Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
TFF'nin sitesinde bu 28 şampiyonluğu bir bütün olarak gösteren herhangi bir veri var mı? 19 lig şampiyonluğuna ek olarak 9 şampiyonluk ile alakalı herhangi resmi bir veri var mı TFF'nin resmi sitesinde? Varsa gönderir misin buradan ekran görüntüsünü alarak.

Ekli dosyayı görüntüle 68230

"Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ Kulübünün 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır."

Önceki yıllardan yalnızca Beşiktaş'ın iki şampiyonluğu resmi olarak kayıt altına alınmış. Bu durumda hem Fenerbahçe'nin resmi internet sitesi, hem de sen hayal ürünü gerçekliklerle kendinizi 28 kere Türkiye Şampiyonluğu almış olarak görmüş oluyorsunuz. Ki bu da yanlış bilgi verdiğin anlamına geliyor.
Peki, 19 Süper Lig şampiyonluğu diye düzelttim. Oldu mu şimdi doğru mudur :A

• Beğendim
Reactions: Sherlock

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde "Türkiye Profesyonel Futbol Liglerinde" toplam 28 şampiyonluğumuzun olduğu yazıyor. Bana kaynağını sormadan kendi kafana göre orayı 19 Süper Lig şampiyonluğu olarak değiştiriyorsun. Ayrıca oradaki verileri Wikipedia'den falan değil bizzat Fenerbahçe'nin internet sitesinden aldım.

Konuyu bir kez daha değiştiriyorum. Kaynak da belirttiğime göre bu durum hatalı bilgi olmuyor.
Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısına kaynak olarak Fenerbahçe'nin internet sitesini göstermek.

Bknz: (tinerin el değiştirmesi)
Bknz: (beşiktaşlıların yeni bir kafa yapıcı madde arayışına girmesi)
Bknz: (tinerden daha değerli maddeler veritabanı)

• Olmamış
Reactions: batuhankaralar

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısına kaynak olarak Fenerbahçe'nin internet sitesini göstermek.

biraz destek olunması lazım bu yıldız olayına

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061

Doğru söylüyorsun, bir dahaki sefere Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısına kaynak olarak Başakşehir'in internet sitesini gösteririm :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Altay Bayındır... Kaleyi sana emanet etmeme ihtimali olan teknik direktörü de, o teknik direktöre tekme atmayacak olan Başkan'a da yazıklar olsun. Gerçekten bu takımın iyiliğini düşünen varsa kaleyi bu adama emanet eder. (Şenol Güneş çoktan ilk 11'e yazmıştır bile) Sıkı şekilde çalıştırılmalı, özel kaleci antrenörü tutulmalı, motive edilmeli, ahlaklı ve azimli tam anlamıyla bir sporcu olması için kulüpteki herkesin fedakarlık yapması gerekli. Gelecekte 50-60-70'e satarsın.

Defans inanılmaz kötü. Sadık Çiftpınar ve Serdar Aziz yokken de bugün gördük sonucu. Acil takviye yapılması lazım. Orta stoper kısmı yol geçen hanına dönüyor. Bu kadro ile takım çok gol yer. Hücum hattı ligimizde iş yapar. Ama bu kale önü 4'lüsüyle ilk 5 bile zor.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Nereden baksam şampiyon oluyor Fener. Avrupa'da olmayışı, kadrosunu ciddi güçlendirmesi, takımın uyumu, Ersun Yanal faktörü, rakiplerinin sıkıntıları ve Avrupa'da oluşları. 5-0'lık gümbür gümbür galibiyeti, Başakşehir maçındaki son dakika golüyle gerçekleşen geri dönüş. Şampiyon takım başlangıcı. Devamı da gelecek gibi üstelik. Trabzonspor maçı beklenenden kolay geçer. Sezona böyle bir başlangıç yapmış Fener 50.000 taraftarla Trabzon'u Kadıköy'de tabiri caizse döver. Sörloth'un ayağına 10 kez top değmez. Şampiyonlukla bitecek bir sezonun başlangıcı olduğunu buram buram hissettiren başlangıcın son ayağı pazar akşamı tamamlanır.

