Ferdi Kadıoğlu'nun Milli Takım Tercihi Belli Oldu!

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
fenerbahcede_ferdi_kadioglu_99d50_800.jpg

Ferdi Kadıoğlu'nun milli takım tercihi belli oldu!

2018 yazında NEC Nijmegen'den Fenerbahçe'ye transfer olan Ferdi Kadıoğlu, özellikle bu sezon sergilediği performansla dikkatleri üzerine çekmişti. Hollanda U21 formasını giyen Ferdi'nin milli takım tercihi merak konusuydu. Ferdi, Türkiye milli takımı hariç, Hollanda ve Kanada milli takım formalarını da giyebilme şansı vardı. Ferdi Kadıoğlu forma giyme şansını Türkiye'den yana kullandı ve kararını Stefan Kuntz'a bildirdi.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Genelde uzun süre kararsız kalanlar Türkiye'yi seçmiyordu. Şaşırttı ben seçmez diyordum.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Doğru olabilir ama yine de kendisi açısından daha verimli olurdu
Hiç cağrılmayacağın yer nasıl verimli olabilir. Bizi de çok küçümsememek lazım. Ferdi için daha kariyerinde uzun bir yol var ama Hollanda milli takımına cağrılmak ile Türkiye milli takımına çağrılmak aynı değil.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Hiç cağrılmayacağın yer nasıl verimli olabilir. Bizi de çok küçümsememek lazım. Ferdi için daha kariyerinde uzun bir yol var ama Hollanda milli takımına cağrılmak ile Türkiye milli takımına çağrılmak aynı değil.

Bizim milli takımın ne umudu var?

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
San Marino seviyesinde de değiliz orta sıra bir takımız işte.

İşte bak kendin yazıyorsun. Bir heyecan yok, umut yok, bu ülke kesin kupaya katılır yok. Ama Hollanda dedin mi aynı mı? Değil. O takımla idmana çıksan bile gelişirsin. Bizde boş pas trafıği hariç bir cacık öğrenemezsin.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
İşte bak kendin yazıyorsun. Bir heyecan yok, umut yok, bu ülke kesin kupaya katılır yok. Ama Hollanda dedin mi aynı mı? Değil. O takımla idmana çıksan bile gelişirsin. Bizde boş pas trafıği hariç bir cacık öğrenemezsin.
İyi de diyorum Hollanda'ya çağrılmak kolay değil. Hollanda'ya kesin çağrılacağını bilse seçerdi büyük ihtimalle zaten.

Ayrıca milli takım gibi şeylerin daha çok gönülle seçilip oynanması taraftarıyım.

• Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
İyi de diyorum Hollanda'ya çağrılmak kolay değil. Hollanda'ya kesin çağrılacağını bilse seçerdi büyük ihtimalle zaten.

Ayrıca milli takım gibi şeylerin daha çok gönülle seçilip oynanması taraftarıyım.

O da bir bakış açısı tabi. Gönlün rahat olacak. O da demek ki böyle rahat edecek. :)

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Genelde uzun süre kararsız kalanlar Türkiye'yi seçmiyordu. Şaşırttı ben seçmez diyordum.
Hollanda'dan teklif gelmedi sanırım ya da geldiyse de şans bulamayacağını anlamıştır. Kanada için de oynayabilirdi, hatta daha çok şansı olurdu ama onu da seçmedi. En iyi ikinci seçeneği seçti, en azından Avrupa ve şu anda oynadığı takımın ülkesi. Kendi ülkesi aslında ama Hollanda'da doğup büyüdüğü, hayatının büyük bir bölümü orada geçtiği için aslında normalde Hollanda daha yakın geliyordur. Bu yüzden biraz ağırdan almayı tercih etti, Hollanda'nın alt yaş gruplarında da forma giydi. Gerçi bu meselenin uzamasında muhtemelen milli takımdaki kişilerin de payı vardır. Olsun, sonuç olarak kararını verdi ve umarım milli takıma seçilir, umarım kendini milli takımlarda göstermeyi de başarır. Büyük ihtimalle bunca olaydan sonra seçilecektir ama devamında neler olacak, orası önemli. Bekleyip göreceğiz.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24