Fenerbahçede Dört Futbolcuya Soğuk Duş!!!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Fenerbahçe Futbol klübünden gelen açıklama göre;yeni sezonda dört futbolcunun asıl takımdan ayrı çalışmasının uygun görüldüğü ve bu futbolcuların gelecekleri için görüşmelerin başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, Mame Thiam; Sadık Çiftpınar;Kemal Ademi ve Oğuz Kaan Güçtekin yeni sezonda kadroda düşünülmeyen isimler oldular.
1627028116250.png

Mame Thiam

1627028143602.png

Sadık Çiftpınar

1627028177403.png

Kemal Ademi

1627028203936.png

Oğuz Kaan Güçtekin

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Thiam ve Sadık'ın yedek olarak kalmasında sakınca yoktu bence. Fakat Çin şampiyonu hocamız en iyisini bilir, hayırlı olsun. :A
Thiam Samatta ve Cisse den daha iyi değil miydi? Ben mi farklı Fenerbahçe izledim geçen sene...Bizim görmediğimiz ne görebiliyorlar merak ediyorum :bilmem::bilmem::bilmem:

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Thiam Samatta ve Cisse den daha iyi değil miydi? Ben mi farklı Fenerbahçe izledim geçen sene...Bizim görmediğimiz ne görebiliyorlar merak ediyorum :bilmem::bilmem::bilmem:
Bence daha iyiydi ama eşik noktası o kadar düşük ki o ikisinden daha iyi olmamak neredeyse imkansız. :A

Muhtemelen antrenmanlardaki tutumlarından falan memnun değiller Thiam'ın. Yoksa geçen sene iyi olduğu dönemlerde bile doğru düzgün şans bulamadı...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Bence daha iyiydi ama eşik noktası o kadar düşük ki o ikisinden daha iyi olmamak neredeyse imkansız. :A

Muhtemelen antrenmanlardaki tutumlarından falan memnun değiller Thiam'ın. Yoksa geçen sene iyi olduğu dönemlerde bile doğru düzgün şans bulamadı...
Açıkçası 3 ü arasında gene en iyisi hep o gelmişti tabi olaya son olay gol atmadan bakıldığından kaynaklı bana öyle geliyordur ama dediğin gibi thiam ve sadık yedek beklemesinin zararı olmazdı.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Teknik direktörün aldığı karar doğrultusunda Ali Koç ilk defa hareket ediyor, yani öyle bir izlenimi ilk defa veriyor ve kendi aldığı oyuncuların (Oğuz Kağan hariç, altyapı) üzerine çizik atıyor. Mame Thiam arada iyi oynasa da, bize göre bir oyuncu değildi. Inter, Juventus gibi takımlarda oynamış ama fazla forma şansı bulamamış bir oyuncu aslında ama bize uygun değildi. Daha alt seviyedeki takımlarda iş yapar.

Kemal Ademi'de ne görüldü de transfer edildi, orası ayrı bir olay. Gönderdiğimiz Michael Frey bile daha iyiydi, kalsaydı belki iş bile yapardı. Sadık Çiftpınar'ın bu şartlar altında forma şansı bulması zordu. Mücadele ediyor ama yetenekli bir futbolcu mu, orası tartışılır. Yine bize göre bir oyuncu değil. Oğuz Kağan Güçtekin'i o kadar kiralık gönderdik başka bir takıma, hiçbir şekilde kendini gösteremedi. Bu kez kesik yedi.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Sadık`tan iyi bir stoper çıkabilirdi. Fenerbahçe, beceremedi. Umarım Avrupa için bir şansı olur.

Thiam, Anadolu kulüplerinde iyi iş yapar bence.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Marcao ve Luyindama dışında stoper yok gibi. Forvet de olmuyor, gidiyor Babel oynuyor. Fatih Terim yüzünden mi oluyor bunlar, takımda mı sıkıntı var, yönetim mi, orası muamma. Aslında üçü bir arada. :A
Fatih Terim`in hep çok iyi ekibi olurdu. Artık oluşturamıyor yalnız kaldı sanki. Eskiden onun döneminde fiziksel olarak takım sezona iyi başlardı. Son yıllarda ise kondisyon olarak kasım`da toparlanıyor takım. Forvetteki sorun sistemle ilgili değil bence oyuncu bulamıyorlar. İki forvetimiz var, ikisi de hazır değil. Geçen sezonun tamamı bu şekilde geçti. Gomis gittiğinden beri o bölgede güvenilir oyuncu yok. Adem Büyük`ü geri getirebilirlerdi, onun da kendisi burada olmak istemiyor galiba. Babel`in tamamen performansı düştü. yeniden Beşiktaş`daki günlerine yakın oyun oynamasını beklemek hayal gibi.