Kısacası, mekanın sahibi geri geldi.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Fenerbahçe'nin iyi bir başlangıç yaptığına katılıyorum da neye göre mekanın sahibi Fenerbahçe? Son 10 yılda 2 şampiyonluğu bulanan (birisi zaten şaibeli) mekanın sahibi mi olur? ŞL desen zaten hak getire. 2'de 2 yapınca nasıl mekanın sahibi olunuyor gerçekten anlamıyorum. Yıllardır 3 yıldız takma peşinde Fenerbahçe, Galatasaray 5'e doğru gidiyor. Bana göre çok komik duruma düşüren ifadeler bunlar. Veriler/istatistikler ortadayken böyle konuşmak çok absürt.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Fenerbahçe'nin iyi bir başlangıç yaptığına katılıyorum da neye göre mekanın sahibi Fenerbahçe? Son 10 yılda 2 şampiyonluğu bulanan (birisi zaten şaibeli) mekanın sahibi mi olur? ŞL desen zaten hak getire. 2'de 2 yapınca nasıl mekanın sahibi olunuyor gerçekten anlamıyorum. Yıllardır 3 yıldız takma peşinde Fenerbahçe, Galatasaray 5'e doğru gidiyor. Bana göre çok komik duruma düşüren ifadeler bunlar. Veriler/istatistikler ortadayken böyle konuşmak çok absürt.
Fenerbahçe'nin daha fazla şampiyonluğu var. Galatasaray üzülmesin diye sayılmıyorlar. Şaibeli dediğin şampiyonluk tescilli hem yerel hem ulusal olarak şaibeli demeye hakkın yok hatta suç. Son 27 Avrupa maçında 2 galibiyet alabilen GS, en son Avrupa'da Mayıs'ı gören takım ise Fenerbahçe. Galatasaray son zamanlarda Avrupa'da bu kadar başarısızken Fener'e o konuda laf söylemeye hakkın yok. Şampiyon olup ŞL'ye gidebiliriz gerçi şampiyon olduğumuz halde gidemeyebiliriz çünkü puanda geçilebiliriz ki bu sene zaten GS, kolay bir gruba düşmediği sürece puan getirmeyecek son zamanlarda olduğu gibi. Beşiktaş ve Başakşehir'e güvenim yok belki Trabzonspor puan toplar o kadar. Fenerin Avrupa'da olmayışı o açıdan kötü oldu, puan getirebilecek takım yok TS harici.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Nereden baksam şampiyon oluyor Fener. Avrupa'da olmayışı, kadrosunu ciddi güçlendirmesi, takımın uyumu, Ersun Yanal faktörü, rakiplerinin sıkıntıları ve Avrupa'da oluşları. 5-0'lık gümbür gümbür galibiyeti, Başakşehir maçındaki son dakika golüyle gerçekleşen geri dönüş. Şampiyon takım başlangıcı. Devamı da gelecek gibi üstelik. Trabzonspor maçı beklenenden kolay geçer. Sezona böyle bir başlangıç yapmış Fener 50.000 taraftarla Trabzon'u Kadıköy'de tabiri caizse döver. Sörloth'un ayağına 10 kez top değmez. Şampiyonlukla bitecek bir sezonun başlangıcı olduğunu buram buram hissettiren başlangıcın son ayağı pazar akşamı tamamlanır.

2011-2012 sezonu:

Fenerbahçe 2’de 2 yaparak başladı, üstelik Avrupa’ya gitmiyordu. Galatasaray lige 2-0 mağlubiyetle başladı ve ilk üç haftada 4 puan toplayabildi. Fenerbahçe ise üçüncü hafta evinde berabere kaldı. Sonuç? Lig sonu 9 puan fark.

O yüzden daha şimdiden şampiyonluk meşaleleri yakmak için çok erken. Tamam anlıyorum senelerdir şampiyon olamamanın verdiği bir sabırsızlık ve sürekli başarı konusunda Galatasaray’ın altında olmanın verdiği bir kompleks var ancak bir de sayısal gerçekler var, ki mekanın resmi olarak tek sahibinin Galatasaray olduğunu gösteren. İddaa bile arada 5 puan fark olmasına rağmen Galatasaray’ın şampiyonluk şansını Fenerbahçeden daha yüksek göstermiş. Çünkü lig ilk beş haftada bitmiyor. Onlar da dersini aldı ki 8 de kapanır 18 de. Yahu 25-28.haftalarda bu takım 8 puan geriye düşmemiş miydi ikinci hafta nedir? Gerçi bu sene fikstür bakımından en avantajlı takım Fenerbahçe çünkü bilinçli olarak ayarlanmış. Son 8-9 haftada İstanbul dışına neredeyse hiç çıkmıyor. Galatasaray’ın ise son haftalarda üst üste iki deplasmanı var, Antalya Alanya sıcaklığında maçları var...

