FF Oscar Takımı 2014 Ödülleri Kazananları Belli Oldu!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
thumbnail_1425672979.jpg

FavoriForumum'da "Oscar Takımı" adıyla düzenlenen Oscar etkinliğimiz ödüllerde kazananların belli olmasıyla resmen sona erdi.

7 kategoride dağıtılan ödüllerde adaylar şurada açıklanmıştı. Bugün de kazananlar belli oldu.

Whiplash en iyi film ödülü dahil iki ödül kazanırken Birdman ve Gone Girl de ikişer ödül kazandı. The Theory of Everything ise ödül kazanan bir diğer film oldu.

İşte kazananlar:

~En İyi Film~
Whiplash

thumbnail_1425150805.jpg

~En İyi Yönetmen~
Alejandro Gonzalez Inarritu
(Birdman)

thumbnail_1425154359.jpg

~En İyi Erkek Oyuncu~
Eddie Redmayne
(The Theory of Everything)

thumbnail_1425151428.jpg

~En İyi Kadın Oyuncu~
Rosamund Pike
(Gone Girl)

thumbnail_1425151016.jpg

~En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu~
J.K. Simmons
(Whiplash)

thumbnail_1425150831.jpg

~En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu~
Emma Stone
(Birdman)

thumbnail_1425151210.jpg

~En İyi Senaryo~
Gone Girl

thumbnail_1425151051.jpg

Etkinlik boyunca aramızda olan herkese bir kez daha teşekkürler.

FF Film Kulübü 4. Sezona hepinizi bekleriz.

FF Oscar Takımı 2015 sonunda yine bir arada olacak...

@-potterhead- @destere @gundix123 @cevaa @Tzira @Danger UA! @Tolstoyevski @Arslan Bey @Forumdash @Yakamoz-Asi @aserat54 @Yiğitt @Maskeli Fedai @xdragxx @sokak sanati @kaan955 @berkann

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Merak edenler varsa diye yine yarışın nasıl gittiği hakkında ipuçları vereyim. :)

En rahat kategori yardımcı erkek oyuncuydu. İstisnasız herkes J.K. Simmons'ı ilk sıradan yazmış. :) İkinci ise Edward Norton oldu ki o da diğerlerine baya fark atmış. :)

Yönetmen kategorisi çok rahat bir diğer kategoriydi. Çoğu kişi Inarritu'yu ilk sıraya yazmış. Diğer yönetmenlerin puanları ise birbirine baya yakındı. (Sadece Morten Tyldum çok gerideydi)

En iyi kadın oyuncuda Rosamund Pike fark attı ama Julianne Moore ve Marion Cotillard da baya iyi oy aldı...

En iyi senaryoda Gone Girl çok zorlanmadan kazandı. The Imitation Game ve Birdman takipteydi.

En iyi erkek oyuncu tıpkı adaylarda olduğu gibi yine çok çekişmeliydi. Haluk Bilginer ve Michael Keaton burun burunaydı Eddie Redmayne ile.

En çekişmeli kategori ise en iyi film kategorisiydi. Acayip bir yarış vardı. Neredeyse her filmin kazanma şansı vardı. İkinci sırayı sadece bir puan geride kalan Interstellar ve Birdman paylaştı. Onları da Kış Uykusu ve The Imitation Game takip etti.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
benim favorilerim çekişmeye bile girmemiş :)
whiplash dan memnunum
emma stone ve J.K. simmons harika olmuş diğer sonuçlar hayal kırıklığı :)

neyse demokrasilerde sonuca saygı göstermek lazım kazananları tebrik ediyoruz, kazanamayan asıl değerli filmleri ya da oyuncuları daha çok tebrik ediyoruz :))

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok güzel bir etkinlik. İlk defa katıldım. Fazka izleyemedim malesef ama güzel filmler tanıdım.

Whiplash filmini izlemem lazım. Aşırı beğenilmiş. :)

En iyi erkekte bence hak edene gitmiş. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Genel olarak ödüllerde sürpriz yaşanmamış. İlk sıraya yazdığım adaylardan 4'ü kazanmış sevindim onlar adına. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Genelde istediklerim kazanmış.Eddie Redmayne hariç güzel liste.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Whiplash gerçekten de yılın en iyi filmi. Hatta son 10 yılın en iyi 10 filminden biri. Ancak Gone Girl 'de öyle mükemmel bir senaryo görememiş olmama rağmen 2014 ün diğer filmlerinden daha iyi senaryoda olması, 2014 ün senaryo ve kurgu açısından mükemmel geçmediğinin kanıtı olmuş.

Bol oscarlı Büyük Budapeşte Oteli de bir ödül alsaymış daha iyi olurmuş. :)