu kadar önemi ne zaman vermeye başladın ?

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Gordugun kadariyla forumun en eskileri hangileri?(2007 2008den kalanlar)

LeqeND KilleR var. Bazi efsane yöneticiler vardi; Neferet - Neferian - Prncss.. fakat bazi olaylar yüzünden foruma girmemeyi uygun görüyorlar.

1-) Çok dizi izliyorsun bunun sebebi ne ?
2-) Diziler seni olumsuz etkilediği oluyor mu ?
3-) Dizilere bu kadar önemi ne zaman vermeye başladın ?

1. Dizilerde yasanan olaylar bana gerçekci geliyor. Yasanan olaylari kendime çok yakin buluyorum. Oyuncularla çok iyi empati kurmaya çalisiyorum ve basariyor gibiyim.

2. Hayir beni bugüne kadar etkilemedi çok sükür, ama örnek veriyorum Ask-i Memnu'nun finalinde biliyorsunuz Bihter intihar etmisti ve o sahnenin taklitlerini maalesef görüyoruz sanal alemde ne yazik ki. Aslinda yapilmamasi gereken seyler bunlar, çünkü o bir dizi realite degil.

3. Çocuklugumdan beri. Ilk izledigim dizi 2002 yilinda Kanal d'de ekrana gelen Kinali Kar dizisi oldu. Ardindan Gurbet Kadini, Berivan, Gelin, Söhret, Büyük Yalan gibi dizilerle devam etti.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
bana süprizini ne zaman açıklayacaksın biraz çabuk ol merak ettim

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
bana süprizini ne zaman açıklayacaksın biraz çabuk ol merak ettim

takas'a sürprizim:

Ben 2010 yilinda Türkiye'ye gitmistim yazin. Biz yazin Izmir'e gidiyoruz, Kusadasi'na. Iste çok güzel bir tatil geçiriyordum ve denize vs gidiyordum arkadaslarimla. Bir aksam arkadasimla sahile yürümeye çikmistik. Ve ne tesadüf yürüdügümüz sokakta ÜMIT ACAR oturuyordu! Orada kendisine ait bir yazlik evi var! Kendisi arabada birseyle ugrasiyordu ve 'Ümit Acar' diye seslendim, arkasina döndü ve beni gördü. 'Nasilsiniz' dedim (çok heyecanliydim) 'Iyiyim sen nasilsin' dedi, bende heyecandan ne diyecegimi sasirdim tabii ki ve 'sizi gördüm daha da iyi oldum' dedim ardindan kendisine 'yeni bir projede görecekmiyiz sizi' diye sordum (kendisi o ara bir dizide yer almiyordu) ve burada ilk önce ben açiklamis olayim Ümit Acar Ay Yapim'in yapimciligini üstlendigi 'Menekse ile Halil' dizisinde kötü baba rolünü oynayacakti fakat rol baskasina gitmis.. Ben ardindan 'Bende dizi oyuncusu olmak istiyorum, bana tavsiyeleriniz varmi' diye sordum ve Ümit Acar'in cevabi …

Devam edecek ..

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
vadinin ersoy ulubey i :D

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
ee sonra ne dedi vadiyle ilgili konuştu mu?

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
takas'a sürprizim:

Ben 2010 yilinda Türkiye'ye gitmistim yazin. Biz yazin Izmir'e gidiyoruz, Kusadasi'na. Iste çok güzel bir tatil geçiriyordum ve denize vs gidiyordum arkadaslarimla. Bir aksam arkadasimla sahile yürümeye çikmistik. Ve ne tesadüf yürüdügümüz sokakta ÜMIT ACAR oturuyordu! Orada kendisine ait bir yazlik evi var! Kendisi arabada birseyle ugrasiyordu ve 'Ümit Acar' diye seslendim, arkasina döndü ve beni gördü. 'Nasilsiniz' dedim (çok heyecanliydim) 'Iyiyim sen nasilsin' dedi, bende heyecandan ne diyecegimi sasirdim tabii ki ve 'sizi gördüm daha da iyi oldum' dedim ardindan kendisine 'yeni bir projede görecekmiyiz sizi' diye sordum (kendisi o ara bir dizide yer almiyordu) ve burada ilk önce ben açiklamis olayim Ümit Acar Ay Yapim'in yapimciligini üstlendigi 'Menekse ile Halil' dizisinde kötü baba rolünü oynayacakti fakat rol baskasina gitmis.. Ben ardindan 'Bende dizi oyuncusu olmak istiyorum, bana tavsiyeleriniz varmi' diye sordum ve Ümit Acar'in cevabi …

Devam edecek ..

Daha önce anlatmıştın bunu yanılmıyorsam ama bu kadar ayrıntılı değildi. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...