Ligde en fazla şampiyon olan takım Galatasaray 22 ile, ondan sonra FB geliyor 19. Gerisi ise aşağılık komplesinden ibaret, baktılar fark açılıyor Galatasaray 25’e doğru gidiyor fener 20 olamadan, sosyal medyayı kullanarak taraftarlarının gazını alma amaçlı 28 propagandası yapmaya başladılar. Tamam da hangi ligde? Toplam 3-4 maç kazanarak olunan şampiyonluklar mı? Yarı finalin bile atlandığı seneler mi? GS ve BJKnin olmadığı? Bilmem kaç tane şampiyonun olduğu?

Ulusal ligler ile yerel ligler eşit değerlendirilemez, yıldız sisteminde asla bir tutulamaz zaten. 30 küsür maç ile 4-5 maçın bir yıldız için aynı değerde olduğunu hangi mantık söyleyebilir..

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
2011-2012 sezonu:

Fenerbahçe 2’de 2 yaparak başladı, üstelik Avrupa’ya gitmiyordu. Galatasaray lige 2-0 mağlubiyetle başladı ve ilk üç haftada 4 puan toplayabildi. Fenerbahçe ise üçüncü hafta evinde berabere kaldı. Sonuç? Lig sonu 9 puan fark.

O yüzden daha şimdiden şampiyonluk meşaleleri yakmak için çok erken. Tamam anlıyorum senelerdir şampiyon olamamanın verdiği bir sabırsızlık ve sürekli başarı konusunda Galatasaray’ın altında olmanın verdiği bir kompleks var ancak bir de sayısal gerçekler var, ki mekanın resmi olarak tek sahibinin Galatasaray olduğunu gösteren. İddaa bile arada 5 puan fark olmasına rağmen Galatasaray’ın şampiyonluk şansını Fenerbahçeden daha yüksek göstermiş. Çünkü lig ilk beş haftada bitmiyor. Onlar da dersini aldı ki 8 de kapanır 18 de. Yahu 25-28.haftalarda bu takım 8 puan geriye düşmemiş miydi ikinci hafta nedir? Gerçi bu sene fikstür bakımından en avantajlı takım Fenerbahçe çünkü bilinçli olarak ayarlanmış. Son 8-9 haftada İstanbul dışına neredeyse hiç çıkmıyor. Galatasaray’ın ise son haftalarda üst üste iki deplasmanı var, Antalya Alanya sıcaklığında maçları var...

Ligde en fazla şampiyon olan takım Galatasaray 22 ile, ondan sonra FB geliyor 19. Gerisi ise aşağılık komplesinden ibaret, baktılar fark açılıyor Galatasaray 25’e doğru gidiyor fener 20 olamadan, sosyal medyayı kullanarak taraftarlarının gazını alma amaçlı 28 propagandası yapmaya başladılar. Tamam da hangi ligde? Toplam 3-4 maç kazanarak olunan şampiyonluklar mı? Yarı finalin bile atlandığı seneler mi? GS ve BJKnin olmadığı? Bilmem kaç tane şampiyonun olduğu?

Ulusal ligler ile yerel ligler eşit değerlendirilemez, yıldız sisteminde asla bir tutulamaz zaten. 30 küsür maç ile 4-5 maçın bir yıldız için aynı değerde olduğunu hangi mantık söyleyebilir..
Avrupa sayıyor Genoa şampiyon oldu
4 takım varmış
Liverpoolunda
1924 Tff 1.Futbol ligi şampiyonu
Milli küme
Harbiye spor yazıyor
Federasyon kupasında iki şampiyonu olan Beşiktaşın sayılması
General Harrington kupasından sonrasında ingiltere kupası şampiyonu olarak kabul etmek istedi
Tepki gelince silmişler
@DarkLegenD
@12.Adam @HeisenBerg