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Fatih Terim`in hep çok iyi ekibi olurdu. Artık oluşturamıyor yalnız kaldı sanki. Eskiden onun döneminde fiziksel olarak takım sezona iyi başlardı. Son yıllarda ise kondisyon olarak kasım`da toparlanıyor takım. Forvetteki sorun sistemle ilgili değil bence oyuncu bulamıyorlar. İki forvetimiz var, ikisi de hazır değil. Geçen sezonun tamamı bu şekilde geçti. Gomis gittiğinden beri o bölgede güvenilir oyuncu yok. Adem Büyük`ü geri getirebilirlerdi, onun da kendisi burada olmak istemiyor galiba. Babel`in tamamen performansı düştü. yeniden Beşiktaş`daki günlerine yakın oyun oynamasını beklemek hayal gibi.
Ekibi eski oyunculardan kurmak biraz da sıkıntı. Necati Ateş, Selçuk İnan ve Albert Riera gibi isimler var ekipte. Tamam, Fatih Terim'in ağırlığı vardır da, bir yandan da eski oyuncular üzerinden ekip yapmak da sıkıntı olabiliyor. Biz aynı hatayı yaptık, şimdi yavaş yavaş dönmeye başlıyoruz gibi. Falcao bir kere sakat, Mostafa Mohamed'in yedeği yok gibi bir şey, yani her zaman formunda da olmuyor ve sakatlanma ihtimali oluyor. En az iki forvet daha olmalı. Diagne var ama yararlanmak da istemiyorsunuz. Ali Yavuz Kol var bir de, muhtemelen yine kiralık gönderirsiniz. Diagne'yi de oynatıp, bir forvet daha almalısınız bence. En kötü haliyle bile gol atmayı başarıyor, tavırlarını sevmeseniz de. Babel ile olmaz bu iş zaten, çok yaşlı, 35'ine girecek. Her oyuncu o yaşlarda çok iyi olamaz.

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Ekibi eski oyunculardan kurmak biraz da sıkıntı. Necati Ateş, Selçuk İnan ve Albert Riera gibi isimler var ekipte. Tamam, Fatih Terim'in ağırlığı vardır da, bir yandan da eski oyuncular üzerinden ekip yapmak da sıkıntı olabiliyor. Biz aynı hatayı yaptık, şimdi yavaş yavaş dönmeye başlıyoruz gibi. Falcao bir kere sakat, Mostafa Mohamed'in yedeği yok gibi bir şey, yani her zaman formunda da olmuyor ve sakatlanma ihtimali oluyor. En az iki forvet daha olmalı. Diagne var ama yararlanmak da istemiyorsunuz. Ali Yavuz Kol var bir de, muhtemelen yine kiralık gönderirsiniz. Diagne'yi de oynatıp, bir forvet daha almalısınız bence. En kötü haliyle bile gol atmayı başarıyor, tavırlarını sevmeseniz de. Babel ile olmaz bu iş zaten, çok yaşlı, 35'ine girecek. Her oyuncu o yaşlarda çok iyi olamaz.
Eski oyuncular aslında görünüm için varlar bence. Ben daha çok içerideki ekipten bahsediyordum. Ünal Aysal`ın döneminde galiba italyan bir kondisyoner vardı ve onun kendi ekibi. Fiziksel antrenmanları yabancı antrenörlerle yapıyordu Fatih Terim. Tabi ki maliyeti çok fazla diye fazla kalmadı o ekip. O dönem takımın kondisyonu çok çok iyiydi. Sezon başında Arsenal, Porto gibi takımlarla başa baş oynayıp, yenip Emirates Cup`ı almıştık. Son yıllarda hayal bir türk takımının sezona o kalitede girmesi. PSV maçında da en çok buna üzüldüm. PSV iyi takım değil ama onlara karşı bile sahada varlık gösteremedik.

Yanlış hatırlamyorsam Eto, Adebayor, Babel`in yaşında iken çok daha iyi performanslar sergilemişlerdi Süper ligde. Babel, çabuk bitti. Kesinlikle takımda yeri yok. Falcao`nun en azında maaşından kurtulmak için bir yere göndermeleri lazım. Aslında asıl böyle zamanlarda menajerlere gerek duyuluyor ama galiba onlar da konuyla ilgili bir çözüm bulamıyor. Diagne muhtemelen takımda kalacaktır. Ali Yavuz Kol`un kadroda olacağını düşünmüyorum. Belki 4. forvet olarak kalabilir. Eskiden de 4. forvet olarak genç oyuncuları denemişti Terim. As takım için en az 1 forvet gerekli. Ben Adem Büyük`ün döneceğini düşünüyordum. O da olmayacak galiba. İnşallah kim gelecekse bir sürpriz yapar da iyi performans sergiler. Yoksa işi çok zor gelecek sezon Galatasaray`ın.

