FF Üyeleri Aynı Evde " 4. Bölüm "

Bu bölüme kaç puan verdiniz ?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 3

• 4

• 5

• 6

Oy: 1 7.7%
  • 7

Oy: 1 7.7%
  • 8

Oy: 7 53.8%
  • 9

Oy: 2 15.4%
  • 10

Oy: 2 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    13

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,490
Puanı
1,060
Hırsız evdeki bütün önemli şeyleri alıp evden kaçar. Eve ara sıra uğrayan Neferian hal hatır sormak için Ozan’ı arar. Ozan telefona cevap vermeyince Neferian’ı endişe basar. Neferian hemen harekete geçer ve FF üyelerinin bulunduğu apartmana gider. En sonunda apartmana varır. Kapıya vurur, ancak kapıyı açan olmaz. Eve giremeyince çilingir çağırmaya karar verir. Çilingir 10 dakika içinde gelir ve kapıyı açar. Neferian içerdeki herkesi baygın halde görünce gözlerine inanamaz. Ve gidip mutfak bir kova su alır ve bütün üyelerin başından aşağı döker. Döktükten sonra bütün üyeler uyanır.

Cevaa : Yarabbi şükür elhamdülillah. :D
Ozan : Ne oldu la bize. :D
Neferian : Sizi uyutmuşlar, kim bilir neler yaptılar size. :D
Ozan : En son Alemto’ya şaka yapmıştık ve ardından badanacı bize gelip uyku fıs, fısı sıktı. Sanırsam badanacı hırsızmış. :D
Neferian : Sanırsam mı ? :D Kesinlikle hırsız diyecektin her halde. :D

Ozan biraz toparlanır ve evin içinde biraz gezmeye başlar. Çekmecenin açık olduğunu görünce, şok olur. Bu hırsızı hemen bulmalıyız der.

O sırada Cevaa’nın aklına bir fikir gelir.

Cevaa : Aklıma bir fikriyat geldi. Ama çok malca olabilir. :D Bu adamı telefondan Ozan aramadı ? Aradı. :D Bu adamı yine badana var diye gizli numaradan arayıp başka yere getirip, orada burnunu ağzını kırarız. :D Çok malca dimi. :D Beni İstanbul Boğaz Köprüsü’nden aşağı atın ya. :D Yemin ediyorum çok malım ya. :D
Fks14 : Aferin lan cevaa. :D
Ozan : Süper bir fikir. :D
xdragxx : Gerçekten süper hacı. :D

Ve Ozan gizli numaradan badanacıyı ( hırsız ) arar, Neferian’ın evine davet etmek üzere.

Ozan : Usta işin yoksa biraz sonra bize gelir misin ? Adresi veriyorum. Cengiz Topel Caddesi, 00/82/2 sokak No : 5 Kartal/ İstanbul
Badanacı : Tamam, işim yok. 40 dakika sonra oradayım.
Ozan : Tamam.

FF Üyeleri Neferian’ın evine gitmek için harekete geçer. Eve 25 dakikada varırlar. Sabırsızlıkla badanacıyı beklerler. FF Üyeleri o sırada evde plan kurarlar. Badanacıyı kapıyı çaldığı anda kapıyı Neferian açacak ve o sırada Ozan badanacının kafasına sopayla sertçe vuracaktır. Aradan 15 dakika geçer ve badanacı tam saatinde eve gelir. Kapıya vurur. Neferian kapıyı açar. Ozan sopayı adamın kafasına indirir. Adam yere yığılır. Sonra bütün üyeler badanacıyı güzel bir şekilde döver. Ancak herkes badanacıyı dövdüğünü sanmaktadır. Adamın yüzüne bakınca badanacı değil de başka birisinin olduğu anlaşılır.

FF Üyelerinin dövdüğü adam kimdi ? Dövdükleri adama bir şey olacak mı ? Hırsız yakalanacak mı ?
Hepsi ve daha fazlası 5. bölümde. 5. bölüm Salı günü sizlerle olacak. :)

Güzel olmuş, tebrikler :) 8 puan verdim.

Anlamadığım nokta şu neden başka bir telefondan aramak yerine gizli numaradan arıyoruz :D Badanacı şüphelenmeyecek mi bu durumdan :D

Herkese teşekkürler. :)

Güzel olmuş, tebrikler :) 8 puan verdim.

Anlamadığım nokta şu neden başka bir telefondan aramak yerine gizli numaradan arıyoruz :D Badanacı şüphelenmeyecek mi bu durumdan :D

Sen kontör bol olduğu için sen gizliden arıyorsun. :D

düzen:2
konu:2
hikaye:2
kendi fikrim:2
türkçeyi kullanma ve yazı yazma şekli:1 (sebebi gülücükler pek hoşuma gitmedi )

toplam:9

0.5'DE 8'E Yuvarladım matematiğim çok iyidir(!)

Edit:Kinaye işareti koyucam bundan sonra gülücükten anlamıyorlar...

Sağ olun arkadaşlar, teşekkür ederim. :) Bu arada 5. veya 6. bölümde diğer FF üyeleri de gelebilir. :)