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Fenerbahçe'nin daha fazla şampiyonluğu var. Galatasaray üzülmesin diye sayılmıyorlar. Şaibeli dediğin şampiyonluk tescilli hem yerel hem ulusal olarak şaibeli demeye hakkın yok hatta suç. Son 27 Avrupa maçında 2 galibiyet alabilen GS, en son Avrupa'da Mayıs'ı gören takım ise Fenerbahçe. Galatasaray son zamanlarda Avrupa'da bu kadar başarısızken Fener'e o konuda laf söylemeye hakkın yok. Şampiyon olup ŞL'ye gidebiliriz gerçi şampiyon olduğumuz halde gidemeyebiliriz çünkü puanda geçilebiliriz ki bu sene zaten GS, kolay bir gruba düşmediği sürece puan getirmeyecek son zamanlarda olduğu gibi. Beşiktaş ve Başakşehir'e güvenim yok belki Trabzonspor puan toplar o kadar. Fenerin Avrupa'da olmayışı o açıdan kötü oldu, puan getirebilecek takım yok TS harici.

Teker teker gidelim, “Fenerbahçe’nin daha fazla şampiyonluğu var” ifadesinin resmi olarak hiçbir karşılığı yok. Senin kulübün, yıllardır süregelen başarısızlığını örtmek, taraftarın gazını almak için öyle bir argüman türetti. Madem öyle, neden Fenerbahçe resmi hesaplarında falan 4 yıldızlı logo paylaşamıyor? Neden yıllardır 4 yıldızı alacağız paylaşımları yapıyorsunuz? Senin dediğin ifadenin hiçbir karşılığı yok, hiçbir gerçekliği yok.

ŞL’de en çok Çeyrek Final oynayan takım kim? Galatasaray. Türkiye ölçeğinde önemli bir başarı. ŞL’ye en çok giden kim? Açık ara farkla Galatasaray. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin toplamıyla ya eşit, ya daha çok sayıda. Bu ülkeye Avrupa bazında kupa getiren tek Türk takımı kim? Galatasaray. Üçüncü olduğumuz sene milli takıma en çok oyuncu göndermiş kulüp hangisi? Galatasaray. Fenerbahçe’nin efsane olarak kabul ettiği Emre var ya Emre, kariyerinde Galatasaray’la daha çok kupa kazandı. Bu ülkeye en çok ülke puanını sence bugüne kadar hangi takım getirmiştir?

Fenerbahçe’nin grup aşamasında sıfır çektiğini de hatırlıyorsundur, sıfır. Kocaman bir sıfır. Hala konuşabiliyorsun GS ve ŞL hakkında. Orada başarısız olabilmek için önce gidebilmen gerekiyor. Sen Fenerbahçe için “mekanın sahibi” deme hakkını kendinde görüyorsan, benim de bunları söylemeye hakkım doğuyor doğal olarak.

Ben sana nesnel, gerçek ve resmi verilerle konuşuyorum. Sen bana kulübünün sizin gazınızı almak için ifade ettiği, gerçek olmayan cümlelerle geliyorsun. “Mekanın sahibiyiz” falan diyorsun. Bana çok saçma ve komik geliyor bu, futbol konusunda bu ifadeyi kullanabilecek tek kulüp Galatasaray. Çünkü veriler/istatistikler/gerçekler böyle.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Bir gün romaya ve Marsilyaya senaryomda operasyon düzenleyeceğim
Borç kapatma Takımımı fenerbahçe
78.5 milyon euro açıklığı nasıl kapatacak git kampanya yap
Marsilya
Biz yaptık 60 milyon euro topladık her halde
Bize borç yapılandırma uygulanmaz
Çünkü borç Aziz yıldırımın borcu
Anlaşmayı Aziz yıldırım yapmalı
Öyle şart var
@12.Adam

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Teker teker gidelim, “Fenerbahçe’nin daha fazla şampiyonluğu var” ifadesinin resmi olarak hiçbir karşılığı yok. Senin kulübün, yıllardır süregelen başarısızlığını örtmek, taraftarın gazını almak için öyle bir argüman türetti. Madem öyle, neden Fenerbahçe resmi hesaplarında falan 4 yıldızlı logo paylaşamıyor? Neden yıllardır 4 yıldızı alacağız paylaşımları yapıyorsunuz? Senin dediğin ifadenin hiçbir karşılığı yok, hiçbir gerçekliği yok.