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Eski oyuncular aslında görünüm için varlar bence. Ben daha çok içerideki ekipten bahsediyordum. Ünal Aysal`ın döneminde galiba italyan bir kondisyoner vardı ve onun kendi ekibi. Fiziksel antrenmanları yabancı antrenörlerle yapıyordu Fatih Terim. Tabi ki maliyeti çok fazla diye fazla kalmadı o ekip. O dönem takımın kondisyonu çok çok iyiydi. Sezon başında Arsenal, Porto gibi takımlarla başa baş oynayıp, yenip Emirates Cup`ı almıştık. Son yıllarda hayal bir türk takımının sezona o kalitede girmesi. PSV maçında da en çok buna üzüldüm. PSV iyi takım değil ama onlara karşı bile sahada varlık gösteremedik.

Yanlış hatırlamyorsam Eto, Adebayor, Babel`in yaşında iken çok daha iyi performanslar sergilemişlerdi Süper ligde. Babel, çabuk bitti. Kesinlikle takımda yeri yok. Falcao`nun en azında maaşından kurtulmak için bir yere göndermeleri lazım. Aslında asıl böyle zamanlarda menajerlere gerek duyuluyor ama galiba onlar da konuyla ilgili bir çözüm bulamıyor. Diagne muhtemelen takımda kalacaktır. Ali Yavuz Kol`un kadroda olacağını düşünmüyorum. Belki 4. forvet olarak kalabilir. Eskiden de 4. forvet olarak genç oyuncuları denemişti Terim. As takım için en az 1 forvet gerekli. Ben Adem Büyük`ün döneceğini düşünüyordum. O da olmayacak galiba. İnşallah kim gelecekse bir sürpriz yapar da iyi performans sergiler. Yoksa işi çok zor gelecek sezon Galatasaray`ın.
PSV için "iyi bir takım değil" diyoruz ama Galatasaray'dan iyi bir takım. Götze ile Zahavi gibi iki yetenekli oyuncuları var, bu kalitede tek bir oyuncusu yok Galatasaray'ın. Falcao var ama o eskiden iyi oynayan Falcao değil, Babel de öyle ve Arda da öyle. Roger Schmidt geçen sezon geldi ve takımı oturtmuştur artık. Galatasaray bozulup dağıtılan bir takım son yıllarda. Kadroya bakıyorum, üst düzey bir oyuncu yok, hani liderlik seviyesinde. İyi bir Belhanda iş görürdü mesela ama gönderildi. Hani takımda Gedson, Onyekuru olsa belki daha iyi olurdu ama onlar da kiralıktı. Kısacası Galatasaray hazır değil, transfer konusunda da herhangi bir aktiflik gösteremedi. Temmuz ayının başlarında iyi transferler halledilseydi eğer, büyük ihtimalle böyle bir tablo çıkmazdı ortaya.

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Thiam'ı isteyen birkaç kulüp var, zaten bonservissiz geldiği için sorun olmayacak. Sadık da iyi niyetli bir oyuncu ama maalesef seviyesi Fenerbahçe için düşük kaldı. O da bir Anadolu kulübünde rahatlıkla yer alır. Ademi ve Oğuz Kaan'ın varlığı yokluğu bir olduğu için çok önemli değil.

Vitor Pereira'nın dümenin başında olduğu belli. Bu temizliğin devamı da gelecek (Lemos, Dirar, Perotti, Samatta..) Zaten kadro olarak en hazır takım biziz, kadrodaki çöpler iyice temizlenip birkaç takviye yapılırsa daha da iyi olacağız.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Araf

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Thiam'ı isteyen birkaç kulüp var, zaten bonservissiz geldiği için sorun olmayacak. Sadık da iyi niyetli bir oyuncu ama maalesef seviyesi Fenerbahçe için düşük kaldı. O da bir Anadolu kulübünde rahatlıkla yer alır. Ademi ve Oğuz Kaan'ın varlığı yokluğu bir olduğu için çok önemli değil.

Vitor Pereira'nın dümenin başında olduğu belli. Bu temizliğin devamı da gelecek (Lemos, Dirar, Perotti, Samatta..) Zaten kadro olarak en hazır takım biziz, kadrodaki çöpler iyice temizlenip birkaç takviye yapılırsa daha da iyi olacağız.
Perotti?
Diğer 3ünü anladım da.