FF Oscar Takımı 2013 | En İyileri Beraber İzleyelim...

Filmlerle ilgili bilgileri vereyim.

Şu an ilk mesaja yazdığım filmler dışında çıkan pek film olmadı.

Sadece Gravity çıktı önemli film. Herkes mutlaka izlemeli bence onu. Çünkü en çok adaylık alacak filmlerden biri. Hatta muhtemelen en çok ödül kazanacak film.

Onun dışında güçlü filmlerden Captain Phillips web sürümü çıktı ama içinde gömülü altyazı var ve filmin içindeki Somali dilindeki konuşmalar için kaynak bulunamadığından düzgün Türkçe altyazısı henüz çıkmadı. Büyük ihtimal iki hafta kadar sonra hem bluray sürümü hem de Türkçe altyazısı çıkacak.

Out of the Furnace screneer sürümü bugün düştü. (Gravity'den sonra düşen ikinci screener sürümü oldu) Film ne kadar önemli tartışılır ama Bale hayranları izlemek izleyeceklerdir. Türkçe altyazısı henüz yok.

Blue is the Warmest Color'ın izlenebilecek bir sürümü düştü ama altyazısı henüz yok.

Fruitvale Station bluray sürümü düştü. Altyazısı için bekleniyor.

The Butler, Enough Said, Blue Jasmine kısa sürede bluray sürümünün düşmesi beklenen diğer filmler.

Ayrıca screener sürümleri artık her an düşebilir. Hangisinin düşeceği hiç belli olmaz. Henüz vizyona girmemişlerden bile düşen olabilir.

Büyük ihtimalle Ocak ayının ikinci haftasına kadar bütün beklediğimiz filmler düşecek fakat altyazılar için beklemeye devam edeceğiz. Bu kadar çok filmin hepsinin birden kısa sürede Türkçeye çevrilmesini bekleyemeyiz.

Tavsiyem şu an ilk mesajdaki filmleri ve Gravity'i izlemeye bakın bir an önce. Diğer filmler gelince onlara sıra gelmez sonra.

@berkann @BesaleT @Forumdash @destere @cevaa @gundix123 @legolas9900

Geçen gün Mandela'nın screener sürümü düşmüştü. Bugün de en merak ettiğim filmlerden Saving Mr. Banks düştü. Fakat altyazılar çok yavaş geliyor. Beklediklerimden hiçbirinin altyazısı çıkmadı daha.

Geçen gün saydığım bluraylerden The Butler da düştü. Enough Said düşmemekte ısrarlı.
Blue Jasmine ve Captain Phillips ise 4-5 gün sonra gelebilir.

Beni de yaz. Çok tereddütte kaldım katılıp katılmamak konusunda ama altyazı konusunda kendimi geliştireyim. Altyazı dikkati de arttırıyor zaten. Zorda kalmadıkça altyazı izlemeyen biriyim ve sanırım bu konuda zorda kaldığımı varsayayım. Bu filmleri Türkiye'de ilk izleyenlerden olmak daha başka bir olay.

American Hustle düştü.
Altyazısı da çıkar 2-3 güne herhalde...

Aslında hiç zamanım yok bu iki hafta ama ne yapıp ne edip bir boşluk bulmam lazım.

@berkann @cevaa

Yılın favorisi 12 Years a Slave DVDSCR sürümü düştü ve Türkçe altyazısı da çıktı. Rush, All is Lost, Fruitvale Station gibi filmlerin de Türkçe altyazısı çıktı.

Gelecek haftasonu muhtemelen konuyu komple düzenleyip izlenebilecek, izlenmesi gereken filmleri listeleyeceğim.
(O zamana kadar fazla film izlemeyip beni kıskandırmazsanız iyi olur.
)

Saving Mr. Banks'ın da altyazısı çıktı dakikalar öncesinde. Ama inmiyorlar işte.

Bugün üst üste bombalar patlıyor.

The Wolf of Wall Street, Her, August: Osage County ve Frozen'ın dvdscr sürümleri düştü. @gundix123

Inside Llewyn Davis, Nebraska, Philomena ve The Wind Rises kaldı sanırım düşmeyen büyük filmlerden. Onlar da gelir birkaç güne.

Artık geriye sadece altyazı beklemek kalacak.

Konu güncellendi.

Şu an Türkçe altyazıyla izlenebilen durumda olan filmlerin çok büyük kısmını konuya ekledim neden izlenmeleri gerektiğiyle beraber. Birkaç film daha kaldı geriye ama onların çoğu ** olduğu için çok da önemli değil şu aşamada ve henüz o filmlerden birini izleyen olmadı sanırım içimizde.

Puan tablosunu da hazırladım. Bence çok şekil oldu, inşallah epey dolu bir halde olduğunu da görürüz.

@berkann @Forumdash @destere @gundix123 bazı filmlerde yorum konusuna puanınızı yazmamışsınız. Onları belirleyip bildirirseniz güzel olur.

@legolas9900 @BesaleT @Arslan Bey siz de yavaş yavaş başlayabilirsiniz artık eğer vakit sıkıntınız yoksa.

Katılmak isteyen başka arkadaşlar olursa da kapımız açık.

Dizilerle, filmlerle alakalı bazı kişileri etiketleyim ben de belki yeni üye çıkar gruba.
İşte o bazı kişiler:

@Yakamoz-Asi @KK|Batman @HeisenBerg @sokak sanati @BuraK @Çiğdem- @yatutarsa @xemrexxx @ehsan7000 @Bully

ben anlamadımki katılanlar görevmi alıcak yoksa diziler filmler eklendiğinde haberlerimi olucak

The Hunt'a 9 ya da 9.5 vermiştim. 9'du diye hatırlıyorum.
Before Midnight 7.5'tu.
M.U. 2'ye 8 vermişim.

@OzaN ekleyebilirsin.

Ben de buna benzer bir konu açmak için gelmiştim foruma. Oscar dönemi filmlerinden izlediklerimizi sıraladığımız bir konu olacaktı.

Katılmaya çalışırım.

Bekleriz, Sopranos'a dönmesin de.

ben anlamadımki katılanlar görevmi alıcak yoksa diziler filmler eklendiğinde haberlerimi olucak

Görev yok, filmleri izledikten sonra yorum yapacağız yorum konularına ve puan vereceğiz hepsi bu. Daha sonra Oscar zamanından önce özel anketler olacak ve kendi Oscarlarımızı dağıtacağız izlediğimiz filmlerden yola çıkarak.

Film izlemeyi seven kişilere tavsiye edilir. Ama en azından 6-7 film izlerse güzel olur katılacak kişiler. Yaklaşık 1.5 ay zaman var.