ŞL’de en çok Çeyrek Final oynayan takım kim? Galatasaray. Türkiye ölçeğinde önemli bir başarı. ŞL’ye en çok giden kim? Açık ara farkla Galatasaray. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin toplamıyla ya eşit, ya daha çok sayıda. Bu ülkeye Avrupa bazında kupa getiren tek Türk takımı kim? Galatasaray. Üçüncü olduğumuz sene milli takıma en çok oyuncu göndermiş kulüp hangisi? Galatasaray. Fenerbahçe’nin efsane olarak kabul ettiği Emre var ya Emre, kariyerinde Galatasaray’la daha çok kupa kazandı. Bu ülkeye en çok ülke puanını sence bugüne kadar hangi takım getirmiştir?

Fenerbahçe’nin grup aşamasında sıfır çektiğini de hatırlıyorsundur, sıfır. Kocaman bir sıfır. Hala konuşabiliyorsun GS ve ŞL hakkında. Orada başarısız olabilmek için önce gidebilmen gerekiyor. Sen Fenerbahçe için “mekanın sahibi” deme hakkını kendinde görüyorsan, benim de bunları söylemeye hakkım doğuyor doğal olarak.

Ben sana nesnel, gerçek ve resmi verilerle konuşuyorum. Sen bana kulübünün sizin gazınızı almak için ifade ettiği, gerçek olmayan cümlelerle geliyorsun. “Mekanın sahibiyiz” falan diyorsun. Bana çok saçma ve komik geliyor bu, futbol konusunda bu ifadeyi kullanabilecek tek kulüp Galatasaray. Çünkü veriler/istatistikler/gerçekler böyle.
Ilk çeyrek finale kalan takım
Fenerbahçe
Deivid orda kendi kalesine atmasa
Maç uzatmaya gidecekti ve yari finale çıkacaktı
@Sherlock
Benim doğduğum yıl
Monacoyu eleyip O zaman ki adı
Şampiyon kulüpler kupası yarı finaline kaldınız Teknik direktörü mustafa denizli
O grupta herkes 0 çekerdi
Barcelona Olympic lyon Bayer leverkusen
Fenerbahçe nin kura şansı yok

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,174
Puanı
1,060
Bir gün romaya ve Marsilyaya senaryomda operasyon düzenleyeceğim
Borç kapatma Takımımı fenerbahçe
78.5 milyon euro açıklığı nasıl kapatacak git kampanya yap
Marsilya
Biz yaptık 60 milyon euro topladık her halde
Bize borç yapılandırma uygulanmaz
Çünkü borç Aziz yıldırımın borcu
Anlaşmayı Aziz yıldırım yapmalı
Öyle şart var
@12.Adam
Öyle bir şart nerede yazıyormuş?
Fenerbahçe nin kura şansı olmadığına inananlardanım.Paragrafında bir düzeltme yapayım ilk çeyrek finale kalan takım Göztepe dir.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Öyle bir şart nerede yazıyormuş?
Fenerbahçe nin kura şansı olmadığına inananlardanım.Paragrafında bir düzeltme yapayım ilk çeyrek finale kalan takım Göztepe dir.
Nihat özdemir söyledi
Eski başkanın borçları eski başkana yazılır
Nihat özdemir söyledi öyle bir şey
Göztepe yi biliyorum bu marsilya sinirimi bozuyor

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
2011-2012 sezonu:

2011/2012 sezonu ile bu sezon arasında çok büyük fark var kıyasın saçma. Fenerbahçe'nin kadrosu erimişti 3 Temmuz'dan dolayı ve geçen sene 8. olan Galatasaray iyi kadro kurmuştu. O sene rekabet edemezdi Fenerbahçe. Şu an öyle bir durum yok. Şampiyonluğa olan inancımı arttıran bir diğer nokta ise Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar'ın olmayışı. Geçen sene yaptıkları malum. Bu da mesela bir güç kaybı GS adına.

Ulusal ligler ile yerel ligler çatır çatır değerlendiriliyor Avrupa'da. Her noktada Avrupa bizden daha iyisini bilir diyenler konu bu olunca biz doğrusunu yapıyoruz İtalyanların, Almanların saymaları saçma diyor, yapmayın komik oluyorsunuz.

Geçmişe takılı kalmak iyi bir şey değil. Son Terim döneminde Avrupa'da başarınız yok. Malatya 4 maç oynadı son 27 maçta kazandığınız kadar maç kazandı. :A Fener 0 çekti sen de 1 puan zar zor topladın Chedjou'nun son dakika golüyle gelen geçen 4'ledi.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam