FF Futbu Ligi 12. Sezon Hata Bildirme & Öneri Merkezi

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yeni sezona yeni konu açalım. :)

Buradan oyunda gördüğünüz eksikleri bildirebilir, yeni öneriler yapabilirsiniz. Daha önceden bildirdiğiniz ama gerçekleşmemiş şeyler de olabilir tabii ki. :):)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
74 13 44 lük adam mevkisi ST AML ama AML ye koyunca 52 ye falan düşüyor mantığını anlayamadım ? Tamam düşebilir de 68 falan olsa anlayacağım ama 52 çok düşük değil mi? @OzaN

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Oyuncuların güçlerini inceliyim dedim ve Fenerbahçe'den başladım ama bazı değerler bana gerçekten uzak geldi gibi.

Mesela Selçuk Şahin'in gücü 68 iken Alper'in gücünün 67 olması, Emre'nin gücünün 66 olması.
Alper'in defansının atağından iyi olması.
Alper ve Selçuk'un ataklarının eşit olması.
Sow'un ana mevkisinin AML olması ki bence kesinlikle Santrafor olması gerek.

Bunlar benim fikirlerim tabii @OzaN farklı düşünmüş olabilir ama şöyle bir fikrim var;

Gelecek sezon lig biraz daha erken açılıp oyuncuların güçleri diğer üyelerce görülüp başlıklar açılıp herkes değerler konusunda fikirler verebilir diye düşünüyorum hani örnek mesela Kuyt'ın gücünü 70 yaparsın bir sonraki sezon ben Dirk Kuyt Futbu diye başlık açıp bence özellikler böyle böyle olmalı diyebilir üyeler. Tabii OzaN'da uygun görürse. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oyuncuların güçlerini inceliyim dedim ve Fenerbahçe'den başladım ama bazı değerler bana gerçekten uzak geldi gibi.

Mesela Selçuk Şahin'in gücü 68 iken Alper'in gücünün 67 olması, Emre'nin gücünün 66 olması.
Alper'in defansının atağından iyi olması.
Alper ve Selçuk'un ataklarının eşit olması.
Sow'un ana mevkisinin AML olması ki bence kesinlikle Santrafor olması gerek.

Bunlar benim fikirlerim tabii @OzaN farklı düşünmüş olabilir ama şöyle bir fikrim var;

Gelecek sezon lig biraz daha erken açılıp oyuncuların güçleri diğer üyelerce görülüp başlıklar açılıp herkes değerler konusunda fikirler verebilir diye düşünüyorum hani örnek mesela Kuyt'ın gücünü 70 yaparsın bir sonraki sezon ben Dirk Kuyt Futbu diye başlık açıp bence özellikler böyle böyle olmalı diyebilir üyeler. Tabii OzaN'da uygun görürse. :)
Oyuncu güçlerine ben karışmıyorum otomatik olarak hesaplanıyor değerlerinden yola çıkarak. Bazı oyuncularda doğal olarak tutarsızlıklar olabiliyor ama genel olarak fena değil gibi çıkan sonuçlar. :)

Sow için transfermarkt AML diyor ana mevkisi için. :) http://www.transfermarkt.com/moussa-sow/profil/spieler/22382

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Pardon doğru sistem hesaplıyordu unutmuşum :). FM'de gözlemciler değerler veriyor ya ben ordan karıştırmışım. :)

Peki bu değerler değiştirilemiyor mu? :)

Transfermark geçen senelere göre yazmış muhtemelen. Bu sene özellikle son haftalarda forvette oynuyor. Aslında çok da önemli değil, belki de bir sonraki maçlarda yine solda oynayabilme ihtimali var. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Pardon doğru sistem hesaplıyordu unutmuşum :). FM'de gözlemciler değerler veriyor ya ben ordan karıştırmışım. :)

Peki bu değerler değiştirilemiyor mu? :)

Transfermark geçen senelere göre yazmış muhtemelen. Bu sene özellikle son haftalarda forvette oynuyor. Aslında çok da önemli değil, belki de bir sonraki maçlarda yine solda oynayabilme ihtimali var. :)
Oyunda zaten forvette de tam güce yakın oynayabilmesi lazım. Bence çok fark etmiyordur. :)

Güçler değiştirilebiliyor tabii ki ama tek tek düzeltmek epey uğraştırıcı olur. Fakat etkinlik tarzı bir şey eğlenceli olur derseniz ben sistemin otomatik ayarladığı değerleri yazarım siz tuhaflıkları yazarsınız ve herkesin ortak fikri olanları düzeltiriz, güzel olur. :):)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Oyunda zaten forvette de tam güce yakın oynayabilmesi lazım. Bence çok fark etmiyordur. :)

Güçler değiştirilebiliyor tabii ki ama tek tek düzeltmek epey uğraştırıcı olur. Fakat etkinlik tarzı bir şey eğlenceli olur derseniz ben sistemin otomatik ayarladığı değerleri yazarım siz tuhaflıkları yazarsınız ve herkesin ortak fikri olanları düzeltiriz, güzel olur. :):)
Aynen bence de çok güzel olur. :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Oyuncuların kondisyonları çok çabuk sarı oluyor 1 maçla yarıya indikten sonra ben onlara futbolcu demem. :D @OzaN

Ayrıca siteye her girdiğimde yeniden giriş yapıyorum "Beni Hatırla" butonu neden yok (b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oyuncuların kondisyonları çok çabuk sarı oluyor 1 maçla yarıya indikten sonra ben onlara futbolcu demem. :D @OzaN

Ayrıca siteye her girdiğimde yeniden giriş yapıyorum "Beni Hatırla" butonu neden yok (b)
Yoruyorsundur oyuncuları yoksa 1 maçta yarıya inmemesi lazım. :D

Beni Hatırla gelir inşallah çok yakında. :):)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Yoruyorsundur oyuncuları yoksa 1 maçta yarıya inmemesi lazım. :D

Beni Hatırla gelir inşallah çok yakında. :):)
Ne yapıyorum adamlara altı üstü haftada 1 maça çıkıyorlar. :D Şimdi yine baktım kaleci dışında 2 kişi hariç hepsi sarı olmuş böyle bi sezon yürümez. :D 3. maç sonu adam bulamam maça çıkartacak :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
74 13 44 lük adam mevkisi ST AML ama AML ye koyunca 52 ye falan düşüyor mantığını anlayamadım ? Tamam düşebilir de 68 falan olsa anlayacağım ama 52 çok düşük değil mi? @OzaN
@OzaN Bu sorun bu sezon çözülür mü yoksa gelecek sezonlar içinde mi olacak çözümü ona göre oyuncumu satacağım. :)